امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۲ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۰۱ | تعداد بازدید : 21157 نفر | امتیاز خبر :
 • حمایت از داشته ها و یافتن راه حل برای رفع مشکلات در مجمع سلامت

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ محمد کرم محمدی در نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان پیشوا با اشاره به فقر زیرساخت ها در پیشوا اظهار داشت: همان طور که بلوغ زودرس و ...

  حمایت از داشته ها و یافتن راه حل برای رفع مشکلات در مجمع سلامت

  رئیس مجمع سلامت شهرستان پیشوا بیان کرد: درجلسات مجمع سلامت به دنبال پول نباشیم بلکه دنبال راه حل باشیم و با فکر، اندیشه و پیشنهادات به دنبال این باشیم که چگونه می توانیم آنچه را داریم حمایت و نگهداری کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ محمد کرم محمدی در نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان پیشوا با اشاره به فقر زیرساخت ها در پیشوا اظهار داشت: همان طور که بلوغ زودرس و یا دیررس برای فرد می تواند ایجاد مشکل کند اگر منطقه ای نیز شرایط استان شدن و یا شهرستان شدن را داشته باشد و انجام نشود و یا اینکه زودتر از حد ممکن انجام شود  لطمه خواهد دید؛ پیشوا نیز به عنوان شهری که نارس و فاقد زیرساخت های لازم بود تبدیل به شهرستان شد.

  وی افزود: آنچه واضح است و همه علمای دینی و جامعه شناسان نیز آن را تائید می کنند این است وقتی جمعیت در منطقه ای  متمرکز شود نیازمند زیرساخت های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی است و اگر  نیازهایش تامین نشود مشکل آفرین خواهد شد و در این صورت سلامت و امنیت جامعه با خطر روبرو خواهد شد.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: سرمایه اجتماعی شامل باورها، اعتقادات، شجاعت، صداقت و راستگویی می شود و دروغ پردازی نیست؛ اگر می خواهیم به جایی برسیم دیگران را نردبان نکنیم و وقت مردم را به بطالت نگذرانیم؛  چرا از وقت مردم سواستفاده کنیم؟ مردم سرمایه های اجتماعی ما هستند

  محمدی بیان کرد: درجلسات مجمع سلامت به دنبال پول نباشیم بلکه دنبال راه حل باشیم و با فکر، اندیشه و پیشنهادات به دنبال این باشیم که چگونه می توانیم آنچه را داریم حمایت و نگهداری کنیم.

  رئیس مجمع سلامت شهرستان پیشوا بیان کرد: هر جایی مردم ورود پیدا کردند و کار را با حضور بسیج وار آنها و نه بخشنامه ای انجام دادیم زیباترین صحنه ها خلق شد؛ آیا در شب های احیا و یا در ایام محرم، صفر و اربعین مردم را دعوت می کنیم؟ اما ببینید چقدر زیبا می آیند و چقدر زیبایی می بخشند.

  محمدی بیان کرد:  پولی که امروز شهرداری از اعتبارات ارزش افزوده می گیرد پول دولت است و دولت جدا از نظام نیست؛  این پول مالیات و ارزش افزوده ای است که مردم، کشاورز، کسبه، کارمند و … می پردازند که حق الناس است و رعایت اولویت در آن حرف اول را می زند.

  فرماندار شهرستان پیشوا عنوان کرد: امروز اولویت اول در شهر و روستاها باید آسفالت کوچه ها و معابر باشد و اگر کسی پول مردم را هدر دهد قابل چشم پوشی و گذشت نیست.

  وی با بیان اینکه اعتبارات ارزش افزوده نباید در مباحثی که برای آن تعریف نشده خرج شود، گفت: آسفالت معابر و کوچه ها و احداث پارک و بوستان و توسعه سطح بهداشت باید در اولویت کار شهرداری باشد.

  محمدی با بیان اینکه شهرداری در بحث سلامت بیشترین تاثیر را دارید اظهار کرد: ما جامعه افسرده ای داریم و خنده از یادمان رفته است و باید از اولویت های شهری این باشد تا مقداری از این افسردگی کاسته شود.

  فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به اینکه درمان افسردگی فقط موسیقی نیست، اظهار کرد: اصلاح میادین، ایجاد پارک و اصلاح رنگ ها در محیط شهری می تواند به کاهش افسردگی و ایجاد روحیه شادابی و نشاط کمک کند.

  رئیس مجمع سلامت شهرستان پیشوا با اشاره به نقش مدارس در فرهنگ سازی گفت: اگر همه امکانات را به آموزش و پرورش دهند باز هم جامعه ضرر نخواهد کرد؛ در طرح همیار پلیس از ظرفیت مدارس استفاده شد و به خوبی فرهنگ سازی شد و چه اشکالی دارد طرح همیار بهداشت، همیار پزشک، همیار سلامت و .. را نیز از طریق مدارس راه اندازی و اجرایی کنیم.

  وی گفت: در بحث سلامت باید از مساجد، پایگاه های بسیج و مدارس شروع کنرده و علما و روحانیون را دخیل کنیم و سپس آن را به سطح ادارات بکشانیم؛ مردم اگر ببینند که واقعا قرار است کاری انجام شود خودشان پیش قدم می شوند.

  محمدی ضمن تاکید بر حضور پررنگ خیران و روحانیون در جلسات مجمع سلامت بیان کرد: اعضای مجمع سلامت اگر ماهی یک بار هم دور هم جمع شوند و بتوانند یک راه حل ارائه دهند و آن را عملی کنند بسیار اتفاق مبارکی خواهد افتاد.

  فرماندار پیشوا در پایان با اشاره به بازگشایی مرکز درمانی شهید مهتدی گفت: این مرکز در حال حاضر با استقبال خوب مردم مواجه شده است؛ شاید خدمات این مرکز هنوز کامل نباشد ولی باید با افزایش جامعه هدف و توسعه خدمات این مرکز در جهت تقویت آن تلاش کنیم./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای