امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۵ خرداد, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۲۱ | تعداد بازدید : 6702 نفر | امتیاز خبر :
 • حذف فرهنگ جهاد و شهادت از برنامه های دشمن در مملکت اسلامی است/ سند ۲۰۳۰ هم در راستای حذف فرهنگ جهاد و شهادت است.

  حجت الاسلام رحمتی نیا یکی از برنامه های دشمنان در بلاد اسلامی را حذف فرهنگ جهاد و شهادت دانست و گفت: این سند 2030 که به ما تحمیل کردند و دولت مردان ...

  حجت الاسلام رحمتی نیا یکی از برنامه های دشمنان در بلاد اسلامی را حذف فرهنگ جهاد و شهادت دانست و گفت: این سند ۲۰۳۰ که به ما تحمیل کردند و دولت مردان ما هم متاسفانه آن را قبول کردند و مخفیانه در حال اجرا بودند که مقام معظم رهبری هوشیارانه جلوی آن را گرفتند، در یکی از بندهایش به بهانه خشونت طلبی حذف فرهنگ جهاد و شهادت قید شده است.

   

   

  حجت الاسلام رحمتی نیا

   

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا است و ما از فردا وارد مهمانی می شویم و باید برای این مهمانی آماده و مهیا باشیم.

  وی گفت: انسان برای هر مهمانی لباس تمیز می پوشد و خود را آماده برای آن مهمانی می کند، برای مهمانی خدا هم باید خود را آماده کنیم و لباس تقوا را به تن کنیم و روح مان را آماده و مهیا کنیم و از آلودگی ها و گناه ها پاک کنیم.

  امام جمعه شهرستان مقدس پیشوا در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا پرداخت و گفت: بحمدالله ملت با حضور چشم گیر و هفتاد و پنج درصدی، یک حماسه دیگری آفریدند.

  وی اظهار داشت: حضور هفتاد و پنج درصد از مردم در انتخابات در کشور های دنیا و حتی کشور هایی که مدعی مهد آزادی هستند بسیار کم اتفاق می افتد اما کشور ما بار ها و بارها این حماسه را تکرار کرده است.

  رحمتی نیا ادامه داد: اگر اشتباهات و بی تدبیری ها و تخلفات انتخابات امسال که باعث نارضایتی عموم مردم شد، کمتر بود آمار حضور مردم از هفتاد و پنج درصد بیشر می شد و حتی به هشتاد درصد هم می رسید ولی با این حال ملت صبور و فهیم ما تا نیمه های شب در صف های طولانی ایستادند و قدرتشان و حمایتشان از نظام را اولا به دنیا و ثانیا به فتنه گران سال ۸۸ نشان دادند که برای آنها اصل نظام و مصالح نظام مهم است.

  وی افزود: این که یک نفر به مدت چهار سال به کرسی قدرت بنشیند مهم نیست و نظام را باید حفظ کرد، این چهار سال تمام خواهد شد و دیگری خواهد آمد، مانند گذشته گان که رفتند و دیگران آمدند، ما در طول این سی و هشت سال انقلاب تعداد زیادی رئیس جمهور دیده ایم که آمدند و رفتند که بعضی هم مانند بنی صدر ضد انقلاب بودند. ما شاهد بودیم که اینها گذشت و آنچه مهم است و مانده است نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

  امام جمعه پیشوا اظهار داشت: ما از ملت صبور و بیدار که این حماسه بزرگ را آفریدند و همچنین از همه دست اندرکاران انتخابات تقدیر و تشکر می کنیم.

  حجت الاسلام رحمتی نیا در ادامه خطبه با تبریک به رئیس جمهور منتخب گفت: رئیس جمهور منتخب در ایام انتخابات وعده های سنگین و بزرگی به ملت داد، وعده دادن خوب است اما کار و زحمت دارد و من به رئیس جمهور منتخب مان عرض می کنم که آقای روحانی وعده هایی که به ملت داده اید را فراموش نکنید.
  مردم بار دیگر به شما اعتماد کردند و شما را شخص راستگویی فرض کردند و به اعتماد شما و وعده های شما، به شما رای دادند و شما باید به این اعتماد با عمل کردن به وعده ها پاسخ دهید و عمل به وعده جزئی از ایمان است و کسی که وفای به عهد و پیمان نکند ایمان ندارد.

  رحمتی نیا در ادامه به مسئله مهم حذف فرهنگ جهاد و شهادت در کتب درسی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های دشمنان در بلاد اسلامی حذف فرهنگ جهاد و شهادت است و این سند ۲۰۳۰ که به ما تحمیل کردند و دولت مردان هم متاسفانه آن را قبول کردند و مخفیانه در حال اجرا بودند که مقام معظم رهبری جلوی آن را گرفتند، در یکی از بندهایش به بهانه خشونت طلبی حذف فرهنگ جهاد و شهادت قید شده است.

  وی افزود: مگر فرهنگ جهاد و شهادت در قرآن و روایات ما نیامده است؟ با این کار، شما به حذف قسمت هایی از قرآن و روایات کمک کرده اید و شما ای دولت مردان باید مراقب باشید تا دشمن شما را وادار به حذف فرهنگ جهاد و شهادت نکند و پا روی خون شهدا نگذارید و باید بدانید که شما به واسطه همین فرهنگ جهاد و شهادت است که امروز رئیس جمهور هستید و نه تنها شما بلکه همه مسئولین ما به برکت خون شهدا امروز حقوق میگیرند.

  حجت الاسلام رحمتی نیا در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه به مسئله بحرین اشاره کرد و گفت: بیش از یک سال آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر مذهبی بحرین در منزلشان در محاصره بودند و مردم از منزل ایشان محافظت می کردند و نمی گذاشتند که نیروهای دولتی نزدیک بشوند. اما با حضور رئیس جمهور آمریکا در منطقه که از روی برنامه هم بود با اشاره و چراغ سبز نشان دادن رئیس جمهور آمریکا، به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم حمله کردند و ایشان را دستگیر کردند و به جای نامعلومی بردند.

  وی افزود: دولت دست نشانده بحرین باید بداند که با سرکوب و جنایت و کشتار نمی تواند بر دولت خودش ادامه دهد، بلکه با این عمل زمینه سقوط خودش را فراهم کرده است.

  No views yet


  ابرچسب :
  ۲ نظر برای “حذف فرهنگ جهاد و شهادت از برنامه های دشمن در مملکت اسلامی است/ سند ۲۰۳۰ هم در راستای حذف فرهنگ جهاد و شهادت است.”
  1. شایعه سازی ممنوع گفت:

   ???«یک توضیح به نامزدها در مورد سند ۲۰۳۰ یونسکو»
   ✍رضا نصری

   ⏺پس از بیانیات مهم رهبر انقلاب در مورد «سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو»، برخی از منتقدان همیشگی آقای روحانی فرصت را غنیمت شمرده‌اند تا با تحریف واقعیت‌ها، انواع اتهامات و افترائات عجیب را به این بهانه متوجه دولت کنند. عده‌ای می‌گویند دولت روحانی پذیرفته که با اجرای این سند مستشاران خارجی بر آموزش و پرورش ایران نظارت کنند؛ یا مدعی شده‌اند دولت روحانی می‌خواهد مطابق تعهداتی که سپرده، نظام آموزشی ایران را با ارزش‌های لیبرآل و نئولیبرال تطبیق دهد و یکی از عوارض آن هم حذف متون و آموزه‌های دینی از مدارس کشور خواهد بود! اما شگفت‌‌انگیزتر از همه اینکه یکی از نامزدهای انتخاباتی نیز با اشاره به رویکرد دولت روحانی نسبت به سند آموزشی یونسکو ۲۰۳۰ گفته است «چرا رفته‌اند زانو زده‌اند؟!»

   ⏺اما حقیقت این است که رویکرد و عملکرد دولت در قبال سند مذکور، هیچ تناقض و تعارضی با منویات رهبری و عزت ملی نداشته است و در هیچ مقطعی نمایندگان کشور در برابر نهادهای بین‌المللی «زانو» نزده‌اند:

   ⏺برعکس، با وجود اینکه این سند ماهیتاً یک سند الزام‌آور حقوقی نیست، وزارت امور خارجه دولت روحانی در مواجههٔ با آن تمهیدات مکملی نیز برای پیشگیری از هرگونه سوءتعبیر و سوءاستفاده از آن در نظر گرفته است.

   ⏺به واقع، وزارت امور خارجه در برابر این سند به صراحت و رسماً این شرط حقوقی را قید کرده است که: «جمهوری اسلامی ایران نسبت به آن بخش‌هایی از [سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو] که به هر نحوی ممکن است مغایر با قوانین ملی و اولویت‌ها، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعهٔ ایران قابل تفسیر باشد، هیچ تعهدی نمی‌سپارد».

   ?متن بیانیهٔ رسمی ایران در این رابطه – همراه با شرط مذکور – در سایت یونسکو قابل مشاهده است؛ و لازم است کسانی که قید چنین شرط محکمی را به «زانو زدن» تعبیر می‌کنند، با دقت به آن مراجعه فرمایند:

   ‏http://www.unesco.org/fileadmin/MULTIMEDIA/HQ/ED/ED_new/pdf/Iran.pdf

   Text of the Reservation of the Islamic Republic of Iran
   on the Framework for Action Education 2030
   High-Level Meeting on the
   Education 2030 Framework for Action
   ۴ November 2015, UNESCO Headquarters, Paris
   …………..

   In the name of God, the Compassionate

   Reservation of the Islamic Republic of Iran on the Framework for Action Education 2030

   “The Islamic Republic of Iran is not committed to those parts of the Framework for Action Education 2030 that might in one way or another be interpreted as contradictory to the national legislations and priorities, religious beliefs and cultural values of the Iranian society”.
   …………..

   The above text was officially communicated to the Secretariat of the World Education Forum at 09:59 on Wednesday 4 November 2015, together with the speech of the Iranian Minister of Education, during the High-Level Meeting on the Education 2030 Framework for Action (4 November 2015, UNESCO Headquarters, Paris).
   http://www.unesco.org/fileadmin/MULTIMEDIA/HQ/ED/ED_new/pdf/Iran.pdf

   ‎ترجمه متن تحفظ جمهوری اسلامی ایران، مورد اشاره در نطق وزیر محترم آموزش و پرورش وقت درخصوص چارچوب اقدام برای آموزش ۲۰۳۰ که در ساعت ۹:۵۹ صبح چهارشنبه ۴ نوامبر ۲۰۱۵ به همراه متن کامل نطق ایشان توسط نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو برای دبیرخانه یونسکو رسما ارسال شده، و در سایت رسمی یونسکو ثبت گردیده و به آدرس زیر قابل مشاهده است:
   http://www.unesco.org/fileadmin/MULTIMEDIA/HQ/ED/ED_new/pdf/Iran.pdf

   ‎بنام خدا: جمهوری اسلامی ایران خود را به بخش هایی از چارچوب اقدام برای آموزش ۲۰۳۰ که ممکن است به نوعی در تعارض با قوانین، مقررات و اولویت های ملی، باورهای دینی و ارزش های فرهنگی جامعه ی ایرانی تفسیر و تعبیر شوند متعهد نمی داند.

  2. شایعه سازی ممنوع گفت:

   ⛔️آنها که رای مردم را به حلال و حرام تقسیم می کنند در مقابل تهمت به معلمین سکوت می کنند

   ◀️فاطمه سعیدی، نماینده تهران و عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تهمت به معلمین را تا انتها پی گیری می کنم؛ در ایام انتخابات بداخلاقی های فراوانی را مشاهده کردیم که هر یک در جای خود قابل پیگیری است اما دروغ هایی که درباره سند ٢٠٣٠ به مردم گفتند تنها بداخلاقی سیاسی علیه یک کاندیدا و یک جریان سیاسی نبود. سازندگان این دروغ ها مستقیما بیش از یک میلیون معلم را مورد شنیع ترین تهمت ها قرار دادند؛ شب‌نامه هایی توزیع کردند که محتوایش سراسر کذب بود، با این حال مردم در نهایت فریب این دروغ پردازی ها را نخوردند.

   ⛔️آنها که رای مردم رابه حلال و حرام تقسیم می کنند به چنین مواردی که می رسند سکوت می کنند، چرا هیچ کس در جریان اصولگرا منصفانه نگفت این ها تهمت به معلمین و دانش آموزان است؟ حالا که غبارها فرونشسته و روشن شده کدام رویکرد مورد پذیرش مردم است، به عنوان یک معلم ابتدا از دولت می خواهم این پرونده را در صدر اولویت های خود قرار دهد و سپس از قوه قضاییه و دادستان محترم تقاضا دارم به این مساله ورود کنند.


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای