امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۵ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۳:۱۷ | تعداد بازدید : 17716 نفر | امتیاز خبر :
 • در شبهای محرم، هیات های عزاداری و مساجد شهرستان پیشوا میزبان میهمان ویژه ای بودند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم وداع با پیکر شهید رحیم رجبی معروف به شجاع جبهه های نبرد ،یکی از موسسان سپاه پاسداران منطقه ورامین و پیشوا و هم رزم شهید ...

  در شبهای محرم، هیات های عزاداری و مساجد شهرستان پیشوا میزبان میهمان ویژه ای بودند

  شهید رحیم رجبی بعد از ۳۶ سال چشم انتظاری در روز تولدش و همزمان با شبهای محرم برای تعالی بخشیدن به فرهنگ ایثار و شهادت با تاسی از مکتب عاشورا به جمع مردم شهرستان پیشوا بازگشت.به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم وداع با پیکر شهید رحیم رجبی معروف به شجاع جبهه های نبرد ،یکی از موسسان سپاه پاسداران منطقه ورامین و پیشوا و هم رزم شهید چمران و شهید حاج احمد متوسلیان در مساجد شهرستان از جمله مسجد امام خمینی ره،مسجد حضرت ابوالفضل ع ،مسجد صاحب الزمان عج روستاهای حبیب آباد و سناردک ،هیات های مذهبی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا با حضور پر شور عزاداران،مردم شهید پرور و دانشجویان دانشگاههای شهرستان برگزار شد.
  خواهر شهید رحیم رجبی در این مراسم با اشاره به حکمت بازگشت پیکر برادر شهید خود در ماه محرم گفت: با وضعیت امروز جامعه و مشکلات اقتصادی بازگشت شهید رحیم رجبی در ماه محرم پیام مهم حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب چ برای مردم مخصوصا بانوان به همراه دارد.

  وی افزود: برادرم به رعایت حجاب و ایمان تاکید می کرد و هیچ گاه نماز اول وقت وی قضا نشد.

  خواهر شهید بیان داشت:برادرم یکی از سرداران سپاه بود که بیشتر حقوق خود را برای کمک به نیازمندان اختصاص می داد و بخشی از آن را به دلیل علاقه به مطالعه برای خرید کتاب صرف می کرد.
  وی در ادامه اضافه کرد :برادرم در سال ۶۱ در عملیات رمضان مفقود الاثر شد ،در عکس های صلیب سرخ و هلال احمر عکسی در میان اسرا از برادرم یافتیم.
  خواهر شهید رجبی بیان کرد :احتمال اینکه برادرم در میان اسرا باشد خیلی زیاد بود و به همین دلیل برای یافتن نشانی از او،عکس را به صلیب سرخ و هلال احمر فرستادیم اما هیچ جوابی به ما داده نشد و بعد از ۳۶ سال در روز تولدش خبر شناسایی را برایمان آوردند.
  خواهر شهید گفت:مادرم بعد از بازگشت اسرا به کشور و قطعی شدن خبر شهادت برادرم تاب ماندن نداشت و به برادرانم پیوست.
  مادر شهید رجبی در سال ۸۴ و پدرش در سال ۹۳ به دیار حق شتافتند.
  پیکر پاک و مطهر این شهید فردا صبح دوشنبه ۲۶ شهریور ماه مصادف با هفتم محرم الحرام در گلزار شهدای آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم ع به خاک سپرده می شود.

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای