امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۸ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۴۹ | تعداد بازدید : 21136 نفر | امتیاز خبر :
 • رونمایی از پوستر یادواره ادبی ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم درگفت وگو با خبرنگار اجتماعی ندای پیشوا اظهار داشت : یادواره ادبی 15 خرداد شهرستان پیشوا ...

  رونمایی از پوستر یادواره ادبی ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا

  آئین رونمایی از پوستر جشنواره ادبی ۱۵ خرداد در محل کتابخانه ۱۵ خرداد پیشوابرگزار شد.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم درگفت وگو با خبرنگار اجتماعی ندای پیشوا اظهار داشت : یادواره ادبی ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا با محوریت قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ کفن پوشان دشت ورامین و در دو بخش شعر و داستان برگزار می شود که بخش داستان ویژه دانش آموزان و بخش شعر به صورت آزاد برگزار می شود.

  وی افزود: یادواره ادبی ۱۵ خرداد با هدف معرفی ابعاد مختلف قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ کفن پوشان دشت ورامین و تبیین عوامل شکل گیری این قیام، اثرات آن در جهت دهی به مبارزات انقلابی و تأثیر آن در پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل در سه محور قیام ۱۵ خرداد، مناسبت های ماه مبارک رمضان و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود.
  امیر حسین طاهری گفت: آثار ارسال شده به دبیرخانه این یادواره پس از بررسی اولیه ، توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و شعرها و داستان های برتر، به مرحله نهایی و اختتامیه جشنواره راه پیدا می کند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشوا گفت: به نفر اول هر یک از بخش های این یادواره علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره ، ۵ میلیون ریال جایزه نقدی ، نفر دوم لوح تقدیر ، تندیش جشنواره و ۴ میلیون ریال جایزه نقدی و به نفر سوم علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره ، ۳ میلیون ریال جایزه نقدی تقدیم می شود.
  در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ ، مردم دشت ورامین که در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) مشغول عزاداری سومین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودند ، با آگاهی از دستگیری امام راحل کفن بر تن کرده و پای پیاده به سمت تهران حرکت کردند که در پل باقرآباد قرچک به دست دژخیمان ستم شاهی به خاک و خون کشیده شدند.
  در این قیام هفت جوان دشت ورامین به نام های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی ، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی که در اعتراض به دستگیری حضرت امام به سمت تهران حرکت کرده بودند، به دست نیروهای رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای