امروز : پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 1 مارس, 2015 | ساعت انتشار خبر : 09:49 | تعداد بازدید : 6065 نفر | امتیاز خبر :
 • خدمت به مردم با هیچ عبادت مستحبی قابل قیاس نیست

      به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا امام جمعه شهرستان پیشوا در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) گفت: ...

  امام جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت: خدمت به مردم باعث نورانی شدن قلب و پاک شدن گناهان می شود و ظلمت های دل را از بین می برد.

   

  شورای اداری شهرستان پیشوا

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا امام جمعه شهرستان پیشوا در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا با اشاره به روایتی از امام صادق (علیه السلام) گفت: اگر انسان سه ویژگی کظم غیظ، صبر در برابر ضربات شمشیر دشمن و چشم پوشی از مال حرامی که بر آن مسلط است را داشته باشد، باعث اغماض خداوند از ضعفها و نواقص سایر اعمال و عبادات او می شود و موجب لطف ویژه پروردگار عالم خواهد شد.

   

  امام جمعه پیشوا در شرح این روایت اظهار داشت: کظم غیظ و فروبردن عصبانیت اگر برای یک فرد عادی، صفت و وظیفه خیلی خوب و زیبا است ولی برای یک مسئول تکلیف و وظیفه است.

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا هشت سال دفاع مقدس را مصداق بارز صبر و تحمل در برابر ضربات شمشیر دشمن و خسته نشدن از درگیری با دشمن عنوان کرد و افزود: رزمندگان این ویژگی را به خوبی نشان دادند و به حمدالله خوب ایستادند و دفاع کردند و پیروزی بزرگ و عظیمی را در تاریخ به نام ملت ایران ثبت کردند.

   

  جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا

   

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا با تأکید بر این که در حال حاضر نیز ما در حال جنگ هستیم تصریح کرد: جنگ های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از جمله جنگ هایی است که الان با آن روبرو هستیم و فشارهای دشمن نباید بر ما اثر بگذارد و ما را وادار به عقب نشینی و سست شدن و دادن امتیاز کند.

   

  وی افزود: طرف مقابل ما دشمنی است که قصد نابودی ما را دارد. آنها می خواهند با هر نوع فشاری که شده است، ما را وادار به تسلیم شدن و عقب نشینی کنند.

  امام جمعه پیشوا ادامه داد: دشمن ما، مسلمانی نیست که بر سر یک مسئله جزئی با ما اختلاف دارد، بلکه دشمن ما کافر حربی است که مصمم به نابودی ماست و به تعبیر قرآن و روایات اینها انسان نیستند بلکه گرگ هستند و ما باید به اینها به دیده گرگ نگاه کنیم؛ یعنی وقتی تیم مذاکره کننده ایران سر میز می نشیند همه اینها را سگ و گرگ و درنده ببینند.

   

  وی افزود: ما در برابر گرگ نباید سر سوزنی شُل بیاییم، چرا که عقب نشینی در برابر حیوان درنده باعث هجمه و حمله بیشتر او خواهد شد.

   

  جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا

  حجت الاسلام رحمتی نیا در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: مردی که بر یک پول و درآمد حرامی مسلط شود و برای خدای عزوجل از این مال حرام دست بکشد خداوند از گناهان و ضعف هایی که در عبادت داشته باشد، چشم پوشی می کند و ان شاءالله باعث به سعادت رسیدن او می شود.

   

  امام جمعه پیشوا با تأکید بر این که خدمت کردن به مردم با هیچ عبادت مستحبی قابل مقایسه نیست تصریح کرد: برخی از علمای بزرگ ما با داشتن مقام علمی و معنوی، گاهی اوقات کارهای به حسب ظاهر سبکی را برای خدمت انجام می دادند.

   

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا اظهار داشت: خدمت به مردم باعث نورانی شدن قلب و پاک شدن گناهان می شود و ظلمت های دل را از بین می برد.

   210 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای