امروز : یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 9 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 19:13 | تعداد بازدید : 833 نفر | امتیاز خبر :
 • رابطه نزدیک رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی ریشه تاریخی دارد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید هادی سیدافقهی ظهر امروز در هفتمین دوره طلیعه اندیشه ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان اظهار داشت: خاندان مستکبر آل سعود که در سال 1932 میلادی حجاز را ...

  کاردار سابق ایران در بیروت گفت: رابطه نزدیک رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی اتفاق تازه‌ای نیست و ریشه در تاریخ دارد و آن را می‌توان در تمامی جنگ‌های بین اعراب و رژیم غاصب صهیونیستی مشاهده کرد.

  رابطه نزدیک رژیم آل سعود با رژیم صهیونیستی ریشه تاریخی دارد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید هادی سیدافقهی ظهر امروز در هفتمین دوره طلیعه اندیشه ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان اظهار داشت: خاندان مستکبر آل سعود که در سال ۱۹۳۲ میلادی حجاز را با حمایت انگلستان فتح کرد، حکومتی را به نام خود بنا نهاد که از ابتدا شمشیر به دست، مخالفان را از سر راه خود بر می‌داشت.

  وی افزود: منطقه حجاز به‌دلیل اعتقاد مسلمین جهان که آنجا را محل ظهور امام زمان (عج) می‌دانند و همچنین دسترسی به سه آبراه، برای آمریکا و انگلستان اهمیتی استراتژیک دارد.

  کاردار سابق ایران در بیروت اضافه کرد: رژیم آل سعود مأموریت دارد تا منافع آمریکا و اسرائیل را حفظ و تأمین کند و این را می‌توان در تاریخ و حمایت این رژیم از اسرائیل در تمامی جنگ‌های بین اعراب و اسرائیل مشاهده کرد.

  سیدافقهی ادامه داد: سندی وجود دارد که در سال ۱۹۱۵ و قبل از تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی، عبدالعزیز آل سعود در نامه‌ای به «سربرسی‌کوکس» نماینده بریتانیای کبیر اعلام کرد که از طرف من مانعی نیست که فلسطین را به یهود یا غیریهود اگر بریتانیا صلاح بداند ببخشم.

  وی با بیان اینکه در بعد سیاسی و امنیتی، انگلستان و در بعد اقتصادی و نظامی، آمریکا در حال هدایت رژیم آل سعود است، افزود: اکثر سلاح‌های رژیم آل سعود را آمریکا تأمین می‌کند و شرکت «آرامکو» که بزرگ‌ترین شرکت نفتی عربستان است تحت مالکیت آمریکاست و تا جایی که این رژیم با یک اشاره آمریکا و برای ضربه زدن به اقتصاد ایران غافل از اینکه خود رژیم آل سعود با صادرات ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز بیشتر ضرر خواهد کرد اما راهی جز اطاعت نداشت و قیمت نفت را بسیار پایین آورد.

  کاردار سابق ایران در بیروت با اشاره به تمایلات آمریکا و غرب برای محاصره ایران و استقرار یک کشتی جنگی در منطقه خلیج فارس گفت: آمریکا تهاجم عراق به کویت را بهانه‌ای برای ورود به خلیج فارس کرد و اکنون ۲۴ پایگاه نظامی در منطقه دارد و به‌دنبال محاصره کامل ایران است.

  سیدافقهی ادامه داد: جنگ‌ها و بحران‌های آینده بر سر آب و انرژی است، یکی از دلایل جنگ ۳۳ روزه، آب لیتانی بود که موجب مقابله نظامی میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی شد و همچنین کشور اتیوپی به‌دنبال احداث سدی بر روی رود نیل پیش از ورود آب به مصر است.

  وی در تفسیری از جلسه ۸ ماه قبل میان هیأت رژیم آل سعود و هیأت اسرائیلی در حضور نمایندگان کنگره آمریکا خاطرنشان کرد: رژیم آل سعود ۷ گام اساسی را در برنامه خود برای ایجاد اتحاد آمریکایی در منطقه دارد که می‌توان به صلح بین عربستان و اسرائیل، تغییر رژیم سیاسی در ایران (که حضرت امام راحل هشدار آن را داده‌اند)، ایجاد اتحاد میان کشورهای عضو شورای خلیج فارس، تصرف منطقه عدن و استفاده به‌عنوان منطقه آزاد برای گسترش نفوذ اقتصادی، تأسیس نیروی مسلحی از تمام کشورهای عربی (برای مقابله نظامی با ایران)، سرعت بخشیدن به دموکراسی اسلامی (این در حالی‌ است که تاکنون انتخاباتی در عربستان انجام نشده است)، ایجاد کردستان کبیر متشکل از یک سوم وسعت کشورهای ایران، عراق، سوریه و ترکیه اشاره کرد.

  کاردار سابق ایران در بیروت خاطرنشان ساخت: قطعاً ما با تجزیه کشور‌های منطقه مخالف هستیم و نخواهیم گذاشت هر کشور به چهار، پنج یا ۶ تکه تقسیم شود.

  منبع: خبرگزاری فارس

   504 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای