امروز : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۹:۴۶ | تعداد بازدید : 3871 نفر | امتیاز خبر :
 • رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا: طرح همیاران زنان سرپرست خانوار با موفقیت در پیشوا اجرا می‌شود

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا گفت: در بهمن ماه سال گذشته طرحی جهت اشتغال زنان سرپرست خانوار با عنوان گروه همیاران زنان سرپرست خانوار را طراحی کردیم و اکنون شاهد به ثمر ...

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا گفت: در بهمن ماه سال گذشته طرحی جهت اشتغال زنان سرپرست خانوار با عنوان گروه همیاران زنان سرپرست خانوار را طراحی کردیم و اکنون شاهد به ثمر رسیدن این طرح هستیم.

   

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا،حمید اسماعیلی با اشاره به تعداد مددجویان این شهرستان اظهار داشت: در سطح شهرستان پیشوا ۲۰۰۰ مددجو تحت پوشش اداره بهزیستی هستند که از این تعداد ۵۰ درصد معلولان تحت پوشش این اداره را تشکیل می‌دهند.

  وی در مورد ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: خدمات اداره بهزیستی شهرستان به به زنان سرپرست خانوار در چند بخش صورت می‌پذیرد که بخش حمایتی خود به دو بخش مجزا از افراد قابل بازتوان و افراد غیرقابل بازتوان تقسیم می‌شود.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا با اشاره به طرح همیاران زنان سرپرست خانوار افزود: در بهمن ماه سال گذشته طرحی را با عنوان گروه همیاران زنان سرپرست خانوار طراحی کردیم و اکنون شاهد به ثمر رسیدن این طرح هستیم به این شکل که زنان سرپرست خانوار قابل بازتوان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مختلف و اعطاء تسهیلات روانه بازار کار می‌شوند و تا زمانی که در حرفه خود به استقلال نرسیده باشند هم‌چنان تحت حمایت اداره بهزیستی هستند و پس از خودکفایی در صورت تشخیص مددکاران، از چرخه حمایت اداره بهزیستی خارج می‌شوند.

  اسماعیلی در مورد حمایت از افراد قابل بازتوان گفت: خانم‌های زیر چهل سال و آقایان قابل بازتوان طبق تفاهم‌نامه‌ای که با مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان پیشوا به امضا رسیده است، در حوزه‌های مختلف از قبیل نرم‌افزار، سخت‌افزار، برق، مکانیک و غیره به صورت رایگان آموزش می‌بینند و سپس با دریافت وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان در زمینه اشتغال به خودکفایی می‌رسند.

  وی ادامه داد: از دیگر اقدامات حمایتی این اداره، پرداخت کمک هزینه مهدهای کودک فرزندان تحت پوشش این سازمان، پرداخت هزینه تحصیلی و شهریه فرزندان دانشجوی زنان سرپرست خانوار، برگزاری جشنواره‌های آموزشی، مسابقات و اردوهای تفریحی است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا با اشاره به عمده فعالیت‌های اداره بهزیستی در دو سال اخیر اظهار داشت: مهم‌ترین فعالیت اداره بهزیستی فعالیت در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که نتایج آن به صورت چشمگیر در سطح شهرستان قابل مشاهده است.

  اسماعیلی ضمن اشاره به مراکز نگهداری معتادان تصریح کرد: در شهرستان پیشوا پنج مرکز نگهداری میان‌مدت برای درمان اعتیاد با ظرفیت۴۰ نفر برای هر مرکز و با مدت زمان نگهداری ۲۰ روز تا یک ماه که سالانه ۱۴۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند و دو مرکز درمان سرپایی که هر کدام ۲۰۰ نفر را تحت درمان قرار می‌دهند، در نظر گرفته شده است.

  وی گفت: در راستای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدامات فرهنگی بی‌شماری از قبیل برگزاری همایش‌های پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با موادمخدر و آگاهی از اثرات سوء این مواد، برگزاری ۴۵۰ ساعت کارگاه‌ آموزشی و فرزندپروری، خانواده موفق، کسب مهارت‌های زندگی برای خانواده‌های بهبودیافتگان وخانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و عموم مردم در سطح شهرستان صورت پذیرفته است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در پایان ضمن استمداد از خیّرین و مسئولان برای ساخت سرای سالمند، سرای ایتام و مرکز نگهداری از معلولان خاطرنشان کرد: بودجه اداره بهزیستی کفاف تأمین هزینه‌های خانواده‌های تحت پوشش را نمی‌دهد و خدمت‌رسانی به این قشر ضعیف که اغلب به صورت ناخواسته و بر اساس تقدیر الهی نیازمند شده‌اند با موانع بسیاری روبه‌رو ساخته است که امید است با همراهی خیّرین این مشکلات برطرف شود.

   

  منبع: تسنیم

   

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای