امروز : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 13 نوامبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 15:10 | تعداد بازدید : 6739 نفر | امتیاز خبر :
 • دولت، مردم را به سمت مصرف گرایی هُل می دهد/ باید به برخی توصیه کنیم رو به کعبه نماز بخوانید نه واشنگتن/ شاد بودن دانشجویان به قیمت برگزاری کنسرت و اردوهای مختلط؟!

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با رؤسای دانشگاه‌ها، ...

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: دولت به جای این که جلوی فرهنگ مصرف گرایی را بگیرد، مردم را به سمت مصرف گرایی هُل می دهد./ برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفتند و برای توجیه کار غلط خود می گویند دانشجویان باید شاد باشند، شاد بودن برای هر محیطی خوب است اما به قیمت برگزاری مراسم و اردوهای مختلط؟

  امام جمعه پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی، پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی کشور گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از دو سال است که بحث اقتصاد مقامتی را مطرح کردند. ایشان اقتصاد مقاومتی را در برابر نظریه کسانی که قائل به این بودند که مشکل اقتصاد خود را باید به کمک دلارهای خارجی مشکل را حل کنیم، را مطرح کردند.

   

  وی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرمودند برای حل مشکلات اقتصادی کشور، نگاه ما باید به داخل کشور باشد نه بیرون از کشور و به دست دشمن.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا با طرح این سوال که در دو سال گذشته چقدر برای اقتصاد مقاومتی کار شده است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند آنچه باید اتفاق بیفتد هنوز اتفاق نیفتاده است. و مسئولان دولتی تازه (سه روز پیش) گزارشی درباره برنامه های در نظر گرفته شده برای اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.

   

  رحمتی نیا تصریح کرد: به جای این که به دنبال اقتصاد مقاومتی باشیم، دولت در چند روز اخیر، اقتصاد مصرف گرایی را در جامعه ترویج کرد. مردمی که خودشان به سمت مصرف گرایی می روند را هل می دهند.

   

  وی اضافه کرد: دولت ما به جای این که جلوی فرهنگ مصرف گرایی را بگیرد، مردم را به سمت مصرف گرایی هل می دهد.

   

  امام جمعه پیشوا با اشاره به اعطای وام های ۲۵، ۱۵ و ۱۰ میلیونی، گفت: دولت با دادن این وام ها بین مردم حرص ایجاد می کند و عطش مردم را برای مصرف گرایی بیشتر می کند، که از رکود اقتصادی خارج شویم.

   

  رحمتی نیا، این سیاست را سیاست ایالات متحد آمریکا دانست و افزود: یعنی شرکت ها و کارخانه های ما پولدارتر شوند و مردم وام دارتر، بدهکارتر و فقیرتر؛ توده مردم فقر هستند، به جهنم، فقرتر شوند!! کارخانه ها و صاحبان شرکت ها و پولدارها نباید ضرر کنند.

   

  خطیب این هفته نماز جمعه پیشوا تأکید کرد: به برخی ها باید توصیه کنیم رو به کعبه نماز بخوانید نه واشنگتن.

   

  وی با اشاره به جنبش تسخیر وال استریت در آمریکا گفت: در آن جریان، خانه هایی را با وام به مردم فقیر داده بودند و بعد از این مردم نتوانستند قسط آن را پرداخت کنند، آن ها را از خانه ها بیرون کردند و دولت آمریکا  به سرمایه داران و ثروتمندان وام داد.

   

  رحمتی نیا اظهار داشت: عین سیاست آمریکا را داریم در ایران اجرا می کنیم؛ وام را به مردم می دهیم و فردا پول ندارد قسط وام را بدهد، ماشین را از او می گیریم، بدهکار هم هست و حتی ممکن است او را به زندان هم بیاندازیم؛ این اقتصاد مقاومتی است؟ «فاعتبروا یا اولی الابصار».

   

  امام جمعه پیشوا این را یکی از مصادیق نفوذ فرهنگی و اقتصادی دانست و افزود: روش هایی که غربی ها اجرا می کنند را ما اجرا نکنیم.

   

  وی با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفتند و برای توجیه کار غلط خود می گویند دانشجویان باید شاد باشند، شاد بودن برای هر محیطی خوب است اما به قیمت برگزاری مراسم و اردوهای مختلط؟

   

  رحمتی نیا افزود: مگر غربی ها از اختلاط چه بهره ای جز جنایات کنونی جنسی برده اند که ما هم داریم راه آنها را ادامه می دهیم. آن ها تازه دارند می فهمند که اشتباه کردند و در سال های اخیر پی بردند که دانشگاه مختلط دانشگاه خوبی نیست. حالا ما بعد از آن که آن ها دارند به اشتباه خود پی می بردند، داریم از آنها پیروی می کنیم.

   

  امام جمعه پیشوا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند کار صحیح فرهنگی این است که انسان مومن، متخلق، انقلابی، معتقد به آرمان، دوستدار کشور و نظام اسلامی دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی تقویت شود.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا بیان داشت: آقای استاد دانشگاه انسان بساز؛ خداوند میلیون ها نوع حیوان خلق کرده است و حیوانات از این کارها قبل از شما انجام می دادند، قبل از این که حتی حضرت آدم (علیه السلام) به دنیا بیاید، حیوانات اردوهای مختلط داشتند، شما حالا بعد از هزاران سال می خواهی راه حیوانات وحشی و جنگلی را ادامه بدهی. «فأین تذهبون؟»

   

  رحمتی نیا با اشاره به بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری گفت: خبرهایی به من از برخی دانشگاه ها می رسد، امیدوارم درست نباشد. تشکل های مومن، انقلابی و خوش فکر را تحت فشار قرار می دهند.

   

  امام جمعه پیشوا، این مسائل را حلقات یک زنجیر دانست و با بیان این که یکی از مصادیق نفوذ همین است تصریح کرد: وقتی فرهنگ شهوت رانی، سرمایه داری و ولنگاری غرب و شیطان بزرگ در عمق فکر، جان و قلب بعضی از اساتید و روسای دانشگاه های ما رسوخ کرد و به عمق جان و دل او رسید، نتیجه آن این می شود که کنسرت مختلط می گذارد و بچه مسلمان ها و مذهبی ها را تحت فشار قرار می دهد که دست از دین شان بردارند.

   

  وی افزود: این ثمره نفوذ است. بیدار باشیم، دشمن نفوذ کرده است. این نفوذی که مقام معظم رهبری می فرمایند، متأسفانه در برخی از دانشگاه های شهر خودمان می بینیم.

   

  رحمتی نیا با اشاره به کاهش ۲ رتبه ای سرعت پیشرفت علمی ایران در دنیا، بیان داشت: این ها حلقات یک زنجیر و ۴ مصداق نفوذ دشمن است؛ یعنی وقتی نفوذ کردند نتیجه این می شود که، حرف خدا، پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و نایب امام زمان  (عج) زمین می ماند ، دختر و پسر مختلط می شوند، اخلاق و تربیت کنار می رود، بچه مذهبی ها تحت فشار قرار می دهند و این سرگرمی های دانشگاه، آن ها را از علم و دانش عقب می اندازد.

   171 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای