امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 6 فوریه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 12:24 | تعداد بازدید : 11596 نفر | امتیاز خبر :
 • دشمن دست از پا خطا کند با پاسخ کوبنده ایران روبرو می شود

  امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش نظامیان، حافظان انقلاب اسلامی در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا گفت: پیروزی انقلاب ...

  امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش نظامیان، حافظان انقلاب اسلامی در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا گفت: پیروزی انقلاب برای آمریکا شوک سیاسی و ژئوپلیتیک بود، چون جایگاه منطقه ای و حجم انرژی و مزیت های مختلف ایران سبب طمع آمریکا شده است.

  وی افزود: زمان پیش از انقلاب ارتش ما جبهه اول ناتو بود و دراخیتار آمریکا حتی و در خلیج فارس به این مهمی در آن اختیاری نداشتیم و با پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا بسیار سردرگم و ناراحت شده بود.

  امیر پور دستان گفت: اما بازهم نگرانی اصلی غرب جای دیگری بود، چون انقلاب کشور ما ادبیات جدیدی را در جهان به وجود آورد، ادبیاتی مانند استقلال و استکبار ستیزی که در این هنگام از همان روز اول انواع تحریم ها و فشارها را شروع کردند و بعد در صدد منزوی کردن ایران برآمدند.

  وی افزود: دشمنان پس از آغاز تحریم ها، ترورها را شروع کردند پس از آن، حمایت از تجزیه طلبان کلید خورد و سپس صدام را تحریک کردند تا جنگ تحمیلی هشت ساله را شروع کند، اما امت ولایتمدار ایران با هدایت ولایت همه دسیسه ها را معجزه وار پشت سر گذاشت.

  پوردستان گفت: در ادامه برای جلوگیری از اتحاد مسلمانان دست به کار شدند و با جنگ بین شیعه و سنی توطئه ای دیگر را آغاز کردند و آمریکا یکباره با چندین ناو با تجهیزات عظیم وارد منطقه شد و قصد حمله به عراق و افغانستان نداشت و هدف باطل آنها حمله به ایران اسلامی بود که باز رهبری با صلابت وارد شد.

  وی افزود: در ابتدای تحرکات گسترده نظامی استکبار، برخی وحشت کردند چون دور تا دور ما دشمن چنبره زده بود و ۱۳ سال منتظر رخنه بودند و در اخر هم دست خالی برگشتند و چند سال بعد عرصه را ترک کردند.

  فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکایی ها دست بردار از دشمنی نیستند، آنها راهبرد جدید ترکیبی را شروع کردند و با زمانبندی سه ماهه و با نام عملیات قاطع و سریع و استفاده از همه اهرمها داعش را به عنوان ویروس به وجود آوردند.

  وی افزود: همزمان با این عملیات به طور عجیبی سرعت پیشروی داعش زیاد شد و داعش از غرب عراق یک مرتبه به نزدیک مرزهای ما در شرق رسید که ما در ارتش سریعا سدی ایجاد کردیم و متوجه شدیم که هدف آنها سرپل ذهاب و نفت شهر بود که توانستیم این حمله را خنثی کنیم و پس از آن با شناسایی ها و عملیاتهای مختلف و با هواپیما و دیگر ادوات باعث عقب نشینی داعش شدیم.

  رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا اخیراً هفت هزار داعشی را با پول عربستان و امارات به افغانستان انتقال داده است که البته تحت نظر هستندو دشمن بداند که اگر فرمان نابودی آنها صادر شود، در لحظه ای از زمین محو خواهند شد.

  وی افزود: اکنون در میان جنگ نرم پیچیده ای قرار داریم، امروز جنگ های ترکیبی و دیگر جنگ های اقتصادی، ارزی و روانی آغاز شده است اما از طرفی آمریکا هم تنها شده و از لحاظ اقتصادی از درون در حال فروپاشی است تا جایی که برخی از ایالات آن ادعای استقلال می کنند، اما لازم است تا راهبرد اصلی ما در برابر آنها مقابله با جنگ ترکیبی باشد و باید از زمان جنگ سخت، هوشیارتر باشیم.

  فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: ملت ما درس گرفته از مکتب امام حسین(ع) هست و مردم در ۲۲ بهمن یک بار دیگر پایداری کشور را ثابت خواهند کرد.

  وی افزود: اکنون با توجه به دست یابی به فناوری روز می دانیم در پایگاههای کشورهای همجوار چه خبر است و اگر حرکتی نادرستی انجام شود، با تجهیزاتی که صفر تا صد آن از خودمان است؛ جواب قاطع و کوبنده ایران را به دنبال خواهد داشت.

  امیر پوردستان گفت: دکترین ما، دکترین بازدارندگی است و موفقیت امروز انقلاب به خاطر وجود ولایت است و ان شاءالله پرچم این انقلاب به دست امام زمان(عج) خواهد رسید.

  این مراسم همراه با اجرای گروه سرود ساکنان آسمان بود و در پایان از یاوران و پیشکسوتان انقلاب تقدیر شد.

  ۱,۴۸۴ total views, 4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای