امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 24 ژوئن, 2019 | ساعت انتشار خبر : 15:49 | تعداد بازدید : 10285 نفر | امتیاز خبر :
 • دستگاه قضا ایینه تمام نمای عملکرد مدیران است

  دستگاه قضا ایینه تمام نمای عملکرد مدیران است. به گزارش ندای پیشوا: رئیس دادگستری پیشوا در نشست خبری با اصحاب رسانه پیشوا بمناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه بیشترین پرونده ها ...

  دستگاه قضا ایینه تمام نمای عملکرد مدیران است.

  به گزارش ندای پیشوا: رئیس دادگستری پیشوا در نشست خبری با اصحاب رسانه پیشوا بمناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه بیشترین پرونده ها در شهرستان  مربوط به ایراد ضرب و جرح و مواد مخدر است گفت: رسیدگی به پرونده ها رسیدگی به علت معلولهاست و اگر در این قسمت کم کاری باشد سبب میشود که ورودی پرونده ها بیشتر شود و اگر ورودی پرونده ها زیاد شود علت آن را باید در عملکرد سایر دستگاهها در کم کاریها و سهل انگاریها جویا شد.

  حجت الاسلام شمس افزود: یعنی باید ببینیم ورودی پرونده ها در شهرستان چقدر است و به همین نسبت ما میتوانیم عملکرد مدیران را رقم بزنیم، البته علت دیگر مشکلات اقتصادی و تحریمهاست که دشمن با نهایت توان فشارهای اقتصادی را شروع کرده است و این خود در تمامی سیستمهای مدیریتی و اجرایی تاثیر گذار است که به یاری خدا دولتمردان ما بتوانند در این خصوص تدابیری را بیندیشند که قطعا اینگونه خواهد بود و آینده روشنی را با وحدتی که وجود دارد خواهیم داشت.

   رییس دادگستری پیشوا گفت : سال ۹۷ در محاکم ما ۵۳۰۸ پرونده ورودی داشتیم که البته به خاطر پرونده سالهای قبل ۵۴۹۱ پرونده مخدومه داشتیم و ۱۷۱ پرونده سازشی هم داشتیم و این یعنی همکاران ما بیشتر از حد توان خود کار کردند تا بتوانیم کا را به جایی برسانیم که پرونده ای نماند.
  وی افزود: در دادسرا نیز  ۸۵۸۸ پرونده وارده داشتیم که ۶۱۴۷ پرونده مخدومه شد و ۸۶۶ پرونده سازشی  نیز داشتیم.
  عبدالله محمدی شمس گفت: در شورای حل اختلاف ۳۵۱۹ پرونده وارده بود و ۳۸۱۰ پرونده مخدومه شد و در ۵۰۰ پرونده نیز سازش شد و در اجرای احکام کیفری ۲۲۰۲ پرونده وارد شد و ۲۸۰۵ پرونده هم مخدومه شد.
  وی افزود: در اجرای احکام مدنی ۷۸۹ پرونده وارده و ۷۳۱ پرونده مخدومه داشتیم و در اجرای احکام مدنی شورای حل اختلاف هم ۷۸۵ پرونده داشتیم که ۷۶۱ پرونده مخدومه و ۵۰۰ پرونده سازشی بوده است.
  رئیس دادگستری شهرستان پیشوا گفت:  ۳۳۲۲ پرونده مربوط به اتباع در این دادسرا داشتیم که خیلی از این اتباع مربوط به شهرستانهای دیگر هستند و هم شاکی و هم متاشاکی هستند.
  وی افزود: در دادسرا ۲۰۳۵ پرونده مربوط به اتباع وجود دارد که یا شاکی هستند یا متشاکی یا هر دو که رسیدگی به این پرونده ها روند خاص خود را دارد که شامل زمان بیشتری هم می شود.

  حجت الاسلام عبدالله محمدی شمس درباره مشکلات و مسائل شهرستان هم گفت: به غیر از اتباع یکی دیگر از مشکلات ما شهرکهای بالا هستند، اعم از مشکلات خانوادگی تا ضرب و جرح و ساخت و سازهای غیر اصولی و بعضا غیر مجاز و مشکلاتی که بواسطه نداشتن مجوز قانونی ساخت بنای محکمی ندارند و یا مشکل سند دارند.

  وی افزود: مشکل مهم دیگر تغییر کاربری غیر مجاز زمینهای کشاورزی است که بدلیل نزدیک بودن به محل کار یا نزدیکی به پایتخت اینجا افرادی ویلا خریدند بدون اینکه دقت لازم را در خرید بکنند.

   رییس دادگستری پیشوا گفت: ویلاسازی بسیاری از زمینهای کشاورزی ما را تحت تاثیر قرار داده است و من همین جا اعلام میکنم با اینگونه ساخت و سازها شدیدا برخورد قانونی خواهیم کرد و این دشت کشاورزی را حفظ می کنیم.
  حجت الاسلام عبدالله محمدی شمس در خصوص مشکل ساکنان مجتمع کوثر افزود: کارگروهی با حضور مسولان ادارات ذیربط و نمایندگانی از ساکنان این مجتمع تشکیل شد و بدون اینکه این مشکل به دادسرا ارجاع شود رو به حل شدن است در حالیکه اگر به دادسرا ارجاع می شد حدود ۵۰۰ پرونده به ورودی پرونده های دادسرا اضافه می شد.
  حجت الاسلام عبدالله محمدی شمس  افزود: باید تشکری خاص بکنم از صدا و سیمای شهرستان خصوصا آقای تاجیک نوری که امسال بحث ۱۵ خرداد را بخوبی پوشش دادند و این یکی از مواردی بود که بنده شخصا همیشه روی آن تاکید داشتم که متاسفانه سالهای قبل نادیده گرفته شد.

  وی  گفت: هنوز بعد از چهل سال چرا نباید خیلی از مردم، پیشوا و ماجرای قیام ۱۵ خرداد ۴۲ و قیام خونین و کفن پوشان و شروع یک انقلاب حماسی و الهی را کامل بشناسند که البته امسال به لطف الهی و زحمت مسولان بخصوص صدا و سیما این موضوع مهم روی آنتن رفت و مردم کشور، پیشوا را نسبت به گذشته خیلی بهتر و با بصیرت بیشتر و تفسیر انقلابی عظیم شناختند.

  ۹۶۶ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای