امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 15 جولای, 2013 | ساعت انتشار خبر : 08:31 | تعداد بازدید : 560 نفر | امتیاز خبر :
 • شعار حج سال ۱۳۹۲ اعلام شد

  حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در اطلاعیه‌ای شعار حج سال ۹۲ را «حج؛ معنویت، هم‌اندیشی، اتحاد اسلامی» اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید ...

  حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در اطلاعیه‌ای شعار حج سال ۹۲ را «حج؛ معنویت، هم‌اندیشی، اتحاد اسلامی» اعلام کرد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، شعار حج ۹۲ «حج؛ معنویت، هم‌اندیشی، اتحاد اسلامی» اعلام شد.

  تبیین اهتمام حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به وحدت مذاهب اسلامی و به ویژه نمایش تجلی عینی آن در صحنه حج و آگاه بخشی و هشیار سازی جهان اسلام نسبت به سیاست‌های اسلام ستیزی و ایران هراسی از جمله مهم‌ ترین دلایل انتخاب شعار امسال به شمار می‌آید.

  همچنین مبارزه با تفرقه و اختلافات دینی و فتنه مذهبی و قومی درون امت اسلام، استفاده از فرصت بی‌ بدیل حج برای خودسازی و توشه گیری برای خود،‌خانواده و اجتماع، نمایش شکوه عزت و پایبندی زائران ایرانی به ارزش‌های دین و اصلاح رفتار، گفتار و کردار زائران ایرانی در طول سفر از دیگر اهداف انتخاب این شعار شمرده می‌شود.

  مشارکت گسترده، منسجم و منظم زائران ایرانی در نمازهای جماعات در حرمین شریفین و ترویج رفتار کریمانه با زائران کشورهای اسلامی، تقویت عزت و شأن کشور،‌انقلاب و مذهب در انظار مسلمانان سایر کشورها، طرح عمده‌ ترین چالش‌ها و مسایل جهان اسلام و راه حل یابی برای آن و ایجاد سازوکاری برای ایفای نقش علما و فرهیختگان امت اسلامی در مواجهه با این چالش‌ها و مسایل نیز از اهداف شعار سال عنوان شده است.

  شعار حج سال ۹۱ از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با عنوان «عزت، همبستگی، مسئولیت اسلامی» اعلام شده بود.

  منبع:خبرگزاری فارس

   448 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای