امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 22 دسامبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 22:20 | تعداد بازدید : 688 نفر | امتیاز خبر :
 • سفر نخست وزیر سوریه به ایران

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که به منظور شرکت در نشست کمیته سیاسی مشترک دو کشور و رایزنی با مقامات سوریه به دمشق ...

  نخست وزیر سوریه با تشکر از دعوت معاون اول رئیس جمهور ایران گفت: بزودی در سفر به تهران موضوعات مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور پی گیری و مورد توافق قرار خواهد گرفت.

   

  سفیر سوریه

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که به منظور شرکت در نشست کمیته سیاسی مشترک دو کشور و رایزنی با مقامات سوریه به دمشق سفر کرده است با محمد عماد خمیس نخست وزیر سوریه دیدار و پیرامون تحولات جاری و همکاریهای دو کشور در ابعاد مختلف اقتصادی و سیاسی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

  نخست وزیر سوریه در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه، اعلام کرد: تاریخ هیچگاه ایستادگی دولت و ملت ایران در کنار سوریه در شرایط سخت را فراموش نخواهد کرد.

  عماد خمیس با تاکید بر اینکه موفقیت در نبرد حلب، موفقیت محور مقاومت در تحمیل شکست به تروریستها و حامیان خارجی آنها است، افزود: تقویت همکاریهای اقتصادی سوریه و ایران یک ضرورت است و باید افزایش همکاریهای اقتصادی بطور جدی در دستور کار دو کشور قرار گیرد.

  نخست وزیر سوریه با تشکر از دعوت جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: بزودی در سفر به تهران موضوعات مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور پی گیری و مورد توافق قرار خواهد گرفت.

  جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه نیز با تبریک موفقیت ملت سوریه در نبرد حلب، به حدود چهار دهه روابط ویژه و راهبردی دو کشور اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت گسترش همکاریهای اقتصادی، گفت: یکی از کارکردهای کمیته سیاسی مشترک، پیگیری همکاری‌های اقتصادی و تلاش در جهت اجرایی شدن توافقات اقتصادی ایران و سوریه می‌باشد و امیدواریم در این چارچوب بتوانیم به پیشبرد و ارتقای روابط همه جانبه دو کشور کمک کرده و نگاه به آینده داشته باشیم.

  معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه با اشاره به شرایط خاص اقتصاد سوریه در وضعیت جنگ، ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر لازم، مقدمات حل سیاسی بحران سوریه و خروج هر چه سریعتر این کشور از شرایط فعلی فراهم شود.

   

   

  منبع: تسنیم

  ۲۳۱ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای