امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 23 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 16:25 | تعداد بازدید : 997 نفر | امتیاز خبر :
 • ذخیره سازی ۶۳ هزار تن گندم در سیلوهای استان تهران

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با توجه به بارش نذورات جوی و کشت به موقع و مراقبت در مرحله داشت، امسال شاهد رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی برداشت گندم در ...

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با توجه به بارش نذورات جوی و کشت به موقع و مراقبت در مرحله داشت، امسال شاهد رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی برداشت گندم در استان تهران هستیم/

  به گزارش ندای پیشوا،کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهران جز استان‌هایی است که بخشی از زمین‌های کشاورزی آن زیر کشت گندم است و در سال جاری به لطف خدای متعال شاهد بارش‌های نذورات جوی بودیم که با آغاز به موقع کشت و مراقبت‌های ویژه کشاورزان در بخش کاشت، اکنون شاهد رشد ۲۰ الی ۳۰ درصدی برداشت گندم هستیم.

  وی افزود: میزان برداشت گندم آبی در کشور ۵ هزار تن است که استان تهران توانسته به میزان برداشت ۶٫۵ تن برداشت گندم آبی برسد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با توجه به نیاز کشور به گندم به عنوان قوت غالب تصریح کرد:سالیانه ۴۳ هزار هکتار زمین در سطح استان تهران زیر کشت گندم می‌رود که حداقل ۲۵۰ هزار تن گندم برداشت شده و در سیلوها نگهداری و برای عرضه به دست متقاضیان می‌رسد.

  ذوالفقاری با اشاره به خسارات ناشی از شیوع کرونا به بخش تولید گفت: متأسفانه صدماتی در زمان شیوع ویروس کرونا به گلکاران و تولیدکنندگان مرغ گوشتی وارد شده که خوشبختانه به تولید گندم، جو و دیگر غلات صدمه وارد نشده است.

  وی همچنین ادامه داد: ۶۳ هزار تن تاکنون گندم خریداری شده و در سیلوهای استان تهران ذخیره‌سازی شده است.

  همچنین محمود امیری رئیس اداره جهاد کشاورزی پاکدشت نیز در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در پاکدشت ۵ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین به کشت گندم و ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین به کشت جو اختصاص یافته است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲ سیلوی منصوبیان با ظرفیت ۵۰ هزار تن و پیشران کنترل پارس با ظرفیت ۵۰ هزار تن به بالا در حال خرید گندم از کشاورزان به صورت مستقیم هستند و برآورد ابتدایی ما در برداشت گندم به ۲۵ هزار تن است که تحویل سیلو شود.

  http://nedayepishva.com/?p=63314&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   116 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای