امروز : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 1 ژانویه, 2013 | ساعت انتشار خبر : 02:11 | تعداد بازدید : 461 نفر | امتیاز خبر :
 • شبکه‌۲ سیما: زبان انگلیسی باید زبان مادری کودکان ما شود!

   شبکه دو سیما در میان انبوهی از مشکلات ناشی از غربزدگی و فرهنگ های وارداتی توصیه کرد تا آموزش زبان انگلیسی درونی شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، تلویزیون جمهوری اسلامی و ...

   شبکه دو سیما در میان انبوهی از مشکلات ناشی از غربزدگی و فرهنگ های وارداتی توصیه کرد تا آموزش زبان انگلیسی درونی شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، تلویزیون جمهوری اسلامی و آموزش زبان انگلیسی از گهواره تا گور!
  برنامه تلویزیونی «خونه زندگی» که از شبکه‌ی دوم سیما پخش می‌شود در اقدامی تامل برانگیز دست به نوع خاصی از توصیه برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان زد!

  این شبکه تلویزیونی با آوردن کارشناسی، مهمترین راه آموزش زبان انگلیسی به کودکان را، انگلیسی صحبت کردن پدر و مادر در خانه با یکدیگر عنوان کرده و افزود: اگر پدر و مادر آنچنان با هم انگلیسی صحبت کنند که کودک حرفهای آنها را نفهمد اجبارا ترغیب خواهد شد که انگلیسی را از کودکی به عنوان زبان زندگی خود یاد بگیرد!

  این در حالی است که آموزش زبان انگلیسی پایه به مخاطبان، سیاست تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی نیز بوده و در این راستا بی بی سی صدها ساعت برنامه آمزشی پخش کرده است!
  گفتنی است یکی از پروژه‌های استعماری غرب و خصوصا انگلستان خبیث تغییر آهسته و گام به گام زبان مادری در کشورهای تحت سلطه (خصوصا کشورهای مسلمانی چون ترکیه و ایران) بوده است. به نحوی که امام خمینی(ره) در طول سالیان نهضت کراراً نسبت به این توطئه هشدار داده بودند. صداوسیما در حالی با افتخار سخن از راه‌های یادگیری کلمه‌ی cup به جای فنجان، آنهم از طریق مادر به کودک می‌گوید که امام خمینی(رض) به صراحت می‌فرمایند:

  تبلیغات زیاد اسباب این شده اسـت کـه شرق خودش را گم کرده، خودمان را گم کردیم، هر چیز صحبت مى شود گوید بـایـد شـمـا بـبـیـنـیـد اسـمـائى کـه در ایـنـجـا متعارف بود مى گذاشتند، داروخانه اسمش اروپـائى بـاشد خیابان هم باید اسم یکى از اروپائى ها یا امریکائى ها تویش باشد، هـر جـا مى رفتى باید این باشد. اجناس هم که درست مى کردند، خود ایران جنس مى بافت بـایـد این کنارش خط انگلیسى باشد، یا خط لاتین باشد و بگویند از انگلستان آمده است ایـن. گـم کـردیـم مـا خـودمـان را، بـایـد پـیـدا کنیم خودمان را، خودمان را باید از همه این خـیـابـان هـا، از همه این داروخانه ها، از همه این موسسات، این اسماء نحس خارجى ها زدوده بـشـود تـا ایـنـکـه کم کم افکار متوجه خودمان بشود که ما خودمان دارا هستیم اینجا، فرهنگ دارد شـرق، فـرهـنـگ غـنـى دارد، کـسـى کـه فرهنگ غنى دارد چرا برود سراغ دیگران و از دیگران بخواهد فرهنگ را بگیرد و دیگران هم به ما فرهنگ نمى دهند نا فرهنگى مى دهند، دیگران به ما نخواهند یک مطلبى که به درد ما بخورد به ما بدهند آنها چیزهائى که به درد خـودشـان مـى خـورد بـه مـا دهـند، شواهد زیاد است در اینکه هر چه به درد خودشان مى خـورده اسـت اینجا فرستادند در صورتى که آن چیزها ممکن است تباه کند ما را، باید مـا بـخـواهـیـم اسـتـقـلال پیدا کنیم. گم کردیم ما خودمان را باید از این غربزدگى بـیـرون بـرویـم ، خـیـال نکنیم همه چیز آنجاست و ما هیچ نداریم ، خیر، ما همه چیز داریم و فـرهـنـگـمـان فرهنگ غنى است ، باید پیدایش کنیم این فرهنگ را. خوب ، بالاخره هر کارى مـبـدائى لازم دارد و ابـتـدائى لازم دارد الان ابـتـدا ایـن اسـت کـه مـا بـایـد بـرویـم دنبال اینکه همه چیز از خود ما .(منبع:رویداد)

   

   

   193 total views,  1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای