امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 28 اکتبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 13:35 | تعداد بازدید : 3423 نفر | امتیاز خبر :
 • درختان قطع شده در روستای یوسف رضای پیشوا خشک بودند

  رئیس شورای اسلامی روستای یوسف رضا از توابع بخش مرکزی شهرستان پیشوا می‌گوید که همه درختان قطع شده در این روستا، خشک بوده و برای پیشگیری از بروز حادثه، به قطع آن‌ها ...

  رئیس شورای اسلامی روستای یوسف رضا از توابع بخش مرکزی شهرستان پیشوا می‌گوید که همه درختان قطع شده در این روستا، خشک بوده و برای پیشگیری از بروز حادثه، به قطع آن‌ها اقدام شده است.

  قدمعلی الیکاهی روز شنبه در خصوص قطع تعدادی درخت در روستای یوسف رضا به خبرنگار ندای پیشوا گفت: با توجه به فرارسیدن فصل پاییز و آغاز بارش نزولات جوی و وزش باد، مسئولان روستا با هدف پیشگیری از حادثه سقوط درختان خشک، نسبت به شناسایی این درختان که در سال‌های گذشته به دلیل کمبود آب خشک شده‌اند، اقدام کرد.
  وی افزود: اعضای هیأت امنای مسجد و حسینه روستای یوسف رضا با توجه به در پیش بودن ایام سوگواری شهادت امام رضا(ع) و رحلت نبی اکرم(ص) و اجتماع تعداد زیادی از عزاداران در این روستا، درخواست حذف درختان خشکیده اطراف مسجد را از شورا و دهیاری کرده بودند که با مستند سازی خشک بودن قطعی این درختان، پس از اخذ رضایت مالکان، درختان خشک شده، قطع شد.
  او تعداد درختان قطع شده را هشت اصله اعلام کرد.
  الیکاهی تصریح کرد: در حال حاضر و پیش از ریختن کامل برگ درختان، تشخیص خشکیده بودن قطعی درخت میسر است و شورای و دهیاری با هدف پیشگیری از اشتباه و یا سوء استفاده افراد در قطع اشجار و با مشورت افراد متخصص و مجرب، اقدام به قطع این درختان کرد.
  وی گفت: توسعه فضای سبز، یکی از مهمترین برنامه‌های دهیاری و شورای اسلامی روستای یوسف رضا است و همه ساله بیش از ۵۰۰ اصله درخت در این روستای سرسبز کاشته می‌شود.
  هفته گذشته تعدادی درخت در روستای هدف گردشگری یوسف رضا از توابع بخش مرکزی پیشوا قطع شده بودکه این امر با واکنش برخی از دوستداران محیط زیست مواجه گردیده بود.
  فرماندار پیشوا به دلیل اهمیت موضوع شخصا پیگیر قطع این درختان شده و در مصاحبه با ایرنا، بر پیگیری این موضوع تأکید کرده بود.
  روستای یوسف رضا در شمال کمربندی ورامین – پیشوا و در ضلع شمالی قلعه ایرج، بزرگترین قلعه خشتی جهان واقع شده است.
  واقع شدن مقبره یوسف ابن حسین ابن زین العابدین معروف به یوسف رضا (ع) یکی از عرفای بزرگ قرن دوم قرن سوم هجری در این روستا، به اهمیت این منطقه افزوده است و آن را به یکی از مهمترین مناطق گردشگری شهرستان پیشوا تبدیل کرده است.
  پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

  ۴۷۸ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای