امروز : چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 9 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 19:20 | تعداد بازدید : 512 نفر | امتیاز خبر :
 • سرپرست وزارت آموزش و پرورش : هیچ نیرویی غیر از دانشگاه فرهنگیان نباید به کلاس درس فرستاده شود

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ نیرویی غیر از دانشگاه فرهنگیان نباید به کلاس درس فرستاده شود.   به گزارش ندای پیشوا؛ سید جواد حسینی امروز در اجلاس سراسری مدیریت‌های امور پردیس‌ها که ...

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ نیرویی غیر از دانشگاه فرهنگیان نباید به کلاس درس فرستاده شود.

   


  به گزارش ندای پیشوا؛ سید جواد حسینی امروز در اجلاس سراسری مدیریت‌های امور پردیس‌ها که در شهرستان پیشوا برگزار شد افزود: تنها مسیر تأمین نیروی انسانی، دانشگاه فرهنگیان است و هیچ نیرویی غیر از دانشگاه فرهنگیان را نباید به کلاس درس بفرستیم.
  حسینی  گفت: دانشگاه فرهنگیان باید استمرار شایستگی‌های دانشی، توانشی، روشی و منشی که از آن بعنوان آموزش‌های ضمن خدمت یاد می‌کنیم بر عهده بگیرد.
  وی افزود: بهترین راه برای ایجاد انگیزه و صلاحیت بیشتر در معلمان، رتبه بندی آنهاست و پیش‌زمینه آن، سنجش صلاحیت‌های معلمی است و این نظام بیش از هر جایی می‌تواند توسط دانشگاه فرهنگیان به سرانجام برسد.
  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه پژوهی، گروه پژوهی، دانش آموزش پژوهی، دوره پژوهی و مدیریت پژوهی باید سکه رایج نظام تعلیم و تربیت باشد گفت: این یکی دیگر از رسالت‌های دانشگاه فرهنگیان است و امسال ۶۸ هزار نفر در اول مهر خروجی از نظام تعلیم و تربیت دانشگاه فرهنگیان خواهیم داشت.


  وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه الگوهای یاددهی و یادگیری در دانشگاه فرهنگیان باید دائمی شود افزود: بر اساس اساسنامه دانشگاه، دانشگاه باید مدارس تجربی داشته باشد و این مدارس نه تنها برای کاروزی و کارآموزی بلکه برای آزمایش کردن استانداردهای کیفی نظام مدرسه است‌.
  حسینی با بیان اینکه معلمان باید از دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزشی تسری پیدا کنند گفت: تربیت محور بودن از مهمترین اصول دانشگاه تربیت معلم است و تنها یک سند داریم و آن هم سند تحول بنیادین است که در سند تحول باید به مدیر مدرسه رهبر آموزشی گفته شود، رهبر آموزشی از اقتدار و نفوذ استفاده می‌کند، صاحب اقتدار و نفوذ است نه قدرت و در مدرسه نقش‌های فرا آموزشی باید ایفا کند همچنین در سند تحول بنیادین آمده که مدیر باید دانشگاه فرهنگیان را متحول کند.
  سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش در مورد سند تحول آموزش‌وپرورش افزود: رتبه‌بندی معلمان به دلیل ایجاد انگیزش و صلاحیت بیشتر است که نظام سنجش صلاحیت‌های معلمان می‌تواند توسط این دانشگاه به انجام برسد.

   1,024 total views,  2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای