امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۹ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۰۲ | تعداد بازدید : 12459 نفر | امتیاز خبر :
 • دولت محتکر نباشد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن تبریک ولادت امام کاظم ع و با اشاره به فرمایشات آن ...

  دولت محتکر نباشد

  خطیب جمعه پیشوا گفت:دولت محتکر نباشد ،بسیاری از انبارهایی که در آن احتکار شده است از جمله ایران خودرو در اختیار دولت است ، به بهانه های واهی خودرو وارد بازار نمی کنند تا گران شود.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا ضمن تبریک ولادت امام کاظم ع و با اشاره به فرمایشات آن امام بزرگوار در خصوص رسیدگی به حساب اعمال خود اظهار داشت:هر کس باید نسبت به اعمال و رفتار خود رسیدگی کند ومسئولانی که در هر پست و مقامی است باید هر روز خود را نسبت به روز گذشته مقایسه کنند و ببینند آیا خیر به مردم رسانده اند یا مردم را گرفتار شر و بدبختی نموده اند.

  وی افزود:دولت باید هر ساله وضعیت خود را نسبت به سال گذشته از لحاظ خدمت رسانی و برطرف کردن مشکلات مردم مقایسه کند و اگر در خدمت به مردم کوتاهی کرده است سعی در جبران آن نماید و از مردم و خدای متعال طلب توبه و استغفار نماید.

  باقری ضمن تقدیر از دستگاههای اجرایی شهرستان برای برگزاری اعیاد باشکوه عید قربان تا غدیر بیان داشت:از دهیاران و بخشداران ،پایگاههای بسیج،ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی برای باشکوه برگزار کردن ایام سرور و شادی مردم و اهل بیت تشکر می کنیم و امیدوارم سال آینده با انسجام و وحدت بیشتری برگزار شود.

  وی در خصوص ۲۴ذی الحجه ،روز مباهله و درس بزگی که می توان از این روز گرفت اظهار کرد:اگر انسان اعتقاد به اهداف خود دارد برای رسیدن به اهداف خود حاضر است از جان و مال خود برای رسیدن به آن اهداف گذر کند.

  امام جمعه پیشوا افزود:درس مباهله برای جامعه اسلامی امروز و مسئولانی که ادعای انقلابی گری و خدمت به مردم دارند اما خانواده و فرزندانشان زندگی مرفه ای دارند درس بزرگی است ،مردم زیر چکمه های گرانی له می شوند و فرزندان مسئولان در کشورهای خارجی زندگی می کنند.

  وی در ادامه بیان نمود:تمامی وزرا ،وکلا و معاونان آنها در خانه های آن چنانی و در بالای شهر زندگی می کنند و درد مردم را نمی فهمند و از طرفی مقام معظم رهبری و پسران ایشان که استاد حوزه علمیه هستند در ساده ترین وضع و بدون ماشین های گران قیمت مانند بقیه مردم زندگی می کنند.

  باقری با بیان اینکه در جامعه امروز هیچ کس به دیگری رحم نمی کند گفت:درست است که وضعیت سخت و دشواری پیش رو داریم اما باید در همین شرایط هم دست دیگران را بگیریم چرا که اگر به یکدیگر رحم کنیم خداوند به ما رحم می کند.

  وی با اشاره به اینکه در جامعه امروز سخت ترین و بدترین حمله نسبت به خانواده هاست تاکید کرد: علاوه بر طلاق ،بیکاری و اعتیاد ،معضل و آسیب جدی برای خانواده ها فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است که با ادعای مستحکم نمودن روابط خانوادگی وارد شدند و اما یشتر طلاق های عاطفی در بین خانواده ها به خاطر فضای مجازی است.

  خطیب جمعه پیشوا در خصوص سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و قانع نشدن مردم از پاسخ های رئیس جمهور اظهار کرد:با تمام انتقاداتی که به مجلس وارد است ،حضور رئیس جمهور در مجلس ثابت کرد مجلس در راس امور است و مردم سالاری دینی دارای نقاط مثبتی است که قابل ارج نهادن است.

  وی افزود:مردم و نمایندگان مجلس ا ز پاسخ های رئیس جمهور به چهار سوال قانع نشدند ، اعتماد مجلس نسبت دو وزیر کابینه دولت سلب شده است و گرانی و رکود حاکم بر جامعه نشان می دهد وضعیت خوبی نیست ، دولت باید به فکر ترمیم کابینه باشد و تیم اقتصادی قوی و همدل و همراه برای مدیریت مسائل کشور بگمارد.

  باقری تاکید کرد:اگر دولت نمی تواند گره کوری باز کند یا کاری برای مردم انجام دهد لااقل نمایندگان آنها اعم از وزرا، استانداران،فرمانداران و سایر مسئولان پای صحبت های مردم بنشینند.

  وی افزود:با مدیریت فرماندار شهرستان پیشوا هر هفته یک مسئول اداره به عنوان روز خدمت در نماز جمعه پاسخ گوی سوالات مردم باشد ، متاسفانه در شهرستان مسئولانی هستند که حتی یک بار در نماز جمعه به عنوان با شکوه ترین تجمع مردم حاضر نشده اند.

  امام جمعه پیشوا با بیان اینکه از قوه قضائیه انتظار برخورد با اخلاگران اقتصادی داریم گفت:مفسدان اقتصادی که در دادگاه حاضر می شوند و هم نظام را به سخره گرفته و هم به ریش مردم می خندند مستحق بیشترین برخورد هستند،گزارش هایی از خالی شدن انبارهای احتکار شده و برخورد با محتکرین مشاهده نکردیم.

  وی افزود:دولت محتکر نباشد ،بسیاری از انبارهایی که در آن احتکار شده است از جمله ایران خودرو در اختیار دولت است ، به بهانه های واهی خودرو وارد بازار نمی کنند تا گران شود.

  باقری در پایان خاطر نشان کرد:۴۰ سال از آغاز انقلاب اسلامی می گذرد و در ۸سال دفاع مقدس، فتنه ۸۸ ،انتخابات ها،فتنه داعش،فتنه مذاکره و برجام های مختلف ، ملت ایران تمام تحریم ها  را به فرصت تبدیل نمود و هر چه خواستند به ما تحمیل کنند ملت آگاهانه در مقابل آنها ایستادگی کرد.

   

  انتهای پیام/*

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای