امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 10 ژانویه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 10:54 | تعداد بازدید : 1511 نفر | امتیاز خبر :
 • دستگیری ۶۹ سارق احشام در جوادآباد/ دامداران نکات ایمنی و انتظامی را رعایت کنند

  فرمانده انتظامی شهرستان ورامین از دستگیری ۶۹ سارق احشام در جواد آباد خبر داد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, جعفرشمس بیرانوند فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورامین در خصوص عملکرد پلیس در مورد سرقت ...

  فرمانده انتظامی شهرستان ورامین از دستگیری ۶۹ سارق احشام در جواد آباد خبر داد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, جعفرشمس بیرانوند فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورامین در خصوص عملکرد پلیس در مورد سرقت احشام در بخش جوادآباد اظهار داشت: برقراری امنیت و گشت زنی در بخش جوادآباد با توجه به گستردگی و پراکندگی روستاها بسیار مهم است.

  سرهنگ بیرانوند افزود: مطالبه مردمی و دغدغه های دامداران در خصوص سرقت احشام همیشه مدنظر پلیس بوده و پیگیری های ویژه ای نیز انجام شده و خوشبختانه با همکاری پلیس آگاهی و نیروی انتظامی شهرستان ورامین اقدامات بسیار خوبی در حوزه مبارزه با سرقت احشام انجام شده است.

  وی با اشاره به افزایش قیمت دام و وسوسه سارقان برای سرقت دام گفت: با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی در بخش جوادآباد از ابتدای سال شاهد کاهش ۳۳ درصدی سرقت احشام هستیم و در طی ۹ ماه ابتدای سال۶۹ سارق احشام فقط در بخش جوادآباد توسط نیروی انتظامی و پلیس آگاهی شرق استان تهران دستگیر شدند.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورامین افزود: برخی از این سارقان به صورت باندی و انفرادی و از سایر استان‌های کشور در بخش جوادآباد دستگیر شدند که کشف و شناسایی آنها با تلاش شبانه روزی پلیس انجام شده است که نمونه آن دستگیری سارقان ۱۵۰ راس گوسفند در جوادآباد بود که کلیه احشام به دامدار تحویل داده شد.

  سرهنگ جعفر شمس بیرانوند تاکید کرد: بیش از ۷۰ درصد اموال و احشام دامداران توسط پلیس کشف و به دامداران تحویل داده شده است.

  وی در توصیه پلیسی به دامداران گفت : اکثر سرقت ها به دلیل بی احتیاطی دامداران صورت می‌گیرد و اگر موارد ایمنی و انتظامی از سوی دامداران رعایت شود شاهد کاهش شدید سرقت خواهیم بود.

  وی گفت :متاسفانه محل نگهداری احشام در اکثر دامداری های جوادآباد بدون محافظت مانند درب آهنی، دوربین مداربسته و دزدگیر و حتی بدون نگهبان است .

  وی تصریح کرد: در برخی از سرقت‌ها شاهد رها سازی دام به مدت ۱۲ ساعت بودیم که به راحتی سارقان اقدام به سرقت احشام کردند.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورامین گفت:
  بنابر تحقیقات پلیس مشخص شد برخی از سرقت ها از سوی نگهبان دامداری ها بوده که این امر نشان از بی دقتی دامداران برای انتخاب نگهبان و سرایدار است.

  وی بیان داشت : متاسفانه در بخش جوادآباد بسیاری از سرایداران و نگهبان دامداری ها احراز هویت نشده و از اتباع بدون هویت استفاده می کنند.

  وی تاکید کرد :نیروی انتظامی در چند ماه اخیر به صورت چهره به چهره با مالکان دامداری ها و نگهبانان آنها گفتگو و موارد ایمنی را تذکر داده است.

  وی با بیان پیچیدگی‌های سرقت احشام در جوادآباد گفت :برخی از سارقان به بهانه خرید دام وارد دامداری‌ها شده و با شناسایی محیط دامداری بعد از چند روز اقدام به سرقت احشام می‌کنند که لازم است دامداران افراد را مورد شناسایی قرار بدهند.

  وی افزود: اگر این هشدارها را جدی گرفته شود قطعاً احشام و اموال دامداران مورد سرقت قرار نمی گیرد.

  سرهنگ جعفر شمس بیرانوند افزود :مقام قضایی در بخش جوادآباد با پیگیری بسیار مناسب بسیاری از سارقان را تحت تعقیب قرار داده است و قطعاً در این مسیر پلیس با آموزش بیشتر به دامداران برای کاهش سرقت ها تلاش خواهد کرد.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=68386&preview=true لینک کوتاه

   75 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای