امروز : شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 13 نوامبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 21:26 | تعداد بازدید : 6651 نفر | امتیاز خبر :
 • دستگاه دیپلماسی فریب لبخند ظاهرمآبانه آمریکا را نخورد/ آمریکا دولت عهدشکن و غیرقابل اعتمادیست

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید حسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما عهدشکنی‌ آمریکایی‌ها را بارها و بارها در ...

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولان کشور به ویژه دستگاه دیپلماسی نباید فریب لبخند و صحبت‌های ظاهر مآبانه آمریکایی‌ها را بخورند.

  سید حسین نقوی‌حسینی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید حسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما عهدشکنی‌ آمریکایی‌ها را بارها و بارها در دوره‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم.

   

  وی افزود: حتی در مواردی که آنها خود پیش‌قدم بودند و توافقی صورت گرفته است عهدشکنی کردند، مانند عهدنامه الجزایر که در پی آن لطمه‌های زیادی به ما وارد شد.

   

  سخنگوی کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی با اشاره به عهدشکنی غربی‌ها در توافق ژنو، تصریح کرد: حتی در توافق ژنو نیز آمریکایی‌ها عهدشکنی کردند چراکه بنا بر این شده بود تا رسیدن به یک توافق جامع، دولت‌های ۱+۵ نه به صورت انفرادی و نه دسته‌جمعی حق اعمال تحریم‌های جدید را نداشته باشند اما آمریکایی‌ها حداقل ۵ بار این عهد را شکسته و تحریم‌های جدیدی علیه ما اعمال کردند.

   

  نقوی‌حسینی در ادامه سخنان خود آمریکا را یک دولت عهدشکن و غیر قابل اعتماد برای ایران دانست و متذکر شد: مسئولان کشور به ویژه دستگاه دیپلماسی نباید فریب لبخند و صحبت‌های ظاهر مآبانه آمریکایی‌ها را بخورند. آمریکا دشمن ملت ما و انقلاب اسلامی است که به هیچ یک از عهدهای خود وفا نمی‌کند.

   

  وی در خاتمه لزوم اخذ ضمانت‌ها و تضمین‌های لازم در خصوص توافق صورت گرفته و برجام از طرف مقابل را مطرح و تاکید کرد که شرکای اروپایی باید حداقل این ضمانت‌ها را بدهند. تا طرف مقابل اقدامی برای عمل به عهدشان انجام ندهد ما هم نباید در جهت وفای به عهدمان کاری کنیم.

   

  منبع: خبرگزاری فارس

   

  ۱۹۳ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای