امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۱ شهریور, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۲۵ | تعداد بازدید : 8417 نفر | امتیاز خبر :
 • زیرساخت های امروز پیشوا در شأن یک شهرستان نیست

  فرماندار پیشوا گفت: زیرساخت های امروز پیشوا در شأن یک شهرستان نیست و ارتقای این زیرساخت ها نیازمند آن است که همه مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا ...

  فرماندار پیشوا گفت: زیرساخت های امروز پیشوا در شأن یک شهرستان نیست و ارتقای این زیرساخت ها نیازمند آن است که همه مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا آنچه که در خور و شایسته مردم این منطقه است، تحقق یابد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، محمدکرم محمدی در جلسه آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر پیشوا که در سالن ولایت آموزش و پرروش برگزار شد بیان با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و رعایت اولویت ها در این شهرستان گفت: پیشوا از نظر زیرساخت ها با شهرستان های همجوار فاصله زیادی را دارد.

  وی افزود: این منطقه در مقایسه با شهرستان هایی با قدمت بالاتر مانند ورامین حداقل ۵۰ سال فاصله داشته و نسبت به شهرستان هایی مانند قرچک که همزمان با پیشوا تبدیل به شهرستان شده اند، به دلیل نزدیکی آنها به پایتخت و برخورداری شان از زیرساخت ها، از اختلاف زیادی برخوردار است و این موضوع، وظیفه همه مسئولان را برای خدمت به مردم و رفع محرومیت ها مضاعف می کند.

  محمدی گفت: بیشتر ادارات شهرستان از فضای اداری و فیزیکی خوبی برخوردار نیستند و این موضوع موجب نارسایی هایی در عملکرد مدیران شده و موجب گردیده نتیجه مطلوبی که منتج به توسعه پایدار در شهرستان شود حاصل نگردد که امیدواریم این مشکل با همت مردم و همه کسانی که دل در گروی خدمت به این شهرستان دارند، رفع گردد .

  وی به لزوم بهره گیری از توان جمعی برای توسعه شهرستان تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم از همه ظرفیت های موثر در شهرستان اعم از مردم، شوراهای اسلامی، علما و افراد اثرگذار استفاده کنیم به طور حتم به نتیجه مطلوب که همان توسعه پایدار و در شأن مردم است، خواهیم رسید.

  فرماندار پیشوا شوراهای اسلامی را برآمده از رأی و اعتماد مردم دانست و گفت: شورای شهر، فقط شورای شهرداری نیست و می تواند در همه امور ادارات، شوراها و کارگروه های مختلف بر حسب آنچه قانون تعیین کرده، دخیل باشد.

  محمدی گفت:شوراهای اسلامی شهر و روستاها فقط متولی امور عمرانی نیستند بلکه مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … را نیز عهده دار بوده و مهمترین این مسئولیت ها، نگهداری، هدایت و حمایت از شهر و روستاها خواهد بود. دخیل کردن گرایشات سیاسی در خدمت به مردم، خیانت به جامعه است.

  محمدی اختلاف سلایق در سطح جامعه را امری طبیعی دانست و گفت: اگر مدیری در جایگاهی قرار گیرد که در خدمت به مردم اهداف و گرایش های سیاسی مد نظر خود را دخیل کند، خیانت بزرگی را نسبت به جامعه مرتکب شده است.

  فرماندار پیشوا افزود: شهدا، ایثارگران، رزمندگان و ملت ایران اسلامی، انقلاب کردند تا همه دیدگاه ها و جریان های نظام در جامعه ساری و جاری شود و نه اینکه فقط دیدگاه یک حزب یا جناح خاص، جریان پیدا کند واریز مبالغ ارزش افزوده به حساب دهیاری ها و شهرداری های از افتخارات این دولت است.

  محمدی بیان داشت: این دولت افتخار دارد بعنوان اولین دولت در نظام جمهوری اسلامی، مبالغ ارزش افزوده ای را به طور مستقیم به حساب دهیاری ها و شهرداری ها واریز نماید و شوراها و همه مدیران باید بدانند آنچه که انجام می دهند برای مردم و مصداق حق الناس است و هدر دادن بیت المال، گناهی بزرگ خواهد بود.

  وی با بیان اینکه مردم انتظار خدمت بی منت را از شوراها و مسئولان دارند گفت: شورای اسلامی شهر در تعیین و مشخص کردن اولویت ها و پردازش به محدودیت ها و نقاط محروم شهر، توجه ویژه ای داشته باشندمازاد نیرو در شهرداری ها از دغدغه مدیران شهری است.

  فرماندار پیشوا مازاد نیرو در شهرداری ها را یکی از دغدغه های مدیران شهری دانست و گفت: اگر یک شهرداری قرار بوده ۱۰۰ نیروی انسانی داشته باشد، اکنون ۳۰۰ نیرو دارد و این ۲۰۰ نیروی اضافی یعنی استفاده نابجا از ارزش افزوده ای که به حساب شهرداری ها واریز می گردد.

  وی افزود: هر شهرداری که امروز از نیروی اضافی کمتری برخوردار باشد، کار عمرانی بیشتری را می تواند صورت دهد و در غیراینصورت آنچه که به عنوان مالیات ارزش افزوده به حساب شهرداری ها واریز می شود در مسیر عمران و آبادانی قرار نگرفته و به توفیق مدنظر نخواهیم رسید.

  فرماندار پیشوا در پایان گفت: ما مسئولان، میراث داران انسان هایی هستیم که همه زندگی خود را برای جمهوری اسلامی، تداوم آن و خدمت به مردم که آفرینندگان این نظام بودند، فدا کردند و امروز در مقابل خداوند و مردم مسئول هستیم و باید تلاش کنیم که این مسئولیت را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای