امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 17 نوامبر, 2014 | ساعت انتشار خبر : 08:32 | تعداد بازدید : 578 نفر | امتیاز خبر :
 • رکورد طولانی‌ترین دوره ریاست‌جمهوری

  رئیس جمهور بولیوی پس از برگزیده شدن در سومین دوره ریاست جمهوری خود اعلام کرد که سال آینده موفق به کسب رکورد طولانی‌ترین دوره ریاست جمهوری بدون وقفه در این کشور خواهد ...

  رئیس جمهور بولیوی پس از برگزیده شدن در سومین دوره ریاست جمهوری خود اعلام کرد که سال آینده موفق به کسب رکورد طولانی‌ترین دوره ریاست جمهوری بدون وقفه در این کشور خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، به نقل از «ای‌بی‌آی»، «اوو مورالس» رئیس جمهور منتخب بولیوی طی سخنرانی بین اعضای کابینه خود اعلام کرد که با توجه به پیروزی‌اش در انتخابات اخیر این کشور در سال آینده موفق به کسب رکورد طولانی‌ترین دوره ریاست جمهوری بدون وقفه در بولیوی خواهد شد.

  «مورالس» در ادامه خاطرنشان کرد که «آندرس د سانتا کروز»  یکی از رؤسای جمهور سابق بولیوی به مدت ۹ سال و ۸ ماه و ۲۶ روز تا‌کنون صاحب این رکورد بوده است (۲۴ ژانویه سال ۱۸۲۹ تا ۲۰ فوریه سال ۱۸۳۹).

  «مورالس» تأکید کرد که در ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۱۵ می‌تواند رکورد «سانتا د کروز» را شکسته و این افتخار را از آن خود کند.

  وی همچنین در ادامه حزب خود یعنی حزب جنبش سوسیالیسم را تنها حزب سیاسی کشور با برخورداری از بیشترین سابقه فعالیت در حوزه ریاست جمهوری برشمرد.

  جنبش سوسیالیسم بولیوی همچنین در انتخابات ۱۲ اکتبر سال جاری توانست ۲۵ صندلی از ۳۶ کرسی موجود در مجلس سنا و ۸۸ صندلی از ۱۳۰ کرسی مجلس نمایندگان این کشور را کسب کند.

  در کل می‌توان این‌گونه نتیجه‌گیری کرد که از بین ۱۶۶ نماینده منتخب ۱۱۳ تن از آن‌ها عضو این جنبش می‌باشند.

  «مورالس» نیز در این رابطه ضمن ابراز خرسندی از این مسئله اعلام کرد که جنبش سوسیالیسم در تمامی انتخابات برگزار شده‌ای که یکی از نمایندگانش در آن حضور داشته موفق به کسب بیشترین آراء شده است.

  رئیس جمهور بولیوی درخصوص حضور زنان در دولت خود تصریح کرد: دولت ما بیشترین آمار حضور زنان در عرصه سیاست را در برداشته است، واقعا باید بگویم که کسب این جایگاه و پیروز‌ی‌ها آسان نبوده است.

  به گزارش فارس، «اوو مورالس» در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۴ با کسب ۶۰ درصد از آراء توانسته برای سومین مرتبه منصب ریاست جمهوری بولیوی را از آن خود کند.

  وی به عنوان نخستین رئیس جمهور بومی بولیوی از سال ۲۰۰۶ آغاز به کار کرده است.

  منبع:خبرگزاری فارس

  ۳۳۴ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای