امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 12 نوامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 13:44 | تعداد بازدید : 7161 نفر | امتیاز خبر :
 • ششمین روز «هشدار» برای تهران و شهرهای جنوبشرق استان

  معاون عمرانی استاندار تهران:اگر شاخص آلاینده‌ها بالای ۱۵۰ برود، مدارس تهران تعطیل خواهند شد به گزارش ندای پیشوا: در پایتخت همچنان آلودگی هوا حکمفرما است؛ نقاط مختلف تهران درحالی دیروز به ششمین روز ...

  معاون عمرانی استاندار تهران:اگر شاخص آلاینده‌ها بالای ۱۵۰ برود، مدارس تهران تعطیل خواهند شد
  به گزارش ندای پیشوا: در پایتخت همچنان آلودگی هوا حکمفرما است؛ نقاط مختلف تهران درحالی دیروز به ششمین روز «ناسالم برای گروه‌های حساس» وارد شد که بیشتر نقاط جنوب این شهر هوا برای همه گروه‌ها ناسالم تشخیص داده شد. هواشناسی استان برای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه آسمان تهران را غبارآلود همراه با غلظت آلاینده‌ها پیش‌بینی کرد. با تداوم این وضعیت، مدارس ابتدایی پیشوا و ورامین در روز سه‌شنبه تعطیل شد و معاون عمرانی استاندار تهران خبر داد که اگر شاخص آلاینده‌ها بالای ۱۵۰ برود، کمیته اضطرار تشکیل و برای تعطیلی مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد. آلودگی در میانه پاییز اما فقط در پایتخت حاکم نیست. دیروز سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای از تشدید آلودگی هوای تهران و کرج تا حد هشدار برای تمام گروه‌ها خبر داد. علاوه بر این، براساس اطلاعات دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست، شاخص کیفی هوای کلانشهرها و مراکز استان‌ها در ٢۴ساعت منتهی به ساعت ١١ صبح دیروز، تهران با ١١١، قزوین با ١١۵ و اهواز با ١٢٣، ناسالم برای گروه‌های حساس تشخیص داده شد. ادامه روند آلودگی در تهران درحالی است که دیروز هوای قم، بجنورد، بیرجند، سنندج، شیراز، اردبیل، زابل، کرمان، یاسوج، شهرکرد و کرمانشاه، پاک اعلام شد.
  کیفیت هوای پایتخت در روز دوشنبه با قرارگرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۲۳ از نظر غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون عدد ۷۳ و منواکسیدکربن عدد ۳۹ اعلام شد. براساس اطلاعات مرکز کنترل کیفیت هوای تهران، از ابتدای ‌سال٩٨ تا دیروز، ٢۵روز پاک، ١٧٧روز سالم، ٣٣روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه اعلام شده است.
  اداره کل هواشناسی استان تهران روز یکشنبه اعلام کرده بود که در سه‌شنبه در مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود و شرایط کیفیت هوای ناسالم وجود دارد. از طرف دیگر طبق اخطاریه دیروز سازمان هواشناسی با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران و کرج از دوشنبه (٢٠ آبان) تا ظهر پنجشنبه (۲۳ آبان) کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط خودداری شهروندان به‌ویژه کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و فضاهای باز و بکارگیری تمهیدات لازم از سوی مسئولان شهری توصیه شده است. براساس اطلاعیه‌های هواشناسی درخصوص سکون هوا و انباشت آلودگی در کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا در استانداری تهران، مقرر شد تا تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران محدود شود و با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا در مبادی ورودی و خروجی و سایر نقاط شهر برخورد جدی و شدید صورت گیرد. متوقف‌کردن فعالیت‌های بدنی ورزشی خصوصا در محیط‌های باز از سوی مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و دبستان‌ها از دیگر موضوعات مورد تصویب در این جلسه بود.
  از سوی دیگر روز گذشته درحالی ‌که مناطق یک، سه و پنج تهران از هوای سالم برخوردار بودند، عمده مناطق جنوب تهران هوای ناسالم برای همه گروه‌ها حاکم بود. حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پاسخ به این پرسش که هوای چند منطقه جنوبی تهران ناسالم برای همه گروه‌هاست، به ندای پیشوا گفت: «به علت محدودیت ایستگاه‌ها در مناطق تهران نمی‌توان به‌طور دقیق تعداد این مناطق را ذکر کرد ولی می‌توان گفت که در عمده مناطق جنوبی تهران هوای ناسالم برای همه گروه‌ها است.»
  براساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، در پی افزایش آلاینده‌ها و تداوم آلودگی هوا در شهرستان ورامین و براساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، به دلیل گذشتن از شاخص ١۵٠، تمامی مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی شهرستان ورامین در نوبت عصر دوشنبه ۲۰ آبان و همچنین تمامی مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی شهرستان ورامین در دونوبت صبح و عصر روز سه‌شنبه ۲۱ آبان تعطیل است. همچنین مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی شهرستان پیشوا در تمامی مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی در نوبت عصر دوشنبه ۲۰ آبان و سه‌شنبه ۲۱ آبان در دونوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شدند. به گفته معاون عمرانی استاندار تهران، اگر شاخص آلاینده‌ها بالای ۱۵۰ برود، کمیته اضطرار تشکیل و برای تعطیلی مدارس استان هم تصمیم‌گیری خواهد شد.

  ۴۶۸ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای