امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 30 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 21:12 | تعداد بازدید : 1229 نفر | امتیاز خبر :
 • دیابتی ها در پیشوا با مشکل تهیه انسولین قلمی مواجه اند

  برخی از بیماران مبتلا به دیابت در شهرستان پیشوا از محدودیت در عرضه انواع قلم انسولین در ماه های اخیر و وجود مشکلاتی برای خرید و تهیه آن خبر می دهند/ به گزارش ...

  برخی از بیماران مبتلا به دیابت در شهرستان پیشوا از محدودیت در عرضه انواع قلم انسولین در ماه های اخیر و وجود مشکلاتی برای خرید و تهیه آن خبر می دهند/

  به گزارش ندای پیشوا, قلم انسولین وسیله‌ای است که از آن برای تزریق انسولین و مدیریت دیابت استفاده می‌شود.

  استفاده از این قلم مزایایی را نسبت به راهکارهای سنتی نظیر تزریق با سرنگ دارد از جمله سهولت در نگهداری و حمل و نقل نسبت به ویال انسولین و سرنگ، دقت بالاتر در تنظیم دوز به هنگام تزریق، استفاده آسان‌تر برای افراد دچار لرزش دست و درد کمتر به هنگام تزریق.

  افزایش شیوع دیابت در جهان و کشورمان در سال‌های اخیر این بیماری را به یکی از بزرگترین معضلات سلامت تبدیل کرد به‌طوریکه بر اساس آخرین آمار حدود ۱۱ درصد از مردم ایران به این بیماری مبتلا هستند.

  در ماه های اخیر اکثر استان های کشور با مشکل کمبود انسولین قلمی مواجه هستند.

  یکی از شهروندان پیشوایی در گفت وگو با ندای پیشوا گفت: به خدا قسم از این وضعیت وخیم نبودن انسولین خسته شدیم هر جا مراجعه می کنیم انسولین وجود ندارد حالا که من نوعی جایی را پیدا کردم که بتوانم یک مدل از انسولین خود را از آنجا تهیه کنم حالا پرونده ام تایید نمی شود نمیدانم چرا هر چند وقت یکبار وضعیت تایید نشدن پرونده ها به جریان می افتد.

  وی افزود: نبودن انسولین از یک طرف تایید نشدن پرونده ام از طرف دیگر کارما را بسیار سخت کرده خود من الان سه روز تمام انسولین نزدم نمیدانم چه میشود.

  شهروند پیشوایی که جعفر نام دارد تصریح کرد: فقط مسئولین باید به فکر باشند تا این معضل را هرچه سریعتر سر و سامان بدهند من به سهم خودم از کسانی که در این کار بسیار حساس که با جان انسان ها سروکار دارد نمی گذرم.

  وی ادامه داد: چرا در این وضع دشواری که برای دیابتی های نوع یک بوجود آمده بیمه سلامت شهرستان هم با تایید نکردن ویزیت انسولینی که ما سالهاست درحال استفاده از آن هستیم مارا با این حال بدمان به ابتدای پل کارخانه قند ورامین می کشاند و آزمایش هایی که همه در پرونده ها موجود هست را دوباره از ما می خواهد چرا یکبار برای همیشه این وضع خراب ساماندهی نمی شود؟

  براساس این گزارش, باید دید آیا وزارت بهداشت ودرمان برای مشکل نبود انسولین قلمی در کشور کاری می کند یا خیر؟ درصورتی که وزیر بهداشت از راه اندازی خط تولید انسولین قلمی در کشور در یکم تیرماه خبر داده بود و گفتند هیچ مشکلی از نبود انسولین در کشور نداریم. باید منتظر ماند تا این مشکل بزرگ هرچه زودتر حل شود.

  http://nedayepishva.com/?p=63601&preview=true لینک کوتاه

   

  انتهای پیام/*

   271 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای