امروز : دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 5 آگوست, 2021 | ساعت انتشار خبر : 18:25 | تعداد بازدید : 3046 نفر | امتیاز خبر :
 • حجت الاسلام رئیسی: پیام رای مردم تحول‌خواهی، عدالت‌طلبی و استقلال‌طلبی است

  رئیس جمهور گفت: پیام رای مردم در حماسه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پیام تحول‌خواهی و عدالت‌طلبی بود./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در آئین تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم ...

  رئیس جمهور گفت: پیام رای مردم در حماسه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پیام تحول‌خواهی و عدالت‌طلبی بود./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در آئین تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: طلوع انقلاب اسلامی در ایران فصل نوینی از آزادی، مشارکت سیاسی، مردم سالاری را در تاریح کشورمان به ثبت رسانید.

  وی گفت: اصل ششم قانون اساسی به عنوان میثاق ملی همه نهادهای حاکمیتی را محصول اراده و رای مردم دانسته است، اینک در ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ بار دیگر اراده ملت تجلی پیدا کرد تا این خدمتگزار به آرمان‌های والایی سوگند وفاداری یاد کند که ۴۰ سال پیش توسط امام بزرگوار به ثمر نشست.

  رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مردم برای پیمودن مسیر نورانی انقلاب عزمی راسخ دارند، اراده آن‌ها قرار گرفتن کشور در مسیر عدالت، پیشرفت، آزادی و عزت است، سرنوشت ایران بزرگ به همت امت تاریخ‌ساز و رهبری امام راحل متحول شد و ملت به واسطه انقلاب زنجیر اسارت زورگویان را از دست و پای خود باز کرد و بر سرنوشت خود مسلط شد.

  رئیسی بیان کرد: مردم سالاری دینی شیوه نوینی از حکمرانی است که می‌تواند استقلال و آزادی، دین و دنیا، سنت و پیشرفت را در کنار هم به ارمغان بیاورد. ایران تاریخ‌ساز در حالی وارد قرن جدید می‌شود که بیش از ۴۰ سال است خورشید مردم سالاری دینی در آن طلوع کرده و اکنون در آغاز گام دوم قرار دارد.

  وی ادامه داد: دولت جدید امروز در بلندایی ایستاده که تمدنی جهانی با چندین هزار سال پیشینه آن را ساخته و فرهنگی که قرن‌ها در تاریخ بشریت پیشرو بوده و الگویی از زیست و معنوی را ارائه داده است، فرهنگ و تمدن ایران بزرگ آنگاه که پذیرای اسلام شد همین الگوی پیشرفت را بازآفرینی کرد و سرآمد دانش و ادب در جهان گردید.

  رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران اکنون بر فراز این قله بلند ایستاده و خوشنود از آنچه از انتخابات تاریخی خود شکل داده به چشم‌انداز امیدبخش کشورش می‌نگرد، در طلیعه قرن جدید و آغاز گام دوم انقلاب بسیار مفتخرم به واسطه رای ملت قهرمان و از سوی آنان به نگاهباهی از چنین میراث گرانبهایی موظف شده‌ام و دخداوند متعال را سپاسگزازم که فرصت بزرگ خدمت به مردم را عطایم فرمود.

  وی افزود: اراده ملت بزرگ ایران در حالی این حماسه بزرگ را آفرید و جلوه‌ای رشک‌برانگیز از نظام مردم سالاری دینی را در تاریخ معاصر به رخ کشید که در اوج تحریم‌ها ناجوانمردانه اقتصادی تا جنگ راونی گسترده و دشواری‌های ناشی از شیوع گسترده کرونا قرار دارد.

  رئیس جمهور انتخابات را نقطه آغاز مشارکت مردم دانست و نه نقطه پایان آن و گفت: پیام رای مردم در حماسه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پیام تحول‌خواهی و عدالت‌طلبی بود، خواست مردم استقلال‌طلبی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی قدرت‌های مستکبر و ظالم بود.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=72612&preview=true لینک کوتاه

   216 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای