امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۶ مرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۲:۳۷ | تعداد بازدید : 17480 نفر | امتیاز خبر :
 • حریق زمین های کشاورزی بیشترین عملیات سازمان آتش نشانی پیشوا در فصل تابستان

  مجید اصغری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای پیشوا اظهار داشت: با شروع فصل تابستان و برداشت محصولات کشاورزی در این منطقه شاهد برخی اقدامات نامناسب بر روی ...

  حریق زمین های کشاورزی بیشترین عملیات سازمان آتش نشانی پیشوا در فصل تابستان

  مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا گفت:در فصل تابستان اغلب گزارشات آتش سوزی و عملیات این سازمان مربوط به حریق زمین های کشاورزی می باشد که گاها با بی توجهی، به زمین های مجاور هم سرایت می کند. 

  مجید اصغری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ندای پیشوا اظهار داشت: با شروع فصل تابستان و برداشت محصولات کشاورزی در این منطقه شاهد برخی اقدامات نامناسب بر روی زمین کشاورزی از سوی تعدادی از کشاورزان بودیم.
  وی افزود: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مسئله گسترده ای می باشد که در سالهای اخیر باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کشاورزان و گاها برای زمین های اطراف هم شده است.
  مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا دلیل آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مانند کاه و کلش، گندم و جو در زمین را اینگونه بیان کرد: دلیل اصلی روی آوردن کشاورزان به این کار، کنترل آفات و علف های هرز، پاک شدن زمین از بقایای محصول قبلی و آماده شدن زمین برای کشت محصول بعدی می باشد.
  اصغری بیان نمود: اگر کشاورزان به طور صحیح و متناوب از سموم موجود استفاده کنند و همچنین روش کشت درست محصولات را بیاموزند، نتیجه بسیار مطلوب تر و بهتری را برای زمین دارد که متاسفانه برخی از کشاورزان برای انجام آسان تر کار به این اقدام دست می زنند.
  وی در ادامه افزود: طبق ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات، آلودگی محیط زیست به هر نحو جرم تلقی می شود و در برخی موارد تا یک سال حبس و جزای نقدی برای متخلفین در نظر گرفته شده است.
  مسئول آتش نشانی شهرداری پیشوا اظهار کرد: بروز مشکلات زیست محیطی برای مردم و اکوسیستم منطقه، از بین بردن مواد آلی خاک و همچنین کاهش حاصلخیزی آن، افزایش تبخیر و بیشتر شدن مصرف آب و کاهش نفوذپذیری خاک و فعالیتهای میکروارگانیسم های خاک، همگی از عوامل و اثرات آتش زدن و از بین بردن بقایای محصولات در زمین کشاورزی می باشد.
  اصغری در پایان به هزینه های سنگین مالی عملیات اطفاء حریق در این زمینه اشاره کرد و بیان داشت: در فصل تابستان اغلب گزارشات آتش سوزی و عملیات این سازمان مربوط به حریق زمین های کشاورزی می باشد که گاها با بی توجهی، به زمین های مجاور هم سرایت می کند.

  انتهای پیام/*

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای