امروز : چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 5 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 19:05 | تعداد بازدید : 999 نفر | امتیاز خبر :
 • شناسایی ۶ مورد پسماندسوزی اراضی کشاورزی قرچک جهت ارجاع به مرجع قضایی

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک از شناسایی عوامل شش مورد پسماندسوزی در اراضی زراعی خبر داد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، محمدطاهر ظاهری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک در ...

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک از شناسایی عوامل شش مورد پسماندسوزی در اراضی زراعی خبر داد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، محمدطاهر ظاهری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هرساله این روزها شاهد برداشت محصولات کشاورزی و سپس آتش زدن بقایای گیاهان پس از برداشت هستیم که طی گشت و پایش مشترک کارشناسان این اداره و جهاد کشاورزی در حوزه استحفاظی قرچک ۶ مورد پسماندسوزی کشاورزی شناسایی گردید.

  ظاهری تصریح کرد: آتش زدن زمین های کشاورزی علاوه بر این که باعث از بین رفتن مواد آلی خاک و از بین رفتن حشرات مفید خاک و ایجاد آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده ها می شود یک جرم محسوب می گردد.

  وی ادامه داد: مطابق ماده ۲۰ قانون هوای پاک سوزاندن بقایای گیاهی اراضی زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده متخلفین حسب مورد به جزای نقدی درجه ۶ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی محکوم می شوند این جریمه می تواند بین ۲ تا ۸ میلیون تومان باشد تاکنون ۶ مورد از این افراد شناسایی شده و در حال تشکیل پرونده جهت رسیدگی در مرجع قضایی هستیم.

  http://nedayepishva.com/?p=63763&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   171 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای