امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 2 نوامبر, 2014 | ساعت انتشار خبر : 01:21 | تعداد بازدید : 657 نفر | امتیاز خبر :
 • دولت یازدهم، دولت بی تدبیرِ ناامید کننده است/اجازه نخواهیم داد پروژه مترو به راه آهن تبدیل شود

  نماینده مردم شهرستان پیشوا در واکنش به سخنان چند روز گذشته وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعطیلی پروژه مترو تهران _ پیشوا اظهار داشت: دولت یازدهم که خود را دولت تدبیر ...

  نماینده مردم شهرستان پیشوا در واکنش به سخنان چند روز گذشته وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعطیلی پروژه مترو تهران _ پیشوا اظهار داشت: دولت یازدهم که خود را دولت تدبیر و امید نامگذاری کرده است، ذره ای نه تدبیر دارد و نه مردم را امیدوار می کند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا اظهار داشت: پروژه مترو تهران به قرچک، ورامین و پیشوا در دولت دهم با عنایتی که رئیس جمهور و توجهی که وزیر راه وقت به این پروژه داشت به مترو تهران واگذار شد و یکصد و پنجاه میلیارد تومان نیز رئیس جمهور به صورت اختصاصی برای اجرای این پروژه تخصیص داد و شرکت مترو تهران مسئول این پروژه شد.

  نماینده مردم شهرستان پیشوا با بیان این که این پروژه در حال حاضر حداقل حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد پیشرفت داشته است بیان داشت: زیر سازی های این پروژه انجام و زیر گذرها ساخته شده است و ساخت ایستگاه های مترو قرچک و پیشوا آغاز شده است و حدود ۳۰ درصد کار پیش رفته است.

  نقوی با اشاره به سفر چند روز گذشته وزیر راه و شهرسازی به شهرستان ورامین اظهار داشت: به طور ناگهانی شنیدیم که وزیر راه و شهرسازی سفری به ورامین داشته است؛ البته بنده در ماموریت خارج از کشور بودم بنابراین به طور طبیعی بنده در جریان چنین سفری قرار نگرفتم و از نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت الله محمودی سوال کردم ایشان فرمودند که بنده هم در جریان این سفر قرار نگرفتم و به جلسه هم دعوت نشدم و وزیر راه هم با من ملاقاتی نداشته است.

  وی افزود: وزیر راه در سفر خود به ورامین طی اظهار نظری که متاسفانه از طریق رسانه ملی هم پخش شد گفته است که به مترو نیازی نیست و ما قطار سریع السیر می گذاریم و راه آهن بین شهری اجرا می کنیم و مترو کار را در تهران انجام دهد.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واقعا این نوع اظهار نظر، ما را به تعجب واداشت به جهت این که اولا این پروژه به مترو واگذار شده است و ۳۰ الی ۴۰ درصد کار انجام شده است و ثانیا دولت دهم به مردم قول مترو داد و به قول خود عمل کرده و مترو را عملیاتی کرده است و مطالبه مردم شهرستان مترو است نه راه آهن.

  نماینده مردم شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس عنوان داشت: راه آهن نه تجربه این کار را دارد و نه چنین خدماتی در تخصص راه آهن است که بخواهد قطار سریع السیر بین شهری ایجاد کند؛ در حال حاضر راه آهن دو قطار مسافربری صبح و بعد از ظهر از تهران به ورامین و بالعکس انجام می دهد و کرایه این قطار مسافربری را سالی سه بار افزایش می دهند و همین را نمی توانند اداره کنند و کار راه آهن این نیست و این اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی باعث تشویش افکار عمومی و تحریک احساسات مردم است.

  نقوی با بیان این که دولت یازدهم که خود را دولت تدبیر و امید نامگذاری کرده است، ذره ای نه تدبیر دارد و نه مردم را امیدوار می کند تصریح کرد: اگر دولت تدبیر داشت وزیری نمی آمد بدون مشورت و نظر سنجی از مقامات محلی و بدون توجه به مصوبات گذشته چنین اظهار نظری را از تریبون ملی اعلام کند و به جای این که مردم را امیدوار کند، ناامید می کند؛ بنابراین دولت تدبیر و امید نیست، این دولت بی تدبیرِ ناامید کننده است.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که ما نسبت به این موضوع به شدت اعتراض داریم، تصریح کرد: اعتراض اول ما به استان است، این استان مگر استاندار ندارد مگر استاندار در جریان موضوعات نیست؛ من خودم حداقل طی شش ماه گذشته چندبار به صورت پیامک، حضوری و مکتوب به ایشان گفتم که آقای استاندار جلسه بگذارید مترو مسئله دارد، راه آهن حرف های جدید می زند و این حرف ها با اراده مردم مقابله می کند و فردا احساسات مردم برانگیخته می شود ولی ایشان متاسفانه هیچ حرکتی در این زمینه انجام نداد.

  وی افزود: اگر آقای استاندار از حرف های که وزیر راه و شهرسازی می خواهد بزند، مطلع است چرا سکوت کرده و اگر مطلع نیست متاسفیم از این که استاندار مطلع نیست.

  نماینده مردم شهرستان های پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس گفت: از مسئولین شهرستان درخواست کردیم تا  مردم عکس العمل نشان نداند و احساسات آن ها برانگیخته نشده است یک فکری بکنیم و وزارت راه را متوجه کنیم که ما هرگز اجازه نخواهیم داد پروژه مترو به پروژه راه آهن تبدیل شود و اگر راه آهن دنبال چنین چیزی برود و روی حرف خود اصرار کند مجبوریم از رفت و آمد همین راه آهن موجود جلوگیری کنیم و مردم اجازه نمی دهند که دو ریل راه آهن کنار این گذاشته شود و شهر ما به مصیبت کشیده شود.

  وی افزود: بنده یک اختیارات و اهرم هایی به عنوان جایگاه نماینده مجلس دارم و از این اهرم ها برای تحقق مطالبه به حق مردم استفاده می کنم، چون مترو حق مردم است و ما از این حق عبور نخواهیم کرد و قطعا مسئولین هر سه شهرستان با چنین پروژه ای موافق نیستند.

  ۹۵ total views, 1 views today


  نظرات در مورد » “دولت یازدهم، دولت بی تدبیرِ ناامید کننده است/اجازه نخواهیم داد پروژه مترو به راه آهن تبدیل شود”
  1. ترنم گفت:

   انشاالله سخنان آقای نقوی به سرانجام برسد وپیشوا وورامین ازاین همه بی عدالتی ونا مهربانی وبه نحوی اغراض شخصی رهایی پیدا کند. انشاالله مترو به پیشوا هم بیاد که این آرزوی چندین ساله مردم است


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای