امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 14 ژوئن, 2017 | ساعت انتشار خبر : 00:33 | تعداد بازدید : 6219 نفر | امتیاز خبر :
 • سند ۲۰۳۰ از دستور کار خارج شد

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز مصوب شد که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار مسئولان آموزشی کشور قرار بگیرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای ...

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز مصوب شد که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار مسئولان آموزشی کشور قرار بگیرد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا، در جلسه دیروز دوشنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد، سند ۲۰۳۰ از دستور کار این شورا خارج شد.

  مهدی گلشنی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جلسه امروز به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: قرار شد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار مسئولان آموزشی کشور قرار بگیرد و اعضاء وارد بحث تفصیلی درباره سند ۲۰۳۰ نشدند.

  محمدمهدی زاهدی دیگر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، درباره جزئیات جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بررسی سند ۲۰۳۰ در دستور کار امروز شورا قرار گرفت.

  وی افزود جمع‌بندی نهایی جلسه این شد که ملاک حرکت نظام آموزشی کشور، سند تحول بنیادین و نقشه جامع علمی کشور باشد.

  زاهدی در پاسخ به این سوال که یعنی دیگر سند ۲۰۳۰ اجرایی نخواهد شد؟ گفت: وقتی ملاک حرکت، اسناد بالادستی آموزشی کشور قرار بگیرد، به این معنی است که چیزی به نام سند ۲۰۳۰ اجرایی نخواهد شد.

  جمشید جعفرپور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پس از صحبت‌هایی که در جلسه گذشته درباره سند ۲۰۳۰ انجام شده بود، تعدادی از اعضاء در این‌ باره به اظهارنظر پرداختند.

  وی ادامه داد: با توجه به مواضع رهبر انقلاب، اعضای شورا به اتفاق و با مجموع آراء تصویب کردند که مبنای کارهای آموزشی در کشور سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که در بحث آموزش در کشور، مبنای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

  منبع: تسنیم

   619 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای