امروز : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 27 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:15 | تعداد بازدید : 3740 نفر | امتیاز خبر :
 • سقاخانه ها و تکیه های عزاداری محرم در پیشوا ساماندهی می شود

  معاون فنی و عمرانی فرماندار پیشوا گفت: ساماندهی سقاخانه ها و تکیه های عزاداری ماه محرم در دستور کار قرار دارد و باید با اخذ مجوز و هماهنگی دستگاه های مرتبط اقدام ...

  معاون فنی و عمرانی فرماندار پیشوا گفت: ساماندهی سقاخانه ها و تکیه های عزاداری ماه محرم در دستور کار قرار دارد و باید با اخذ مجوز و هماهنگی دستگاه های مرتبط اقدام به فعالیت کنند.

   

   

  به گزارش ندای پیشوا؛ شیرزاد یعقوبی در جلسه شورای هیئات مذهبی اظهار کرد: در برپایی مراسم عزاداری امام حسین(ع) با هدایت های خاصه آن حضرت و با تلاش های هیئت های مذهبی و کانون مداحان اقدامات خوبی در سال گذشته صورت گرفت که قابل تحسین است.

  معاون فنی و عمرانی فرماندار پیشوا افزود: اجتماعات ماه محرم در شهرستان پیشوا به برکت وجود حضرت امامزاده جعفربن موسی الکاظم(ع) بسیار با شکوه و با عظمت است و برای ادامه این روند لازم است همه دستگاه ها در کنار مردم و پای کار باشند.

  وی با اشاره به ضرورت ساماندهی ایستگاه های صلواتی یا سقاخانه ها در سطح شهر، گفت: در ایام محرم سقاخانه های زیادی در سطح شهر برپا می شود و در عین اینکه اقدام با ارزشی محسوب می شود اما نیازمند ساماندهی است.

  یعقوبی بیان کرد: در این زمینه هیئت های مذهبی باید کمک کنند سقاخانه ها با مجوز اداره تبلیغات اسلامی و با هماهنگی شهرداری و اغلب در نزدیکی مساجد و حسینیه ها ایجاد شود تا منجر به بروز مشکلات نشود و ارزش این کار معنوی را از بین نبرد.

  معاون فنی و عمرانی فرماندار پیشوا افزود: کارهای خوبی در ایام محرم سال های گذشته صورت گرفته اما نقایصی نیز وجود دارد و با ساماندهی و اصلاح امور می توان کارها و اقداماتی بهتر و بزرگتری انجام داد.

  وی گفت: برای عزاداری در ماه محرم اولویت با مساجد و حسینیه هاست چراکه اثرگذاری بیشتری در ابعاد فرهنگی و تبلیغاتی دارند و باید با تبلیغات مناسب مردم را به حضور در مساجد و حسینیه ها ترغیب کرد.

  یعقوبی تصریح کرد: در این ایام تا حد امکان باید از راه اندازی تکیه ها در کنار خیابان ها اجتناب شود تا از بروز مشکلات احتمالی و به ویژه ایجاد معضلات ترافیکی پیشگیری شود.

  وی افزود: موضوع واگذاری زمین برای احداث ساختمان هیئت های مذهبی در دستور کار است و در این زمینه باید سازمان تبلیغات، شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان پیگیری ها لازم را انجام دهند.

  ۵۷۶ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای