امروز : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۸ تیر, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۳۹ | تعداد بازدید : 28545 نفر | امتیاز خبر :
 • دادگستری، آئینه تمام نمای عملکرد ادارات شهرستان پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین محمدی شمس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهارداشت:قضات و مجموعه قوه قضائیه خود را خادم ...

  دادگستری، آئینه تمام نمای عملکرد ادارات شهرستان پیشوا

  رئیس دادگستری شهرستان پیشوا گفت:دادگستری آئینه تمام نمای عملکرد ادارات شهرستان است،اگر آمار ورودی پرونده ها در سال ۹۶زیاد است به این دلیل است که ادارات شهرستان به وظایف خود عمل نکرده اند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین محمدی شمس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهارداشت:قضات و مجموعه قوه قضائیه خود را خادم ملت و سرباز ولایت می دانند.

  وی با بر شمردن بحران هایی که شهرستان با آن روبرو است بیان نمود:شهرک های مهاجر پذیر اطراف پیشوا،اتباع خارجی،مسائل و مشکلات اقتصادی،مواد مخدر،ساخت و ساز غیر مجاز ،تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران ،اختلافات بین ادارات و اماکن خصوصی و مشکلات و اختلافات بین اوقاف و موقوفات شیخ جنید از جمله مسائل و مشکلاتی است که شهرستان با آن دست و پنجه نرم می کند.

  رئیس دادگستری پیشوا افزود:در ستاد بحران دادگستری برای یافتن چاره و نتیجه گیری برای حل معظلات و مشکلات شهرستان با کمک مدیران شهرستان قبل از تشکیل پرونده به دنبال صلح و سازش و جلوگیری از تشکیل پرونده در دادگستری هستیم.

  وی اقدامات دادگستری را در دو بخش عنوان نمود و اظهار کرد:اقدامات در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی خلاصه می شود و به این منظور واحد حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در پیشوا برای رسیدگی به رفتار قضات و کارکنان در برخورد با ارباب رجوع تشکیل شده است.

  شمس در ادامه اضافه کرد:بعضی قضات و کارکنان دادگستری و شورای حل اختلاف به علت حجم کاری ممکن است موجبات دلسردی مردم را فراهم نمایند و با تشکیل این واحد حفاظت ،به کارکنان تذکرداده شده یا توبیخ شده اند و یا از ادامه همکاری محروم شده اند.

  رئیس دادگستری پیشوا با اشاره به تلاش دستگاه قضا در شهرستان به منظور تکریم ارباب رجوع ،بیان نمود:هر روز مردم می توانند با رئیس دادگستری بدون هیچ محدودیتی دیدار داشته باشند و همچنین در محل دادسرا و دادگاه صندوق انتقادات و پیشنهادات و ارتباط با رئیس دادگستری تعبیه شده است.

  وی افزود:واحد معاضدت قضایی هر روزه در محل دادگستری دایر است و به صورت رایگان به مراجعه کنندگان مشاوره حقوقی می دهد.

  شمس اظهار کرد : واحد بسیج حقوقدانان که در مجامع عمومی و مساجد و اجتماعات کارگری برای ارتقاءسطح حقوقی افراد حاضر می شوند ،واحد بررسی دادخواست ها،راه اندازی کمیسیون رسیدگی به تخلفات رانندگی ،جلوگیری از وقوع جرائم با تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حمایت امام جمعه ،ازدیگر اقدامات دستگاه قضا در شهرستان است.

  وی با بیان اینکه در سال ۹۶ یک مورد پرونده قمه زنی در پیشوا وجود نداشته است تاکید کرد:در سال ۹۵ در شهرستان پیشوا ۱۵۰ مورد پرونده قمه زنی تشکیل شده است ، خوشبختانه در سال ۹۶هیات های مذهبی با بصیرت کامل و دشمن شناسی با پیروی از ولی فقیه که قمه زنی را وهن به اسلام و تشییع دانسته اند،حتی یک مورد از قمه زنی ثبت نشده است.

  رئیس دادگستری پیشوا گفت:دادگستری آئینه تمام نمای عملکرد ادارات شهرستان است،دادگستری محل رسیدگی به معلول ها است و تشکیل پرونده علت هایی دارد که باید در جای دیگر بیابیم.

  وی افزود:ممکن است برخی ادارات با بی حالی و عدم پاسخگویی موجبات نارضایتی مردم را فراهم نمایند،اگر آمار ورودی پرونده ها در سال ۹۶زیاد است به این دلیل است که ادارات شهرستان به وظایف خود عمل نکرده اند.

  شمس با اشاره به مشکلات شهرستان در وقوع جرم و افزایش پرونده ها بیان داشت:شهرک های حاشیه پیشوا با خانه های با متراژکم و اجاره بهای پایین به مکانی مهاجر پذیر تبدیل شده است، بنگاههای معاملاتی،اداره اماکن،شهرداری و شورای شهر،نیروی انتظامی و سازندگان این شهرک ها باید تدبیری بیاندیشند.

  وی افزود:متاسفانه اشاعه فحشا ورد و بدل کردن مواد مخدر و بسیاری از جرائم دیگر توسط ساکنان همین شهرک ها انجام می شود،کار به جایی رسیده است که در این شهر مقدس یک عده انسانهایی که خود را امروزی جلوه می دهند در جوار مزار شهدای گمنام با سگ رفت و آمد می کنند.

  رئیس دادگستری تاکید کرد:هشدار می دهیم جلوی این کارها را بگیرند وگرنه قوه قهریه تا آنجا که قانون اجازه می دهد در مقابل اشخاص و حتی در مقابل کسانی که به وظایف قانونی خود عمل نکرده اند می ایستد.

  شمس در ادامه با بیان اینکه با ساخت و سازهای غیر مجاز مقابله می شود خاطر نشان کرد:۸۰ مورد پرونده در زمینه ساخت وساز غیر مجاز وجود دارد ، به اداره کشاورزی که مسئول جلوگیری از ساخت وساز غیر مجاز است تذکرات لازم داده شده است و نگذارید بنای غیر مجاز ساخته شود که بعد از آن توسط دادگستری قلع و قمع شود.

  وی در پایان با بیان اختلافات ۲۰ ساله اوقاف و موقوفه تذکر داد:شایسته شما نیست که هر روز با پرونده سازی علیه یکدیگر جلوی پیشرفت شهر و امامزاده را بگیرید ،اداره اوقاف و موقوفه اعتقاد کامل به نظام جمهوری اسلامی دارند و دشمن شناس و بصیر هستند،توصیه ما بر صلح و سازش طرفین است.

  انتهای پیام/*

  ۸۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای