امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 28 آوریل, 2019 | ساعت انتشار خبر : 15:51 | تعداد بازدید : 415 نفر | امتیاز خبر :
 • رشد ۲۰۰ میلیونی خودرو در ۱۰ روز/ خبری از سازمان حمایت نیست

  به گزارش ندای پیشوا؛ این روز‌ها آشفته بازار قیمت انواع خودرو وارد فاز جدیدی شده به نحوی که خرید و فروش قفل شده و همه به نوعی برای کسب سود بیشتر فروشنده ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ این روز‌ها آشفته بازار قیمت انواع خودرو وارد فاز جدیدی شده به نحوی که خرید و فروش قفل شده و همه به نوعی برای کسب سود بیشتر فروشنده شده‌اند.

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حال حاضر یک ماه از آغاز فعالیت بازار خرید و فروش خودرو می‌گذرد، اما متأسفانه این بازار در سال جدید نه تنها رنگ رونق به خود نگرفته بلکه وارد فاز جدید افزایش قیمت‌ها هم شده است. البته رشد قیمت‌ها به حدی غیر منطقی است که مشتریان خودرو فقط نظاره گر بازار بوده و دست از خرید کشیده‌اند.

  از طرفی رشد قیمت‌ها عاملی شده تا مردم سرمایه‌ها را به سمت این بازار برده و با خرید خودرو درصدد سود بیشتر برای خود هستند. به نوعی امروز دلالی در بازار خودرو رونق دارد و هرکس برای سود بیشتر خودرو خریداری و در انبار نگهداری می‌کند.
  *رشد ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودرو‌های وارداتی در طول ۱۰ روز
  یکی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: رشد قیمت‌ها در خودرو‌های خارجی غیر قابل تصور است به نحوی که روزانه به صورت متوسط قیمت خودرو‌های خارجی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. البته فروشنده‌ای هم در بازار نیست و فقط هر روز قیمت‌ها تغییر پیدا می‌کند.
  وی با بیان اینکه مشکلات ترخیص خودروها، سرنوشت نامعلوم واردات خودرو و افزایش قیمت ارز را باید دلیل این مشکلات دانست، گفت: دولت هیچ تصمیم روشنی برای تعیین تکلیف واردات خودرو ندارد و همین بلاتکلیفی بازار این خودرو‌ها را آشفته‌تر از دیروز می‌کند. به عنوان نمونه در طول ۱۰ روز گذشته سانتافه از ۷۰۰ میلیون تومان به ۹۰۰ میلیون تومان، توسان از ۵۵۰ میلیون تومان به ۷۵۰ میلیون تومان، اسپورتیج از ۵۵۰ میلیون تومان به ۸۰۰ میلیون تومان و النترا از ۴۰۰ میلیون تومان به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است.
  *سرمایه‌گذاری جمعی برای خرید یک خودرو
  فروشنده دیگری با اعلام اینکه کم فروشی در بازار خودرو غوغا میکند به خبرنگار تسنیم می‌گوید: دیروز چند نفر دسته جمعی آمده بودند یک خودروی ۱۰۰ میلیون تومانی بخرند تا در ماه‌های آینده آن را فروخته و سود کسب کنند برای ما هم سوال شده بود که چرا همه دنبال دلالی و سود در بازار خودرو هستند.
  وی افزود: جالب اینجاست هنوز خبری از واحد‌های نظارتی در بازار نیست و هر کس بنا به سلیقه خود قیمتی را برای خودرو‌های زیر ۵۰ میلیون تومان اعلام می‌کند.
  این فروشنده با اعلام اینکه چرا پژو ۲۰۶ تیپ ۵ باید در بازار با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان معامله شود، گفت: قیمت پراید هم از ۵۱ میلیون تومان گذشته است برای خود ما هم سوال است مگر در بازار آنهم اول سال چه اتفاقی افتاده که هر روز قیمت‌ها گران‌تر از دیروز می‌شود.
  * سود‌های میلیونی در بازار خودرو؛ خبری از سازمان حمایت نیست
  فروشنده دیگری با اعلام اینکه عرضه خودرو با وجود تمام دستور‌ها همچنان محدود است، می‌گوید: هنوز تحویل خودرو توسط خودروسازان با تأخیر انجام می‌شود البته نباید سود‌های بالای خودروسازان را در بازار آزاد نادیده گرفت.
  وی اضافه کرد: علاوه بر این با هر طرح فروش فوری همه به سمت سایت حمله می‌برند تا با تحویل خودرو‌ها از شکاف قیمت‌ها استفاده کرده و با فروش آن‌ها در بازار سود‌های میلیونی کسب کنند.
  این فروشنده البته مقصر اصلی آشفته بازار خودرو‌های داخلی را خودروسازان در عدم اجرای تعهدات می‌داند و با اعلام اینکه اگر خودرو‌های پیش فروش شده تحویل مردم داده می‌شد قیمت‌ها انقدر روند صعودی پیدا نمی‌کرد.
  *رشد ۲۰ درصدی قیمت خودرو‌های داخلی در طول ۲۰ روز
  فروشنده دیگری با اعلام اینکه در طول ۲۰ روز گذشته قیمت خودرو‌های داخلی ۵ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: پراید از ۴۷ میلیون تومان به ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ از ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸۲ میلیون تومان، پژو پارس از ۸۶ میلیون تومان به ۱۰۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ از ۷۲ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان و سمند از ۷۲ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان رسیده است.
  وی اضافه کرد: البته قیمت‌ها در برخی از خودرو‌ها مانند h. ۳۰ و ساندرو رشد قابل توجهی دارد، افزود: خودروی H. ۳۰ از ۱۱۴ میلیون تومان به ۱۴۵ میلیون تومان و استپ وی از ۱۵۶ میلیون تومان به ۲۰۱ میلیون تومان رسیده است.
  در حال حاضر آشفته بازار قیمت انواع خودرو‌های داخلی وارد فاز جدیدی شده به نحوی که خرید و فروش قفل شده و همه به نوعی برای کسب سود بیشتر فروشنده شده اند جالب اینجاست در این شرایط دستگاه‌های و حتی خودروسازان روزه سکوت گرفته و خبری از تصمیم آن‌ها برای مدیریت بازار نیست. امروز بازار خودرو جولانگاه دلالان شده و خبری از بهبود اوضاع نیست.

  ۸۳۰ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای