امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲ مهر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۴۴ | تعداد بازدید : 30990 نفر | امتیاز خبر :
 • زیرساخت های فرهنگی پیشوا در حد صفر است/ لزوم ارتقای دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد به اداره و تقویت چارت اداری

  زیرساخت های فرهنگی پیشوا در حد صفر است/ لزوم ارتقای دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد به اداره و تقویت چارت اداری فرماندار پیشوا در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ...

  زیرساخت های فرهنگی پیشوا در حد صفر است/ لزوم ارتقای دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد به اداره و تقویت چارت اداری

  فرماندار پیشوا در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح دغدغه های فرهنگی موجود در این شهرستان پرداخت.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حسین عباسی در این ‌دیدار با تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) گفت: اثرگذاری کارها و اقدامات فرهنگی در درازمدت نمایان شده و نتیجه می دهد و هرچقدر در این حوزه هزینه شود در اصل نوعی سرمایه گذاری است.

  وی افزود: پیشوا در سال ۸۹ تبدل به شهرستان شد و در سال ۹۰ نیز دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی در این منطقه مستقر گردید.

  فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: در حال حاضر هفت انجمن فرهنگی و هنری، دو آموزشگاه موسیقی، سه آموزشگاه هنرهای تجسمی، یک آموزشگاه هنرهای نمایشی، سه موسسه قرآنی و ۳۳ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان پیشوا فعال است.

  وی با اشاره به وضعیت رسانه های مکتوب و دیجیتال و همچنین دفاتر نمایندگی نشریات در پیشوا، حمایت و تقویت آنها را ضروری دانست.

  عباسی با بیان اینکه در حال حاضر یک سینما در پیشوا فعال است که آن هم استیجاری است، خاطرنشان کرد: زیرساخت های فرهنگی و هنری شهرستان پیشوا بسیار پایین و در حد صفر است و رفع این کمبودها نیازمند توجه ویژه مسئولان فرادستی است.

  وی اظهار کرد: علیرغم بضاعت کم زیرساخت های پیشوا در حوزه فرهنگی، فعالیت های مردم منطقه در این زمینه خوب و چشمگیر است و هنرمندان زیادی در منطقه فعال هستند و توسعه این زیرساخت ها با توجه به سابقه درخشان مردم این دیار، موجب ارتقای چشمگیر فعالیت های فرهنگی سطح شهرستان خواهد شد.

  فرماندار پیشوا بر ارتقای دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره و تقویت چارت اداری آن تاکید کرد و در ادامه بیان داشت: دفتر نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمانی استیجاری مستقر است و وضعیت مطلوبی ندارد.

  عباسی با اشاره به نبود فرهنگ سرا، سالن اجتماعات و مجموعه فرهنگی و هنری در پیشوا گفت: در حال حاضر ۴ هزار متر زمین جهت احداث مجموعه فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده که احداث آن نیازمند عنایت ویژه مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  فرماندار شهرستان پیشوا در پایان متذکر شد: سیاست دولت در تکمیل پروژه های نیمه تمام و عدم تعریف پروژه جدید، سیاست کارگشایی جهت خدمت به مردم است اما شهرستان نوپایی چون پیشوا که فاقد هرگونه زیرساختی است نیازمند نگاه و عنایت ویژه تری است تا بتوان پاسخ شایسته ای به نیاز مردم این منطقه داد.

  بر اساس این گزارش، صبح امروز سیدحسین نقوی نماینده مردم به همراه فرمانداران و رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و به بیان مشکلات و دغدغه های فرهنگی این شهرستان ها پرداختند.

  ۴۹ total views, 1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای