امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 6 آوریل, 2021 | ساعت انتشار خبر : 20:14 | تعداد بازدید : 1506 نفر | امتیاز خبر :
 • داوطلبان‌ شوراها قانون انتخابات را مطالعه و نصب‌العین‌ قرار دهند

  رئیس دادگستری پیشوا گفت: داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا باید قانون انتخابات را مطالعه و نصب العین قرار دهند./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, عادل رحمانی رئیس دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری ...

  رئیس دادگستری پیشوا گفت: داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا باید قانون انتخابات را مطالعه و نصب العین قرار دهند./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, عادل رحمانی رئیس دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان پیشوا اظهار داشت: فلسفه تشکیل این جلسه این است که توجیه و ارشاد قانونی لازم به داوطلبان قبل از وقوع جرائم انتخاباتی ارائه شود تا از خسارت یا تشکیل پرونده قضایی برای آنان پیشگیری گردد.

  وی افزود: در اصل یکصد قانون اساسی به موضوع تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره شده است و فلسفه تشکیل این شوراها پیشبرد سریع برنامه‌های توسعه‌ای شهر در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و… است اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا اگر به وظایفی که در قانون تصریح شده عمل نمایند، شهر از آبادانی گسترده ای برخوردار می‌شود.

  رحمانی بیان کرد: در حال حاضر بحث صلاحیت‌ها روشن نشده و ممکن است صلاحیت برخی به لحاظ قانونی محرز نشود و با نظر هیئت اجرایی و تائید هیئت نظارت، رد صلاحیت شوند در قانون این موضوع روشن شده که اگر فردی صلاحیتش تایید و محرز نشود قانون را فصل الخطاب قرار دهد و بتواند از طریق آن اعتراض کند.

  رئیس دادگستری پیشوا تصریح کرد: اگر داوطلبان شناخت به قانون داشته باشند و از همین ابتدا، خود را ملزم به رعایت موارد قانونی بدانند، در آینده با مشکلات کمتری روبرو می‌شوند در حوزه شناخت و وظایف شوراها توصیه می‌شود قانون و آئین نامه انتخابات چندین بار مرور و نصب‌العین قرار داده شود.

  وی ادامه داد: طرفداران و اعضای ستادهای انتخاباتی به دلیل جهل به قانون ممکن است اقداماتی انجام دهند که‌ آسیب آن متوجه کاندیداها خواهد بود که با تسلط به قانون، این موارد به حداقل می‌رسدحضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای اهمیت ویژه‌ای دارد و فشار دولت‌هایی که با اهداف انقلاب و کشور ما در تضاد هستند با حضور حداکثری مردم خنثی می شود.

  وی گفت: استفاده از بیت المال له یا علیه نامزدها، تخریب چهره نامزدها، جمع کردن افراد از سایر‌ شهرها یا روستاها برای رای دادن، تهدید یا تطمیع در امر انتخابات، رای دادن با شناسنامه‌ای که صاحب آن فوت کرده، رای دادن بیش از یک بار، رای دادن با شناسنامه دیگری و…‌از جمله مصادیق جرائم انتخاباتی است.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=70058&preview=true لینک کوتاه

   33 total views,  7 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای