امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 1 ژانویه, 2013 | ساعت انتشار خبر : 18:22 | تعداد بازدید : 424 نفر | امتیاز خبر :
 • خشکی دهان نشانه‌ای زودهنگام برای پوکی استخوان

  محقق برگزیده هجدهمین جشنواره رازی با بررسی افرادی که به طور ممتد از خشکی دهان گلایه دارند به این نتیجه دست یافت که این افراد مستعد پوکی استخوان هستند و سنجش ...

  محقق برگزیده هجدهمین جشنواره رازی با بررسی افرادی که به طور ممتد از خشکی دهان گلایه دارند به این نتیجه دست یافت که این افراد مستعد پوکی استخوان هستند و سنجش تراکم استخوانی در این افراد توصیه می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای پیشوا، فرزانه آقاحسینی، متخصص بیماری‌های دهان اظهار داشت: پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه بیشترین بار مراجعات به متخصصان این حوزه را تشکیل داده ولی بعد از این موارد برخی افراد با احساس خشکی دهان مراجعه می‌کنند که هنوز منشا آن شناخته شده نیست.

  وی ادامه داد: با تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که در افرادی که احساس خشکی دهان می‌کنند سرعت از دست دادن تراکم استخوانی نسبت به بقیه افراد بیشتر است و به نوعی به سمت استئوپروز می‌روند چرا که این بیماری خاموش است و علامتی ندارد. معمولاً افراد زمانی متوجه استئوپروز می‌شوند که با شکستگی استخوان مراجعه می‌کنند.

  این محقق برگزید جشنواره رازی تصریح کرد: ما در این تحقیق آزمایش تراکم سنجش استخوانی را به افرادی که دچار خشکی ممتد دهان می‌شوند انجام دادیم تا درمان جلوگیری از استئوپروز را زودتر شروع کنیم.

  به گفته آقاحسینی این تحقیق روی ۶۰ نفر انجام شده و برای نخستین بار است که در دنیا مطرح می‌شود و در مجله منوپوز به چاپ رسیده است.(منبع:فارس)

   171 total views,  1 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای