امروز : شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 23 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 19:12 | تعداد بازدید : 356 نفر | امتیاز خبر :
 • حذف رسانه‌های منتقد از «بازدیدهای رسانه‌ای آقای سخنگو»

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، برگزاری نشست خبری سخگوی دولت که مسئولیت آن بر عهده رئیس سازمان برنامه و بودجه یعنی محمدباقر نوبخت است شاید مهمترین برنامه خبری قوه مجریه برای اعلام ...

  نشست هفتگی سخنگوی دولت در هفته دولت درحالی برگزار نشد که نوبخت اخیرا ترجیح داده نظرات خود را با حضور در رسانه های همسو با دولت، با آنها در میان بگذارد.

  حذف رسانه‌های منتقد از «بازدیدهای رسانه‌ای آقای سخنگو»

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، برگزاری نشست خبری سخگوی دولت که مسئولیت آن بر عهده رئیس سازمان برنامه و بودجه یعنی محمدباقر نوبخت است شاید مهمترین برنامه خبری قوه مجریه برای اعلام مواضع رسمی و قطعی دولت در عرصه‌های مختلف سیاسی اقتصادی اجتماعی و فرهنگی به شمار می‌رود.

  برگزاری همین نشست‌ها گاهاً توانسته فضای دوگانه و خاکستری که در فضای رسانه‌ای بر سر موضوعات مختلف ایجاد شده را برطرف کرده و با اعلام مواضع رسمی دولت به بسیاری از شایعات پایان داده شده است.

  خوشبختانه از زمانی که برگزاری نشست خبری سخنگوی دولت از مسئولیت نهاد ریاست جمهوری برداشته شد و بر عهده شورای اطلاع رسانی دولت قرار گرفت شاهد تغییرات مثبتی در روند برگزاری این نشست‌ها و دعوت از رسانه‌ها بودیم که نشست‌های خبری سخنگوی دولت نیز هرهفته سه شنبه ها با حضور اکثر رسانه‌های دولتی و غیردولتی برگزار و همین موضوع هم با استقبال بسیاری از سوی رسانه ها مواجه شد به طوری که حتی بیش از ۴۰ خبرنگار از رسانه های مختلف حضور می‌یافتند تا بتوانند پاسخ سوالات خود را از آقای سخنگو دریافت کنند.

  برگزاری منظم جلسات و نشست های سخنگوی دولت یکی از نقاط قوت این رویکرد جدید به شمار می‌رفت و تقریبا اکثریت رسانه‌ها از این مسئله راضی بودند تا جایی که اخیرا برگزاری نشست‌های سخنگوی دولت به دلایل مختلف به تعویق افتاد این جلسات در مواقعی دو هفته یکبار برگزار می‌شد و  اکنون هم از آخرین نشست سخنگوی دولت که ۵ مردادماه بود حدود ۴ هفته یعنی یک ماه گذشته است.

  نکته جالب توجه اینکه نشست هفتگی سخنگوی دولت در هفته دولت نیز درحالی برگزار نشد که نوبخت اخیرا ترجیح داده نظرات خود را با حضور در رسانه های همسو با دولت، با آنها در میان بگذارد.

  وی در هفته‌های گذشته نیز با حضور در برخی از این رسانه‌ها مانند روزنامه شرق و خبرگزاری ایسنا تنها پاسخگوی سوالات خبرنگاران این رسانه ها بود و علی‌رغم اینکه قول حضور در رسانه های منتقد را نیز داده بود اما در عمل خلاف این انجام شد.

  همچنین در روز ۱۷ مردادماه که روز خبرنگار بود تیم رسانه‌ای دولت در اقدامی خبرنگاران رسانه‌های منتقد را برای حضور در برنامه هیات دولت حذف کرد و تنها به دعوت رسانه های دولتی و همسو با دولت اکتفا کرد.

  تداوم چنین رویکردی مضرات جبران ناپذیری برای دولت در افکار عمومی دارد و بی تردید نداشتن راهبرد و ساختار مشخص رسانه‌ای در دولت و ایجاد محدودیت در این عرصه، در درازمدت به زیان دولت خواهد بود.

  منبع: خبرگزاری فارس

  ۱۰۶ total views, 1 views today


  ابرچسب : ,
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای