امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 10 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:22 | تعداد بازدید : 389 نفر | امتیاز خبر :
 • رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس: در حق دانشگاه فرهنگیان اجحاف شده است

  رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس گفت: تربیت معلم وظیفه حاکمیت است و بر این اساس در گام دوم در اولین بحث موضوع آموزش و پژوهش را مطرح میکند.    به گزارش ندای پیشوا: ...

  رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس گفت: تربیت معلم وظیفه حاکمیت است و بر این اساس در گام دوم در اولین بحث موضوع آموزش و پژوهش را مطرح میکند.

   

   به گزارش ندای پیشوا: محمد مهدی زاهدی افزود: یکی از بحثهای جدی در بیانیه گام دوم، تربیت معلم است که بتواند بستر ساز تمدن سازی باشد و تمدن فرهگ غنی اسلامی ایرانی را تعقیب کند که این از اهداف دانشگاه فرهنگیان است.

  وی گفت: لذا نگاه ها به دانشگاه فرهنگیان باید تغییر کند تا بتوانیم تمام ظرفیت کشور را در خدمت این دانشگاه بگذاریم و نبایست گاهی  سرمایه ای را که مصرف میکنیم به چشم هزینه نگاه کنیم،گاهی همین هزینه ها برای آینده کشور سرمایه گذاری هستند.

  زاهدی افزود: دانشگاه فرهنگیان از نظر جایگاه به مراتب بالاتر از وزارت آموزش و پرورش است زیرا میخواهد نسلی را تربیت کند که آینده سازان کشور را تربیت کنند پس این هزینه نیست این بالاتر از سرمایه گزاریست

  رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس گفت: پس توجه به دانشگاه فرهنگیان توجه به آینده کشور است، مثلا در بحث آموزش سبک زندگی یا مبارزه با فساد اجتماعی ما اگر بتوانیم معلم را در این زمینه ها خوب آموزش داده و آماده کنیم مسلما معلم نیز میتواند این مسایل و سایر مسایل دیگر را بخوبی به داش آموزان منتقل کرده و آنها را در هر زمینه ای آشنا و آماده برخورد کند و راههای پیدا کردن راهکار برای حل مسیله ای را به دانش آموزان بیاموزد.

  وی افزود: در نتیجه توجه به دانشگاه فرهنگیان برای تمام دست اندر کاران اعم از دولت و مجلس یک بحث بسیار مهمی است که باید در بحث گام دوم مد نظر داشته باشیم.

  زاهدی افزود: باید به این نکته نیز توجه کرد که در چند سال گذشته، کمی در حق دانشگاه فرهنگیان اجحاف شده است و ما در سالهای گذشته ۳۰ هزار معلم جذب میکردیم اما در دو سال اخیر این عدد به ۳۵۰۰ نفر رسیده است و این خود کم توجهی به دانشگاه فرهنگیان است.

  وی گفت: وقتی به مدت ۵ سال کسی مسول دانشگاه فرهنگیان میشود که خود از مخالفین سرسخت این دانشگاه بوده و در این خصوص مقاله داده و سخنرانی کرده مشخص است که جذب نیرو از ۳۰ هزار به ۳۵۰۰ میرسد و این یکی از مواردیست که میگویم در حق این دانشگاه اجحاف شده است.

  زاهدی افزود: خوشبختانه با حضور دکتر خنیفر که به تازگی و با برنامه های قابل توجه در سطح مدیریتی به پرچمداران دانشگاه فرهنگیان پیوستند و با کمک دولت و مجلس به کمک هم انتظار میرود افق های پیش رو بزودی محقق شود.

  وی گفت: ما هم همیشه در کمسیون آموزش تحقیقات همیشه حامی بوده ایم و مستقیما با یاری خدا و همبستگی دولت و مسولان آینده ای روشن را برای دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش و تربیت کشور شاهد باشیم.

  ۷۷۸ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای