امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 6 جولای, 2014 | ساعت انتشار خبر : 10:26 | تعداد بازدید : 363 نفر | امتیاز خبر :
 • راههای درمان سردرد هنگام روزه‌داری

  یک متخصص طب سنتی راه‌های درمان انواع سردرد را در هنگام روزه‌داری تشریح کرد و گفت: طب سنتی برای سردردهای میگرنی، کم خونی و سینوزیتی توصیه‌های ویژه دارد. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ...

  یک متخصص طب سنتی راه‌های درمان انواع سردرد را در هنگام روزه‌داری تشریح کرد و گفت: طب سنتی برای سردردهای میگرنی، کم خونی و سینوزیتی توصیه‌های ویژه دارد.
  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، غلامرضا کردافشاری در رابطه با راه درمان انواع سردرد در هنگام روزه‌داری با استفاده از طب سنتی گفت: سحری نخوردن یکی از علل سردرد به هنگام روزه داری است به همین دلیل روزه داران هرگز بدون سحری روزه نگیرند و اگر خواب ماندند در افطار بعدی با آب گرم و خرما افطار را باز کنند و در خوردن وعده شام بعد از افطار، عجله نکنند. 

  سردرد میگرنی و کلاهخودی

  وی ادامه داد: کسانی که در ماه مبارک رمضان دچار سردرد می‌شوند و سردرد از نوع میگرن‌(درد شقیقه)‌باشد باید مقداری عسل را با یک لیوان آب جوش مخلوط و کمی آب لیموترش در آن بریزند و یکبار بعد از سحری و یک بار شب قبل از خواب میل کنند.

   

  سردرد ناشی از کم خونی

  این متخصص طب سنتی افزود: اگر سردرد ناشی از کم خونی است همان عسل را با آب جوش شربت کرده و بدون آب لیمو ترش مصرف کنند.

  کردافشاری تصریح کرد: همچنین یک بار بعد از سحری و یک بار قبل از خواب. روزه‌داران سعی کنند از قبل،عسل خوب برای ماه مبارک رمضان تهیه کنند.

   

  سردرد سینوزیتی

  وی ادامه داد: روزه‌دارانی که دچار سردرد ناشی از سینوزیت شده‌اند و درد آن در هنگام روزه برایشان مشکل‌ساز شده از سیستم تخلیه بخور و مخلوطی از روغن بنفشه یا بنفشه بادام هر شب قبل از خواب استفاده کنند.

   

  این متخصص طب سنتی گفت: نوشیدن رقیق چای باعث کاهش سردرد در این ایام می شود و کم‌کم باید مقدار مصرف چای را کم کنند تا در زمان روزه دچار سردرد نشوند. همچنین روزه داران باید بدانند حتماً وعده سحری را بخورند.

  منبع:جام نیوز به نقل از افکارنیوز

  ۸۳ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای