امروز : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 23 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 18:17 | تعداد بازدید : 2898 نفر | امتیاز خبر :
 • ستاد نمازجمعه ورامین در ایام کرونا به یاری محرومان رفت

  امام جمعه موقت ورامین گفت: با همت اعضای ستاد نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و جهادی در ورامین واقعاً تأثیرگذار بوده و نمازجمعه در محلات و روستاهای محروم در ایام کرونا به یاری ...

  امام جمعه موقت ورامین گفت: با همت اعضای ستاد نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و جهادی در ورامین واقعاً تأثیرگذار بوده و نمازجمعه در محلات و روستاهای محروم در ایام کرونا به یاری محرومان رفت و خدمات فراوانی با کمک خیران و مسؤولان ارائه کرده است/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین صبح امروز در جلسه هماهنگی سالروز تأسیس نهاد مقدس نماز در ۵ مرداد، اظهار کرد: سنگ بنای سنت حسنه فراموش شده نماز جمعه در ۵ مرداد ۱۳۵۸ زده  شد و در استان تهران بعد از شهر تهران دومین نماز جمعه در آبان ماه ۵۸ در ورامین اقامه شد و این سند دولت‌مداری مردم این دیار را بیش از پیش اثبات کرد.

  وی ادامه داد: تأثیرگذاری نماز جمعه در ۴۱ سال گذشته فراوان بوده است که نمونه آن در هشت سال دفاع مقدس، نابودی فتنه‌ها و یاری کردن کشور و مردم درحوادث طبیعی بوده است.

  امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: وظیفه ما حفظ سنگر نماز جمعه بوده و این جایگاه به اشخاص و شخص خاصی مرتبط نیست و متعلق به همه مردم و جریان‌ها است.

  حجت الاسلام محمودی با اشاره به سخن  رهبری معظم درباره اهمیت نماز جمعه بیان کرد: همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند، قلب هر شهر نمازجمعه و شخص امام جمعه فرمانده آن است و می‌بینیم با ثبات‌ترین پایگاه هفتگی در دنیا و خصوصاً جامعه تشیع همین نماز جمعه و پیام سیاسی هفتگی آن است که موضوعات سیاسی آن در دنیا و منطقه تأثیرگذار بوده است.

  وی ایام کرونایی را ضربه‌ای به حضور مردم در نماز جمعه دانست و گفت: ایام کرونا نمازجمعه کاهش جمعیت داشته که طبیعی بوده ولی تأثیرگذاری آن کم نشده است و دیدیم در ایامی هم که نماز جمعه بصورت فیزیکی تعطیل بود اما خطبه‌ها و پیام‌های آن در فضای مجازی بدست مردم می‌رسید.

  امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: در نماز جمعه ورامین، از افراد تأثیر گذار استفاده کرده‌ایم و باز هم از همه مردم و اهل فکر استمداد می‌طلبیم نقطه نظرات، نقدها و پیشنهادت را به جان می‌خریم.

  حجت الاسلام محمودی اشاره‌ای به اقدامات نمازجمعه ورامین در ایام کرونا داشت و عنوان کرد: با همت اعضای ستاد نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و جهادی در ورامین واقعاً تأثیرگذار بوده و نمازجمعه در محلات و روستاهای محروم در ایام کرونا به یاری محرومان رفت و خدمات فراوانی با کمک خیران و مسؤولان ارائه کرده است.

  وی یادآور شد: ما باید قدردان نعمات الهی مثل نمازجمعه باشیم که سرمایه بزرگی است و مردم بدانند بهترین سنگر حلقه وصل آن‌ها با مسؤولان نمازجمعه است.

  رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه ورامین اضافه کرد: نمازجمعه در تولید و شعار سال «جهش تولید» تاکنون نقش فعالی داشته است و با ورود مستقیم به کارخانجات و شهرک‌های صنعتی در تبلیغات محصولات و اتصال بخش تولید خصوصاً تولیدکنندگان و مسؤولان مربوطه، توانسته نقش‌آفرینی کند.

  حجت الاسلام محمودی در پایان گریزی به سال‌های قبل و اوایل انقلاب زد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما در دشت ورامین فقط یک نماز جمعه داشتیم ولی الان هفت نماز جمعه فعال داریم که این نشان دهنده روحیه نشاط و ولایت مداری مردم این دیار است.

  http://nedayepishva.com/?p=64462&preview=true لینک کوتاه

  ۱۱۳ total views, 3 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای