امروز : جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 17 ژوئن, 2017 | ساعت انتشار خبر : 02:52 | تعداد بازدید : 4685 نفر | امتیاز خبر :
 • سیاست ترامپ و دشمنان ترکیب تحریم و ترور است/جزئیات نقشه تروریست‌ها در شب‌های قدر

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، محسن رضایی در جمع زائران حرم منور رضوی اظهار داشت: امام علی (ع) به میدان آمد تا خداپرستی، انسانیت الهی، سلامت، پاکی، اخلاص و عدالت را  به جهان ...

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سیاست جدید ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران، ترکیب تومان تحریم و ترور است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، محسن رضایی در جمع زائران حرم منور رضوی اظهار داشت: امام علی (ع) به میدان آمد تا خداپرستی، انسانیت الهی، سلامت، پاکی، اخلاص و عدالت را  به جهان برگرداند. امیرالمومنین علی(ع) برای احیای  ارزش‌های دوران پیامبر اکرم که پس از رحلت ایشان تضعیف شده  بود،  امامت و ولایت کرد و دشمنی‌ها با ایشان نیز از همین نقطه آغاز شد. زیرا کسانی که در مدت ۲۵ سال پس از رحلت پیامبر،  قدرت، جایگاه، مقام و ثروتی به دست آورده بودند و به عیش و نوش و خوشگذرانی رسیده بودند، منافع خود را با  محیطی که امیرالمومنین (ع) درصدد ایجاد آن بود، در تضاد می‌دیدند.

  رضایی افزود: توده‌های مردم  از شیوه حکومت امیرالمؤمنین راضی، اما صاحبان قدرت و ثروت‌های بادآورده از آن ناراضی بودند. البته طبیعی بود  که زرمداران و زورمندان در  جامعه‌ای اسلامی نمی‌توانستند بگویند ما برای کسب ثروت و حفظ قدرت می‌خواهیم با امیرالمومنین بجنگیم؛ در نتیجه ابتدا با شعارهای اسلامی و قرآنی، جریان‌های انحرافی ایجاد کردند تا در مقابل اسلام واقعی که همان اسلام ناب محمدی است، بایستند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که مبارزه امیرالمؤمنین، مبارزه  برای بازگرداندن ارزش‌های اسلامی و الهی بود، گفت: انقلاب اسلامی ما هم با همین انگیزه و هدف آغاز شد و امام خمینی(ره) برای احیای ارزش‌های اسلامی قیام کرد. با  پیروزی انقلاب اسلامی بود که ارزش‌های اسلامی به جامعه ما بازگشت، نوای دلنشین قرآن دوباره از صداوسیمای ایران برخاست و ندای عدالت خواهی  در سراسر کشور طنین افکند؛ به طوری که در یک کلام می‌توان گفت استقلال، آزادی و ارزش‌های سیاسی و الهی را امام برای ما به رهاورد آورد.

  رضایی  ادامه داد: پس از امام خمینی (ره)،  امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، ندای استقرار ارزش‌های اسلامی را در ایران  و جهان صیانت و پاسداری می‌کنند و طبیعی است که در برابر احیای این ارزش‌های انقلابی مخالفت‌ها شروع شود؛ زیرا وقتی امام جامعه از عدالت سخن می‌گوید،  آنهایی که به دنبال رانت‌ها  و بهره‌های نامشروعند،  ناراحت می‌شوند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وقتی امام جامعه از استقلال سخن می‌گوید، آمریکایی‌ها که خاورمیانه را قلک  و صندوق دلارهای مجانی  خود به حساب می‌آورند، ناراحت می‌شوند زیرا اگر عربستان استقلال داشته باشد، در این  قلک که پول‌های مفت ۵۰۰ میلیارد دلاری در آن است، بسته خواهد شد. استقلال ملت‌ها به ضرر آمریکاست. معلوم است وقتی امام جامعه از آزادی و مردمسالاری سخن می‌گوید، حکام عربستان ناراحت می شوند؛ چون می گویند وقتی شما این حرف‌ها را در ایران می‌زنید، این مطالبه برای  مردم ما هم  شکل خواهد گرفت و خواهند گفت  چرا ما نباید مثل ایرانیان در صف‌های طولانی بایستیم  و خودمان سرنوشت خودرا رقم بزنیم؟

  رضایی با اشاره به این مطلب  که حکام سعودی می‌گویند ما می‌خواهیم شاهانه زندگی کنیم، گفت: همه حرف سعودی‌ها این است که بگذارید ما پول مردم منطقه را به آمریکایی‌ها بدهیم تا آنها به ما بمب و سلاح بدهند و ما بمب‌ها را بر سر یمنی‌ها ریخته و آنها را خفه کنیم. شما با پیام انقلاب خود، وضعیت ما را به هم می‌ریزید.

  رضایی همچنین  با اشاره به وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران گفت: در سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی را با این  ادعا که  ایران عامل بی‌ثباتی منطقه است،  تصویب کرده‌اند و آنچه را  خود انجام داده‌اند، به ما نسبت می دهند.

  فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: این روزها در ایامی به سر می‌بریم  که  در چنین ایامی، ایران اسلامی یکی از بهترین فرزندان خود به نام شهید بزرگوار دکتر چمران را در منطقه دهلاویه سوسنگرد خوزستان در مبارزه با متجاوزان بعثی از دست داد. نقطه شهادت ایشان نشان می‌دهد که دشمن متجاوز ۸۰ کیلومتر وارد خاک ما شده است؛ با این حال، بعضی به دنبال این بودند که  تجاوز دشمن را نادیده بگیرند و بگویند جنگ زیر سر جمهوری اسلامی است. شهید دکتر مصطفی چمران، رزمنده‌ای  بزرگ و استادی بسیجی بود که  دکترای  فیزیکش را از دانشگاه‌های معتبر آمریکا گرفته بود و  در داخل خاک ما در مقابله با  متجاوزان بعثی به شهادت رسید.

  وی با تبریک روز «بسیج اساتید»  به استادان دانشگاه ها  و مراکز علمی ابراز امیدواری کرد که  اساتید ما ادامه دهنده  راه شهید چمران باشند و افزود : مبارزه ملت ایران ادامه دارد. از ابتدای انقلاب تاکنون هر چه پرونده روی میز آمریکایی‌ها بوده،  علیه ما به کار گرفته شده و در قبال  این که روسای جمهور آمریکا می‌گویند ما  گزینه‌های فراوانی روی میز داریم، باید بپرسید کدام گزینه‌تان جدید بوده و  علیه ما به کار نگرفته‌اید؟

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آنها هرگاه از این گزینه‌ها استفاده کرده‌اند، با آبروریزی شکست خورده‌اند. ابتدا ترورهای گروهک فرقان را به راه انداختند و  استاد مطهری و دکتر مفتح را به شهادت رساندند. از ابتدای سال ۵۸ تا پایان آن سال ما با گروهک فرقان مبارزه می‌کردیم، در دی ماه ۵۸ با حمله به ۱۱ خانه تیمی در تهران، تشکیلات آقای گودرزی برچیده شد. بعد از آن آمریکایی‌ها کودتای نوژه را طراحی کردند که کودتاچیان در ورودی فرودگاه شهید نوژه، دستگیر شدند. آنها می خواستند با فانتوم‌هایشان اقامتگاه حضرت امام را بمباران کنند که شکست خوردند.

  رضایی بیان کرد: دو ماه پس از این کودتا، جنگ تحمیلی  را به راه انداختند و درست در زمانی که پنج استان ما در اشغال متجاوزان بود، رئیس جمهور وقت، غائله  اسفند ۵۹ را به پا و دموکرات ها، کومله و  منافقین را دور خود جمع کرده،  از داخل کشور،  جنگ سیاسی بزرگی به راه انداخت. در پایان خرداد ۶۰ که مجلس او را عزل  کرد، منافقین  در تهران، مشهد و اصفهان با ۱۷هزار عضو و هفتاد هزار سمپات،  رژه مسلحانه برگزار و در باقی استان ها ترور و  ناامنی ایجاد کردند؛ اما به لطف خدا، هم صدام سیلی خورد و هم منافقین مضمحل شدند.

  استاد دانشگاه امام حسین(ع) گفت: آمریکایی‌ها به سراغ تحریم‌ها آمدند. البته تحریم‌ها از ابتدای انقلاب بود اما به قول خودشان با تحریم‌های فلج‌کننده و کمرشکن این گزینه شان را هم رو  کردند.البته ملت ما استقامت به خرج داد و  قهرمان پیروز شکست تحریم‌ها شد. دشمن می‌گفت شش ماهه کمر جمهوری اسلامی شکسته می‌شود و مردم از گرسنگی و تشنگی به خیابان‌ها می‌ریزند اما شش ماه که هیچ، بعد هم هیچ دستاوردی نداشتند و بعد هم مذاکرات برجام پیش آمد.

  رضایی با اشاره به مواضع دولت جدید آمریکا افزود:  آمریکایی‌ها بالاخره پس از شش ماه از شروع کار دولت جدید سیاست خودرا در قبال ایران اعلان کردند . همین دو سه روز پیش آقای تیلرسون وزیر خارجه آمریکا مثل لات‌ها آمده و گفته که ما قصد براندازی جمهوری اسلامی را داریم.  ولی می‌خواهیم تغییر قدرت را صلح آمیز انجام بدهیم. گذشتگان او چنین غلطی نمی‌کردند حالا آمده و این غلط اضافه را هم انجام داده و گفته  است می‌خواهیم جمهوری اسلامی  را از دست رهبری انقلاب و انقلابیون توسط مخالفان داخلی بگیریم. تغییر قدرت صلح آمیز.

   وی افزود: در همین اثنا، دو اقدام را شروع کردند. سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی را به عنوان اینکه ایران منطقه را بی ثبات کرده است و به بهانه آنچه حمایت ایران از تروریسم لقب داده، تصویب کرده‌اند، ترامپ نیز باز منشا تروریسم منطقه یعنی آل سعود جلسه گذاشت تا با تروریسم مبارزه کند.  جالب آن که واشنگتن پست اخیرا مقاله‌ای نوشته و در آن اذعان کرده که هیچ کشوری به اندازه ایران در مقابله با تروریسم جدی نیست و ائتلاف آمریکایی‌ها ائتلافی بی خاصیت است.

  رضایی افزود: از یک طرف سنا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرده و از طرف دیگر تروریست‌ها  را علیه امنیت ما که در جهان نمونه است وارد کردند. حوادث هفته گذشته در تهران را به وجود آوردند و از همین دو سه روز گذشته نیز یک گروه ۸ تا ۱۰ نفره از چابهار داخل کشور شدند و  از دیروز بعد از ظهر تا همین الآن که هنوز درگیری وجود دارد، در قصرقند سیستان و بلوچستان گروه دیگری  وارد کرده‌اند. سیاست ترامپ و دشمنان کشور این بار این است که  تحریم‌ها و ترورها را ترکیب کنند. دعوا بر سر ارزش‌هاست. امریکایی‌ها و اسراییل و عربستان قصد دارند صدای ارزش‌ها و انسانیت‌های واقعی، آزادی واقعی، استقلال و حقوق بشر واقعی که از ایران بلند شده، قطع شود.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به قصد تروریست‌ها در حادثه مجلس  گفت: تروریست‌ها قصد داشتند وارد صحن مجلس شوند و زمان درستی را انتخاب کرده بودند، یعنی در زمانی که نزدیک ۲۹۰ نفر از نمایندگان جلسه داشتند و  تا چند متری صحن هم رسیدند، ولی تو دهنی خوردند و موفق نشدند. در حرم حضرت امام (ره) نیز سرگرد شجاعی هر دو نفر را بلافاصله از  فاصله خوبی زد؛ به طوری که اصلاٌ  فرصت نکردند وارد حرم بشوند. ترور کوری انجام دادند ولی از آن  بهره برداری سیاسی کردند.

  رضایی ادامه داد: تروریست ها از  چابهار نیز قصد داشتند وارد تهران شوند و شب‌های قدر با بالای دو تن مواد منفجره و ده‌ها سلاح آدم بکشند، ولی  در همان چابهار و سیستان بلوچستان جلویشان گرفته شد که بعد از ناامید شدن از اقدام خود به ترقه بازی در سطل آشغال روی آوردند.نباید دشمن را دست کم بگیریم ولی باید واقعیت را نیز بگوییم که اینها از آنچه ادعا می‌کنند، بسیار بسیار ضعیف ترند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با یادآوری اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا گفت: آقای تیلرسون گفته ما می‌خواهیم  قدرت را از جمهوری اسلامی بگیریم و تغییر صلح‌آمیز بدهیم و از مخالفین داخلی می‌خواهیم استفاده کنیم. در حقیقت ترامپ  با فشار از بیرون  و عقب نشینی از داخل و نفوذ در دستگاه‌های کشور به خیال خود قصد براندازی دارد.

  رضایی گفت: فشار از بیرون یعنی ترور و تحریم و عقب نشینی از داخل یعنی نفوذ از هر طریقی که شده در دستگاه‌های حاکمیتی و افکار عمومی و اقتصاد و حتی اگر لازم شد از طریق دموکراسی، تا بعد از ۷-۸ سال سیاست “چکش و سندان” را در قبال  جمهوری اسلامی به اجرا درآورند. آقای ترامپ در ریاض  می‌گفت صبر کنید ما به زودی خواهیم گفت سیاستمان  در قبال ایران چیست، حالا رسماٌ آن را اعلام کردند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اصل ماجرا هم این است که آمریکایی‌ها و آل سعود، نمادهای استکبار و استبداد و همچنین اسرائیل،  منشا این فشارها هستند. البته پادشاهان قدیمی آل سعود آدم‌های محتاطی بودند و هیچگاه دستشان را رو نمی‌کردند. برای مثال آل سعود،  صدام را برای ورود به ایران تحریک کرد. او میلیاردها دلار به صدام داد، آل سعود بود که به صدام می‌گفت تو اگر حمله کنی من نمی‌گذارم در مجامع بین‌المللی حکمی علیه تو صادر شود و وقتی ۵۹۸ صادر شد صدام که به کویت حمله کرد در واقع پاسخ بی وفایی آل سعود را داد.

  رضایی افزود: چون در ۵۹۸ صدام محکوم شد و  به عربستان و کویت اولیتماتوم داد و حمله کرد که شما پای  قول‌هایی که اول جنگ به من دادید، تا آخر جنگ  نایستادید. اصلاٌ آل سعود حامی اصلی جنگ صدام  علیه ایران بود ولی هیچگاه این‌ها دستشان را رو نمی‌کردند. اما تیم جدید شمشیرباز ال سلمان،  خیلی علنی رفتار می‌کند. الآن عربستان، اسرائیل و دولت آمریکا علیه ما برنامه ریزی کرده‌اند. قبلاٌ اروپایی‌ها هم با این سه تا بودند، الآن اروپا فاصله‌اش رااز امریکا زیاد کرده و فرانسوی‌ها، آلمان‌ها و سایر اروپایی‌ها از این معرکه جدیدی که درست شده ناراحتند. با این حال  این سه، یعنی آمریکا، عربستان و اسرائیل، قلدرمآبانه ماجراها را شروع کرده‌اند؛ به طوری که تحریم، ترور و دخالت و نفوذ در ایران،  سیاست جدید این سه تفنگدار آشوبگر منطقه است.

  رضایی گفت: هم دولت، هم مجلس، هم قوه قضاییه و هم نیروهای مسلح و هم مردم، همه ما باید مثل دوران انقلاب و دوران جنگ، اولاٌ با خونسردی عمل کنند، چون بیشتر این‌ها دنبال جنگ روانی هستند، این‌ها با ترقه‌بازی می‌خواهند امنیتی را که در کشور هست و در دنیا حتی فرانسوی‌ها و آلمان‌ها غبطه  آن را می‌خوردند به هم بریزند. لذا هوشیاری و خونسردی هر دو مهم است. این که مسئولان امنیتی و حکومتی ما غفلت کنند  بخشودنی نیست و از طرف دیگر بزرگ‌نمایی مسئله نیز در راستای خواست آمریکایی‌ها است.

  وی مسئله دوم را تحریم‌ها خواند و با تأکید بر اصلی بودن مسئله تحریم اضافه کرد: اصل ماجرا حمله به اقتصاد کشور، جلوگیری از پیشرفت ما و جلوگیری از تولید ملی و اشتغال است. پس باید فناوری انقلاب را به کار ببریم، انقلاب دارای یک فناوری است که من تعجب می‌کنم چرا ما نمی‌توانیم این فناوری را در این مرحله به کار ببریم؟ به کار گرفته می‌شود ولی ناقص است.

  رضایی افزود: آن فناوری این است که وقتی تهدیدی صورت  می‌گیرد مرحله اول ایستادگی و مقاومت است. مرحله دوم خلع سلاح تهدید کننده،  مرحله سوم زدن سیلی و مرحله چهارم دنبال کردن تهدید کننده است. ما در انقلابمان این فناوری را به کار گرفته‌ایم. اول مردم ما مقاومت کردند، رژیم سران انقلاب را زندان و شکنجه کرد و فشار آورد. ملت مقاومت کرد. بعد ملت ما رژیم شاه را خلع سلاح کرد. در ۲۲ بهمن سیلی محکمی  به گوش شاه و استبداد  زدیم و بعد از ۲۲ بهمن  سلطنت‌طلب‌ها و ضدانقلاب را تعقیب کردیم، این فناوری  بود که در انقلاب منجر به تشکیل جمهوری اسلامی شد.

  فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد:  ما این فناوری را یک بار دیگر در جنگ نیز به کار بردیم. یعنی عراق به کشور ما حمله کرد، ما اول حمله را سد کردیم، به طوری که سال اول سال مقاومت ایران بود. هیچ عملیات موفقی در سال اول نداریم، ولی ایستادگی و مقاومت درسال اول صورت گرفت و دشمن را متوقف کردیم.

  رضایی گفت: از سال دوم به بعد حمله و دشمن را در سرزمین خود خلع سلاح کردیم تا این که به مرز، رسیدیم ، ولی باز دشمن  را رها نکردیم.  بنابراین پاسخ اینکه یک عده می‌گویند چرا بعد از آزادی خرمشهر عراق را رها نکردید، آن است که این فناوری نباید ناقص می‌ماند و باید وارد مرحله سوم می‌شدیم، یعنی باید به صدام  سیلی می‌زدیم. از سال دوم به بعد ما به صدام  سیلی زدیم و بعد او را تعقیب کردیم و الآن دوست ترین کشور منطقه با ما ملت و دولت عراق است.

  وی خاطرنشان کرد: اکنون باید پرسید چرا در تحریم‌ها این فناوری را به کار نمی‌گیریم؟ در مرحله اول مقاومت می‌کنیم که  واقعاٌ تحسین برانگیز است،  زیرا ایستادگی ملت ما فوق‌العاده و کانون  این ایستادگی معجزه آفرین،مقام معظم رهبری است. ما حتی علاوه بر ایستادگی، بعضاٌ خلع سلاح هم می‌کنیم. یعنی وارد مرحله دوم نیز می‌شویم، اما در تحریم سیلی نمی‌زنیم و دشمن را تعقیب نمی‌کنیم. لذا او دوباره حمله و تحریم‌های جدیدی اعمال می‌کند، ما باید او را از تحریم‌ها ناامید کنیم، یعنی او را خلع سلاح کنیم. نصف راه را می‌رویم ولی آنجا که باید با ایجاد اشتغال از تهدیدها فرصت بسازیم، تولید ملی را راه بیاندازیم و بعد با اشباع بازار منطقه از کالای ایرانی، اقتصاد منطقه را متحول کنیم، این  اقدامات یعنی مراحل سوم و چهارم را  که مرحله سیلی زدن و تعقیب تحریم کنندگان است، انجام نمی‌دهیم.

  رضایی در پایان گفت: امروز وظیفه ماست که دیگر بار فناوری انقلاب و جنگ را در مقابل تحریم‌ها و ترورها به کار بگیریم تا به فضل پروردگار متعال، یک بار دیگر، دولت، مجلس و همه ملت بزرگ ما قیام کرده و دشمن را خلع سلاح نموده و ضمن سیلی زدن به تحریم کنندگان ایران، اقتصاد کشور را شکوفا کنند تا واشنگتن خود به خود عقب بنشیند.

   1,158 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای