امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 15 فوریه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 09:18 | تعداد بازدید : 1790 نفر | امتیاز خبر :
 • حبیبی: مردم پیشوا از کمبود زیرساخت ها رنج می برند

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، غلامرضا حبیبی شهردار پیشوا در نشست برنامه ریزی با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: سرریز جمعیت تهران به سمت پیشوا است ...

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، غلامرضا حبیبی شهردار پیشوا در نشست برنامه ریزی با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: سرریز جمعیت تهران به سمت پیشوا است و مهاجرپذیری این شهرستان در چندسال گذشته زیاد شده و خساراتی را وارد کرده و مردمی که در اینجا ساکن می شوند به فرهنگسرا، خانه فرهنگ، بوستان، فضاهای شهری، المان های شهری و…. نیاز دارند.

  وی افزود: پیشوا با قدمت ۶۷ ساله همچنان ضعیف است و نداشتن فرهنگسرا و خانه فرهنگ و حتی یک سرای محله برازنده این شهر نیست.

  حبیبی بیان کرد: حدود ۱۸۰ هکتار بافت فرسوده در پیشوا وجود دارد ولی به دلیل نبود تسهیلات در مردم رغبتی به مقاوم سازی وجود ندارد و مستلزم این است که برای بافت فرسوده تسهیلاتی با سود کم در نظر گرفته شود.

  وی گفت: نبود  روشنایی مناسب در محور پیشوا به ورامین و پیشوا به جلیل آباد به طول ۱۰ کیلومتر و نبود بوستان بزرگ در مرکز شهر از جمله مشکلات موجود و مطالبات به حق مردم است و با عدم وجود درآمد کافی شهرداری توان اجرای آن را ندارد.

  شهردار پیشوا تصریح کرد: فرسودگی در شبکه آب شرب موجب شکستگی های متعدد خطوط و گنده کاری غیراصولی اداره آب و مرمت مکرر آسفالت معابر شهری و خسارات زیادی را متحمل مدیریت شهری کرده است نبود گرمخانه در شهر، بدهی های شهرداری به دستگاه های خدمات رسان، نیمه کار ماندن پروژه مجتمع ورزشی، نبود پارک ترافیک با هدف تفریحی و آموزشی، نبود امکانات گلخانه ای برای تولید گل های مورد نیاز فضاهای شهری، نبود ادوات و ماشین آلات مورد نیاز به ویژه در مواقع بحران همگی از مشکلات پیش  روی مدیریت شهری است که اعتبارات لازم برای آن وجود ندارد.

  وی ادامه داد: امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با توجه به مسائل مطروحه و موضوعات پیشوا اهتمام ویژه ای داشته باشند تا پاسخگوی مطالبات به حق شهروندان باشیم.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=68968&preview=true لینک کوتاه

   

   61 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای