امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۳:۵۴ | تعداد بازدید : 23769 نفر | امتیاز خبر :
 • رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشواا ، رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: قیام 15 خرداد مبدأ نهضت امام راحل (ره) است که باعث تغییرات مهم در ایران و ...

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانیت به تفکر دینی مردم عمق بخشید گفت: رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد.


  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشواا ، رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: قیام ۱۵ خرداد مبدأ نهضت امام راحل (ره) است که باعث تغییرات مهم در ایران و بعدها در کل منطقه شد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم پیشوا در این انقلاب سهم بسزایی داشتند افزود: در شرایط بسیار سخت آن زمان کشور در ابتدای نهضت در کمتر شهری شاهد درگیری ها بودیم و فقط در پیشوا، قم و چند نقطه تهران دگیر قیام بودندولی قیام پیشوا لرزه به اندام رژیم انداخت.
  وی گفت: ابتدا تصور رژیم این بود که فقط در قم درگیری است که می تواند با نیروهای امنیتی سرکوب کنند و در آن زمان درگیری اندکی در تهران هم وجود داشت و تنها حرکت مؤتلفه به سمت دانشگاه بود لذا در این شرایط قیام مردم در پیشوا، یک شهر کوچک لرزه ای به رژیم بودکه چطور این حادثه اینجا رخ داد و نشاندهنده عمق توجه مردم روشن پیشوا به دستورات امام(ره) و روی گردانی از رژیم در اعماق فکر مردم بود.

  لاریجانی افزود: قیام مردم پیشوا از این جهت مهم بود که پیام محکمی داشت و مردم پیشوا نقش بسزایی داشتند.
  وی گفت: همین که سالگرد را قدر می دانید بسیار کار ارزنده ایی است.
  رئیس مجلس افزود: این ریشه دار بودن تفکر دینی در بین مردم هست و نقش روحانیت شیعه در این ماجرا بسیار بسزا است .
  وی گفت: علت اینکه امام روی این سازمان روحانیت مرتب تکیه داشتند و توصیه می کردند به مردم به روحانیت توجه داشته باشند این بود که در طول سالهای متمادی این شبکه بزرگ روحانیت عمق بخشیدن در حال عمق بخشیدن به فکر دینی مردم بود.
  لاریجانی افزود: اینکه می بینید مردم پیشوا متدین بودند دلیل روشن بودن آنها بود نسبت به سرنوشت ایران و با احساس مسئولیت حضور پیدا کرده بودند.
  وی گفت: در جاهای دیگر این علاقه به تفکر دینی بوده است و در پیشوا رشد عقلانی و رشد سیاسی ارزشمند بوده که حضور پیدا کردند و جلوه دادند و از این جهت یک نقطه متفاوت است.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای