امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 1 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 14:48 | تعداد بازدید : 766 نفر | امتیاز خبر :
 • خرید تضمینی گندم در جنوب شرق تهران آغاز شد/ قیمت خرید هر کیلو بین ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰تومان

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت، گفت: قیمت خرید هر کیلو گندم بین ...

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت، گفت: قیمت خرید هر کیلو گندم بین ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ تومان اس/

  محمد گلدستانی رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان های جنوب شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ندای پیشوا اظهار کرد: برداشت گندم در دشت ورامین آغاز شده و امروز اولین محموله خریداری و وارد سیلوها شد.

  وی با بیان اینکه در چهار سیلو کار خرید و ذخیره سازی گندم جنوب شرق استان انجام می‌شود، افزود: سیلوی ورامین ۱۶ هزار تن، کارخانه صنایع آرد ۳۰هزار تن، سیلوی منصوریان ۴۰هزار تن و سیلوی پاکدشت ۵۰هزار تن ظرفیت ذخیره سازی گندم دارند.

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران ساعت فعالیت این سیلوها را از ۷ صبح تا ۷ عصر اعلام کرد و گفت: به منظور رفاه حال کشاورزان منطقه نهایت همکاری را با آن‌ها خواهیم داشت و پس از ساعت ۱۹ نیز اگر مراجعه‌‌ای باشد گندم خریداری و تحویل گرفته می‌شود.

  گلدستانی تصریح کرد: اگر میزان گندم تحویلی کشاورزان از ۱۵۰هزار تن هم فراتر رود مشکلی در ذخیره‌سازی نخواهیم داشت و محموله‌ها را برای سیلوهای ملکی در نقاط مختلف استان می‌فرستیم.

  وی در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری ابراز داشت: گندم معمولی با افت مفید ۴درصد (گندم شکسته که قابل تبدیل به آرد باشد) و یک درصد افت غیرمفید با قیمت ۲۵هزار ریال خریداری می‌شود.

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران اضافه کرد: قیمت گندمی که از نظر جدول پاکی، تمیزتر از این گندم شکسته باشد تا مبلغ ۲۵هزار و ۳۰۰ریال قابل افزایش است.

  گلدستانی بیان کرد: دوروم یا همان گندم سخت نیز که مصرف صنعتی دارد با قیمت ۲۶هزار ریال است و با ۴درصد افت از کشاورزان خریداری می‌شود.

  وی با بیان اینکه سیلوی ورامین تنها مرکز خرید شرق و جنوب استان برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا است، خاطرنشان کرد: امسال قیمت خرید تضمینی کلزا با ناخالصی ۲درصد و رطوبت ۱۰درصد ۴۶هزار و ۶۰۲ریال است.

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۵۳میلیون و ۶۱۷هزار و ۱۵۰کیلوگرم گندم از کشاروزان دشت ورامین خریداری کردیم، افزود: با توجه به نزولات آسمانی در ابتدای سال و افزایش میزان محصول همچنین قیمت گذاری دولت، پیش‌بینی می‌شود میزان گندم تحویلی کشاورزان به سیلوها بیشتر از مدت مشابه سال گذشته باشد.

  گلدستانی عنوان کرد: میزان خرید آزاد کلزا در سال گذشته حدود ۱۲۶۵تن بود که با توجه به وضعیت جوی و افزایش میزان برداشت محصول امسال پیش‌بینی خرید کلزای بیشتری در منطقه داریم.

  وی از کشاورزان دشت ورامین خواست تا حتی الامکان محصول خود را به دولت تحویل دهند و افزود: دولت هم سعی می‌کند در اسرع وقت نسبت به پرداخت مطالبات گندم کاران و جبران زحمات آن‌ها اقدام کند.

  رئیس اداره غله و سیلوی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با بیان اینکه وظیفه دولت خرید تضمینی مازاد بر نیاز گندم است، افزود: هر کشاورزی می‌تواند گندم خود را به هر شخصی بفروشد ولی کشاورزان سعی کنند به دلال‌ها اعتماد نکنند.

  گلدستانی در پایان ابراز داشت: در برخی مواردی دلالان با قیمت خیلی پایین‌تر گندم را خریداری کرده و از ناآگاهی کشاورزان سوءاستفاده کرده‌اند که باید در این زمینه هشدارهای لازم به گندم کاران داده شود.

  انتهای پیام/*

  ۱۰۷ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای