امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 24 فوریه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:02 | تعداد بازدید : 10915 نفر | امتیاز خبر :
 • شهدای فرهنگی آبروی نظام تعلیم و تربیت هستند

  به گزارش ندای پیشوا؛ محمد صیدلو در مراسم تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی شهرستان پیشوا گفت: خانواده معظم شهدا برای حفاظت از آب و خاک مقدس ایران اسلامی، عزیزترین ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ محمد صیدلو در مراسم تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی شهرستان پیشوا گفت: خانواده معظم شهدا برای حفاظت از آب و خاک مقدس ایران اسلامی، عزیزترین داشته های خود را فدا کرده اند و مسئولان موظفند تا برای جبران ایثار و از خودگذشتگی آنان، باید بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.
  وی گفت: در شرایطی که برخی از مردم به واسطه بعضی مشکلات جامعه، لب به گلایه می گشایند ولی خانواده معظم شهدا و ایثارگران که بیشترین حق و صلاحیت را نسبت به نقد اشکالات جامعه دارند، تنها با مسئولان همراهی کرده و از آنان فقط خدمت رسانی به مردم را طلب می کنند.
  وی تأکید کرد: مسئولان همواره شرمنده روح بزرگ خانواده معظم شهدا در همراهی با خادمان خود دارند و باید برای جبران این همراهی، در مسیر شهدا گام برداشته و مردم را از خدمات نظام برخوردار سازند.
  صیدلو گفت: دشت ورامین با قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ بیش از سایر مناطق کشور، در پیروزی انقلاب اسلامی سهم داشتند و با خون پاک و مطهر خویش، جرأت و جسارت رخ دادن اتفاقات بزرگ تا پیروزی انقلاب را به سایر مردم ایران بخشیدند.
  وی افزود: مردم شهرستان پیشوا ۱۵ سال پیش از آن که واژه شهادت به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی در جامعه نهادینه شود، با تقدیم جوانان خود در ۱۵ خرداد سال ۴۲ با ایثار و از خودگذشتگی در راه اسلام آشنا بودند، کسانی که با وجود خفقان دوران ستم شاهی در راه حمایت از ولی فقیه و مرجعیت شیعه قیام کرده و جان خود را تقدیم اسلام کردند.
  مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد: شهیدان دشت ورامین، حماسه ای روشن در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی آفریدند و یکی از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی شدند.
  شهید محمد جنیدی، مرتضی شیرازی ، منصور آجرلو، علی هداوند میرزایی، محمد انصاری ، محمد حسین جنیدی و عابدین هداوند خانی از شهدای فرهنگی شهرستان پیشوا در طول دوران هشت سال دفاع مقدس می باشند.
  شهرستان پیشوا ۳۳۷ شهید تقدیم اسلام کرده از این تعداد ۵ شهید مربوط به قیام خونین ۱۵ خرداد است.
  پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

  ۱,۲۰۸ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای