امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 5 فوریه, 2014 | ساعت انتشار خبر : 12:32 | تعداد بازدید : 1702 نفر | امتیاز خبر :
 • زندانی کردن هنرمندان در سالن هلال احمر پیشوا

  هنرمندان گروه نمایشی سوپ سنگ هنگام خروج از سالن هلال احمر پیشوا با درب های قفل شده مواجه شدند و وقتی علت را سوال کردند با این پاسخ روبرو شدند که ابتدا ...

  هنرمندان گروه نمایشی سوپ سنگ هنگام خروج از سالن هلال احمر پیشوا با درب های قفل شده مواجه شدند و وقتی علت را سوال کردند با این پاسخ روبرو شدند که ابتدا سالن را تمیز کنید و بعد سالن را ترک کنید.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، چند روز پیش خبری منتشر کردیم با عنوان هنرنمایی هنرمندان در میان زباله ها به روایت تصویر  که ماجرا از این قرار بود ، وقتی برای دیدن نمایش عروسکی سوپ سنگ وارد سالن هلال احمر پیشوا می شدی شاید اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کرد کثیفی بیش از حد این سالن بود .

   اما پس از چند روز دوباره شاهد بودیم که سالن هلال احمر پیشوا خبر ساز شد.خبری که ناراحتی برخی از دوستدران هنر شهرستان را در پی داشت .

  طبق اخبار رسیده ، زمانی که اجرای گروه نمایشی سوپ سنگ در پیشوا به اتمام می رسد و هنرمندان این گروه قصد خروج از سالن هلال احمر پیشوا را داشتند با درب های قفل شده مواجه شدند و وقتی علت را سوال کردند با این پاسخ روبرو شدند که ابتدا سالن را تمیز کنید و بعد سالن را ترک کنید.

  امیرحسین شفیعی کارگردان نمایش عروسکی «سوپ سنگ» در گفتگو با پایگاه خبری ندای پیشوا در خصوص این ماجرا گفت : متاسفانه وقتی بچه های نمایش عروسکی سوپ سنگ می خواستند میکسر صدا و وسایل را برای اجرای دیگری انتقال دهند ، درب سالن به روی هنرمندان تئاتر قفل کرده و هنرمندان را در سالن زندانی می کنند.

   این جوان نخبه کشور ادامه داد: بنده سال ها در استان های دیگر برای بچه های نمایش اجرا می کردم و خواستم برای یکبار هم که شده لبخند را به لب های بچه های شهر خودم هدیه کنم ولی از انتخابی که داشتم بسیار متاسفانم ، چرا که به گروه ما که ۱۵ سال در استان ها و کشورهای مختلف کار می کند بی احترامی بسیار بزرگی شده است که در هیچ کجا سابقه نداشته است.

  دارنده ۲ تندیس بهترین کارگردان در جشنواره بین المللی تئاتر گفت : حضور من در شهرستان پیشوا به واسطه آقای طاهری (رئیس اداره ارشاد پیشوا)و آقای کارخانه (رئیس اداره آموزش و پرورش پیشوا) است بدلیل این که هردو این عزیزان فعالیت های هنری بنده را در سطح کشور پیگیری می کردند و به درخواست این دوستان من در پیشوا اجرا کردم.

  شفیعی گفت : اگر فرماندار شهرستان پیشواو مدیر کل هلال احمر استان تهران با رئیس اداره هلال احمر پیشوا برخورد نکنند فاجعه است .وای به حال فرهنگ و هنر پیشوا اگر از این مسئول پشتیبانی و حمایت کنند.

  این کارگردان خاطر نشان کرد : در صورت حمایت از رئیس هلال احمر پیشوا، گروه نمایشی مستقیما شکایت خواهد کرد.

  شفیعی خطاب به رئیس هلال احمر پیشوا عنوان کرد : وقتی هلال احمر نتواند  آرامش را برای ارباب رجوع خودایجاد کند، چگونه می تواند آرامش را در مواقع بحرانی و خطر برای هموطنان و همشهری های خود ایجاد کند.

  شفیعی ادامه داد : من نمی گویم ایشان وظیفه دارند به هنرمند احترام بگذارد ولی وظیفه دارد وقتی پشت میز ریاست می نشیند نوکری مردم را بکنند، نه این که کسانی که برای هنر زحمت می کشند را زندانی کنند.

  دارنده ۳ تندیس جشنواره فجر ادامه داد : اگر بخواهیم فرهنگ و هنر در پیشوا رشد پیدا کند اول باید با این گونه حرکتها برخورد شود، که چرا با هنرمندانی ارزشی که در سطح کشور شاخص بودند چنین برخوردی شده است.

  شفیعی تصریح کرد : این که هنرمند را زندانی کنند فاجعه است . با وقوع چنین توهینی می خواهید فرهنگ در پیشوا پیشرفت کند.

  وی تاکید کرد : رئیس هلال احمر شهرستان پیشوا رسما باید از هنرمندان گروه نمایشی عذرخواهی خواهی کند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، امیرحسین شفیعی کارگردان نمایش عروسکی سوپ سنگ جوان نخبه کشور در سال ۹۱،عضو انجمن نخبگان کشور ، دارنده ۳ دوره تندیس جشنواره فجر،دو تندیس بهترین کارگردان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در جشنواره بین المللی تئاتر،اجرای نخستین کار بیداری اسلامی در کشور و پخشهزار نسخه بین مسلمانان کشورهای مختلف حاضر در مجمع بیداری اسلامی و اجرای نخستین نمایش در خصوص سبک زندگی ایرانی اسلامی پس از سخنان رهبر معظم انقلاب را در کارنامه خود دارد.

  از بازیگران این نمایش می توان به روح الله سنایی اشاره کرد که جزو مفاخر هنری و فرهنگی پیشوا است که هرگز در پیشوا کاری انجام نداده بود و در کارنامه وی کسب عنوان بازیگراول در جشنواره فجر ، برگزیده طراحی صحنه جشنواره تئاتر فجر،اجرای نمایش ۹۲ با محوریت زندگی پیامبر(ص) و بازیگر برگزیده جشنواره بین المللی کودک همدان به چشم می خورد.

  هنرمند دیگر این نمایش احمد صمیمی نویسنده و کارگردان حوزه تئاتر مقاومت است که چندی پیش در جشنواره سلیمانیه عراق که با حضور ۱۰ کشور برگزار شد موفق شد به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران جایزه بازیگر اول این جشنواره را از آن خود کند.

  تصاویر زیر گوشه ای از هنرنمایی هنرمندان نمایش عروسکی «سوپ سنگ»در سالن هلال احمر پیشوا است.

   1,194 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای