امروز : جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 17 سپتامبر, 2021 | ساعت انتشار خبر : 14:38 | تعداد بازدید : 1735 نفر | امتیاز خبر :
 • رئیسی سه‌شنبه آینده در سازمان ملل سخنرانی می‌کند

  نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: رئیس جمهوری سه شنبه ۳۰ شهریور در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بصورت مجازی سخنرانی خواهند کرد./ به گزارش خبرگزاری ندای ...

  نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: رئیس جمهوری سه شنبه ۳۰ شهریور در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بصورت مجازی سخنرانی خواهند کرد./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بیان کرد: اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل سه شنبه آینده با سخنرانی روسا و وزرای خارجه کشورهای مختلف آغاز به کار خواهد کرد.

  وی گفت: رئیس جمهوری در روز اول اجلاس بصورت مجازی سخنرانی خواهند کرد و در ادامه کار هیئت ایران به سرپرستی امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در نیویورک حضور خواهند داشت.

  هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل از روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) آغاز به کار کرده است، اما اجلاس سران از سه شنبه آینده ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور ماه) به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

  سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: در حاشیه اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل، جلساتی در سطوح عالی بصورت موازی در زمینه‌های مختلف انرژی، غذا، تبعیض نژادی و امحای سلاح‌های کشتار جمعی برگزار می‌شود که هیات جمهوری اسلامی ایران در این جلسات حضور خواهد داشت.

  تخت روانچی تصریح کرد امسال با حضور برخی روسا و وزرای امور خارجه بحث‌های منطقه‌ای نیز وقت خوبی را به خودش اختصاص خواهد داد.

  دیپلمات ارشد ایران در سازمان ملل متحد گفت: بحث افغانستان، یمن و موضوعات منطقه‌ای بحث‌های مهمی هستند که کشورها از این فرصت استفاده می‌کنند و در طول این چند روز به این موضوعات می‌پردازند.

  برنامه‌های وزیر امور خارجه در طول اقامت در نیویورک

  تخت روانچی درباره برنامه‌های وزیر امور خارجه در طول اقامت در نیویورک گفت: وزیر امور خارجه در جلسات مختلف سازمان ملل حضور و سخنرانی خواهند داشت.

  وی تصریح کرد وزیر امور خارجه همچنین درطول اقامت در نیویورک با همتایان خود دیدار و گفتگو خواهد کرد.

  سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل و نیز رئیس مجمع عمومی سازمان ملل جلساتی خواهند داشت.

  تخت روانچی ادامه داد: وزیر امور خارجه با محققان و اندیشکده‌های مختلف نیز جلسه ویژه‌ای خواهند داشت.

  به گفته سفیر ایران در سازمان ملل، امیرعبداللهیان همچنین با خبرنگاران مقیم آمریکا و محققان ایرانی نشست‌هایی خواهند داشت و از این فرصت‌ها برای تبیین سیاست‌های ایران استفاده خواهد شد.

  انتهای پیام/

   181 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای