امروز : جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 27 ژانویه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:52 | تعداد بازدید : 14391 نفر | امتیاز خبر :
 • رییس اداره بهزیستی پیشوا از توانمندسازی ۱۲۰ معلول افغان در این شهرستان خبر داد.

      به گزارش ندای پیشوا؛ نجمه اسماعیلی گفت: در این طرح که در بازه زمانی ۵ ماهه انجام گرفت ۱۲۰ معلول افاغنه که معلولیت آنها در حد شدید و یا خیلی شدید بود ...

   

   

  به گزارش ندای پیشوا؛ نجمه اسماعیلی گفت: در این طرح که در بازه زمانی ۵ ماهه انجام گرفت ۱۲۰ معلول افاغنه که معلولیت آنها در حد شدید و یا خیلی شدید بود و از لحاظ وضعیت اقتصادی شرایط مناسبی نداشتند شناسایی شدند و پس از شناسایی افراد معلول خدماتی از سوی بهزیستی و با همکاری کمیساریای عالی امور پناهندگان همچون آموزش درخانواده، آموزش خارج از خانواده، توزیع وسایل کمک توانبخشی ( ویلچر، سمعک، واکر و…)  ومعرفی آنها به بیمارستان در جهت جراحی های چشم، ارتوپد، گفتار درمانگر ،کاردرمانگر و پزشکان متخصص صورت گرفت.

  رییس اداره بهزیستی پیشوا گفت: تشکیل شورای سالمندان از دیگر خدمات معاونت توانبخشی است که این طرح نیز برای اولین بار در پیشوا اجرا شده است.

  وی اضافه کرد: منظور از سالمند کلیه افراد ۶۰ سال و بالاتر است و منظور از ساماندهی سالمندان در واقع بهبود روش زندگی و ارتقاء کیفیت آنها و ایجاد رضایت از زندگی در سالمندان از طریق ارائه خدمات رفاهی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی است، که با توجه به موارد ذکر شده تاکنون ۲ دوره جلسات آموزشی خانواده، برنامه های پیشگیرانه از دیابت در سالن همایش های فرمانداری شهرستان برای این عزیزان برگزار شده است، همچنین ویزیت رایگان پزشک در یک دوره از دیگر خدمات این معاونت برای سالمندان است.

  اسماعیلی گفت: ویزیت در منزل ضایعه نخاعی ها با همکاری شبکه بهداشت شهرستان برای اولین بار و ارائه خدمات پزشکی- روان شناسی و مددکاری نیز از مهم ترین اقدامات این حوزه بوده است.

  وی گفت: بحث مناسب سازی ادارات و بازدید و سرکشی ادارت شهرستان در راستای سهولت در تردد معلولین نیز از جمله برنامه هایی است که به صورت مداوم در این معاونت در حال پیگیری است.

  رییس اداره بهزیستی پیشوا افزود: منظور از مناسب سازی، آماده سازی محیط برای استفاده افراد کم توان جسمی و معلولان است تا بتوانند مانند افراد عادی از امکانات محیط استفاده کنند ،چرا که در صورت رعایت نکردن مناسب سازی محیط بزرگترین گروه اقلیت جامعه( معلولان و سالمنداناز حقوق شهروندی خود بی نصیب خواهند ماند و برای حضور در اجتماع با مشکلات جدی مواجه می شوند

  ۱,۱۷۸ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای