امروز : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 21 سپتامبر, 2021 | ساعت انتشار خبر : 18:28 | تعداد بازدید : 2466 نفر | امتیاز خبر :
 • سردار ذوالقدر خبر داد: ۵۹۴ برنامه فرهنگی دفاع مقدس در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود

  فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران، گفت: ۵۹۴ برنامه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و مناسبتی طی هفته دفاع مقدس در ۲ هزار پایگاه و حوزه مقاومت شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود./ به گزارش ...

  فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران، گفت: ۵۹۴ برنامه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و مناسبتی طی هفته دفاع مقدس در ۲ هزار پایگاه و حوزه مقاومت شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، سردار احمد ذوالقدر روز یکشنبه در نشست خبری هفته دفاع مقدس سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: : دیدار و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان، عطرافشانی و گلباران مزار مطهر شهدا، بازسازی سنگ نوشته های قبور شهدا، راه‌اندازی کاروان مقاومت در قالب گروه‌های خودرویی از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان های استان تهران است.

  وی با بیان اینکه بیماری منحوس کرونا اجاز برگزاری مراسم های مختلف را در فضای بسته نمی دهد، خاطرنشان کرد: اجرای سرود، تئاتر خیابانی و حماسی و برپای نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

  ذوالقدر اضافه کرد: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، کتابخوانی و ورزشی با مفاهیم دفاع مقدس و همچنین برگزاری شب شعر، بازگویی خاطره، ایستگاه های صلواتی، پارچه نویسی، تبلیغات محیطی، ماشین نویسی و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته است.

  این مسئول اعزام گروه های جهادی عمرانی و پزشکی به مناطق کم برخوردار استان تهران را از برنامه های هفته دفاع مقدس در سپاه سیدالشهدا(ع) عنوان کرد و گفت: پیاده روی خانوادگی، سرکشی از خانواده های شهدای سلامت، بازسازی عملیات های کربلای چهار و پنج در ۲ شهر پرند و پردیس به وسیله تانک، نفربر، ایجاد انفجار، میدان مین و سایر اقدامات جنگی از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس ۱۴۰۰ است.

  ذوالقدر در ادامه با بیان اینکه دوران دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی تنها جنگ و دفاع نبود بلکه دفاع از آرمان‌ها و ارزش های بود، گفت: رزمندگان ما در این جنگ نابرابر برای خاک، میله مرزی و مادیات نجنگید، بلکه مظلومانه در برابر قدرت‌های دنیا ایستادگی و از خاک و استقلال و آزادی خود دفاع کردند.

  وی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است برای بازنمایی بخش کوچکی از رشادت ها و تلاش های شبانه روزی رزمندگان اسلام برای نسل جوان کشور است.

  ذوالقدر با بیان اینکه استادان رزمندگان جبهه مقاومت و شهید حججی ها پیشکسوتان هشت سال جنگ تحمیلی هستند، ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در دورانی که جوانان کشور تحت تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی هستند شهدای مدافع حرم را پروش دهد و فرهنگ ایثار و مقاوت را در جامعه زنده نگاه دارد.

  به گزارش ایرنا هفته دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی ایران به هفته آغازین جنگ ایران و عراق اطلاق می‌شود و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ادامه می‌یابد.

  انتهای پیام/*

   لینک کوتاهhttp://nedayepishva.com/?p=73462&preview=true

   183 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای