امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 1 مه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 14:25 | تعداد بازدید : 1671 نفر | امتیاز خبر :
 • حال و روز ناخوش محور ارتباطی ورامین ـ پیشوا / بهسازی جاده در پیچ و خم بی‌تدبیری مسئولان

  جاده ورامین به پیشوا این روزها حال و روز مناسبی ندارد و به رغم وعده‌های بسیار مسئولان در بهسازی و تقویت زیرساخت‌های آن، اما همچنان در پیچ و خم بی‌تدبیری مسئولان گرفتار ...

  جاده ورامین به پیشوا این روزها حال و روز مناسبی ندارد و به رغم وعده‌های بسیار مسئولان در بهسازی و تقویت زیرساخت‌های آن، اما همچنان در پیچ و خم بی‌تدبیری مسئولان گرفتار مانده است/

  به گزارش ندای پیشوا ، کمتر کسی است که از ۱۵ خرداد شنیده باشد اما نامی از دیار پیشوا و ورامین در ذهنش تداعی نشده باشد، دیاری که همواره با رشادت‌ها و حضور پرشور مردم مذهبی‌اش در مهم‌ترین جریانات کشور شور حماسی انقلابی را زنده نگاه داشته و به رغم محدودیت‌ها و محرومیت‌های فراوان همواره پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب ایستادگی و در یک کلام پای در رکاب ولایت فقیه بوده‌اند.

  اما متأسفانه آنچه بدیهی است اینکه به رغم همه مشارکت‌ها و همراهی‌های مردم با مسئولان در شرایط سخت، عدم تعهدپذیری و بی‌عملی برخی مسئولان در پیگیری مطالبات مردمی در شهرستان پیشوا به عنوان مبدأ قیام ۱۵ خرداد، سبب ایجاد گلایه‌های فراوان مردم شده است. که از جمله این گلایه‌ها، وضعیت جاده مواصلاتی ورامین به پیشوا است که این روزها حال و روز خوبی ندارد و سبب ایجاد خسارات گسترده‌ای به مردم و رانندگان عبوری در این مسیر شده است که این موضوع به ویژه پس از باران‌های اخیر که مشکلات و خرابی‌های آن بیشتر نمود پیدا کرد حجم زیادی از انتقادات را در فضای مجازی به دنبال داشت.

  انتقادات مردم به گونه‌ای بود که طی بازدیدهای مختلف مسئولان از این مسیر، در حال حاضر تنها به بهسازی و لکه‌گیری‌های غیرهموار و نامناسب اقدام شده است که با وجود رفع مشکلات ظاهری این مسیر، مشکلات همچنان ادامه دارد و نیازمند اصلاح و بهسازی جدی این مسیر است.

  در بازدید از این محور مواصلاتی از نزدیک پای گلایه‌های رانندگان عبوری از این مسیر نشستیم.

  یکی از رانندگان تاکسی که برای سال‌ها از این جاده تردد می‌کرد ضمن اعتراض به اقدامات چندین‌باره مسئولان در ترمیم و بهسازی زیرساخت‌های جاده‌ای می‌گوید: « ۱۰ سال در این مسیر تردد می‌کنم ولی وضعیت این جاده از ابتدا به همین شکل بوده است و هر بار هم که اعتراض کردیم نه تنها زیرسازی و بهسازی مناسبی برای آن صورت نگرفته است که صرفاً به لکه‌گیری و پر کردن چاله‌های آن اقدام شده است».

  راننده دیگری نیز با انتقاد از عدم بی‌توجهی مسئولان در رسیدگی به مشکلات جاده‌ای پیشوا گفت: « بارها به مسئولان پیشوا و ورامین اعتراض کردیم اما هیچ‌کدام زیربار بازسازی این
  مسیر نمی‌روند و از تعمیر آن شانه خالی می‌کنند.

  عدم توجه مسئولان به این موضوع سبب
  خسارات بسیاری به رانندگان شده، به گونه‌ای من مجبورم ماهی یک بار جلوبندی ماشین را درست کنیم».

  پس از شنیدن گلایه‌های رانندگان به سراغ حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا رفتیم تا از وضعیت بهسازی این جاده اطلاع پیدا کنیم.
  حسین عباسی در گفت‌وگو با ندای پیشوا اظهار داشت: پیگیری‌های زیادی در خصوص این محور انجام شده است، در سال ۹۶ این محور ارتباطی توسط شهرداری بهسازی شد اما به دلیل زیرسازی نامناسب مشکل همچنان باقی است.

  وی سپس تصریح کرد: در حال حاضر عملیات لکه‌گیری توسط راهداری انجام شده ولی بهسازی کامل این محور در دستور کار است.

  فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به تأخیر در پیگیری عملیات بهسازی به دلیل بارش‌های اخیر افزود: در حال حاضر به دلیل  بارش‌ها و بارندگی‌ها امکان زیرسازی این محور فراهم نیست و مقرر شده است راهداری ظرف ۴  ماه آینده این محور را زیرسازی و بهسازی کند.

  عباسی همچنین ادامه داد: یکی از دلایل حوادث متعدد این مسیر عدم رعایت قوانین رانندگی است که تدابیر لازم برای نصب دوربین‌های کنترل سرعت در آینده نزدیک اندیشیده شده است.

  سخنان فرماندار پیشوا در حالی مطرح می‌شود که مهّم‌ترین اعتراض و گلایه شهروندان اتفاقاً به انجام عملیات لکه‌گیری در این محور مواصلاتی است که چرا یکبار برای همیشه اقدام اصولی نسبت به زیرسازی و بهسازی این جاده صورت نمی‌پذیرد.

  مردم دیار ۱۵ خرداد که برای سال‌های طولانی خسارت‌ها و ناملایمات‌ این جاده را به جان خریده‌اند اکنون ۴ ماه دیگر را نیز چشم انتظار تحقق وعده فرماندار پیشوا خواهند ماند که آیا این وعده به عمل تبدیل می‌شود یا صرفاً در حد سخن باقی خواهد ماند.

  انتهای پیام/*

   369 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای