امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۹ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۲:۳۶ | تعداد بازدید : 14324 نفر | امتیاز خبر :
 • سریال اختلافات میان موقوفات شیخ جنید و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛موقوفات شیخ جنید که به امامزاده جعفربن موسی کاظم(ع) وقف شده بود، در سالیان گذشته مشکلات و اختلافات مختلفی را بین فرزندان ذکور واقف و اداره اوقاف ...

  سریال اختلافات میان موقوفات شیخ جنید و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا

  سریال اختلافات میان موقوفات  شیخ جنید و اداره اوقاف و امور خیریه بر سر حدود و اختیارات در آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) به اوج خود رسیده است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛موقوفات شیخ جنید که به امامزاده جعفربن موسی کاظم(ع) وقف شده بود، در سالیان گذشته مشکلات و اختلافات مختلفی را بین فرزندان ذکور واقف و اداره اوقاف شهرستان پیشوا بر سر حدود و اختیارات در برپایی مراسم های فرهنگی و  مذهبی  در آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) به وجود آورده است که بر غربت این امامزاده عظیم الشان افزوده است ،تا جایی که این اختلاف میان خدام آستان مقدس رسیده است.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا به تشریح ماجرای اختلاف بین دفتر تولیت موقوفه شیخ جنید و مسئولان آستان امامزاده جعفر(ع) پرداخت و گفت: تداخل فیزیکی این دو، باعث مداخله در امور اجرایی شده و اختلافاتی را ایجاد کرده است.

  وی با اشاره به اینکه برنامه‌های آستان امامزادگان در دو بخش مذهبی و مناسبتی اجرایی می‌شود، گفت: اداره اوقاف و امور خیریه هر شهرستانی موظف به نظارت بر برنامه‌های فرهنگی آستان امامزادگان است. نیت موقوفه شیخ جنید نیز هزینه برای تمامی امور بقعه از جمله خادمان این حرم است و این امر سبب شده است تا موقوفه نسب به امور اجرایی در حرم نیز برنامه ریزی خاص خود را داشته باشد.

  حسین مطهری ادامه داد: به عنوان مثال بقعه تصمیمی در لیالی قدر گرفت تا بخشی از صحن حرم را برای بانوان در نظر گیرد، اما موقوفه بدون هماهنگی با هیئت امنای آستان فضایی که با داربست ایجاد شده بود را از بین برد.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا مداخله مستقیم در امور اجرایی حرم را سبب ایجاد اختلاف برشمرد و گفت: طی چند روز گذشته، مسئولان دفتر تولیت موقوفه جنیدی درگیری لفظی با امام جماعت این حرم مطهر داشته‌اند؛ این امر سبب شد تا روحانیون شهرستان پیشوا عصر امروز، ۲۸ خردادماه، در اعتراض به این اقدامات خلاف قانون تجمع کنند.

  وی بی احترامی به شأن روحانیون و مداخله در امور حرم را از جمله عوملی برشمرد که منجر به شکل گیری این تجمع شده است و گفت: در حال حاضر کوچکترین برنامه فرهنگی و مذهبی بدون دردسر و ایجاد اختلاف با موقوفه در این حرم برپا نمی‌شود.انتهای پیام/*

  ۱۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای