امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 11 نوامبر, 2015 | ساعت انتشار خبر : 16:54 | تعداد بازدید : 5412 نفر | امتیاز خبر :
 • جمع آوری بیش از ۹۰۰ میلیون ریال زکات از ابتدای سال جاری تاکنون در پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای زکات شهرستان پیشوا که با حضور عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا، امام جمعه، رئیس و دبیر شورای زکات استان تهران و سایر ...

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان پیشوا از جمع آوری بیش از ۹۰۰ میلیون ریال زکات واجب، مستحب، فطره عام و سادات در شهرستان پیشوا از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

  جمع آوری بیش از 900 میلیون ریال زکات در پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای زکات شهرستان پیشوا که با حضور عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا، امام جمعه، رئیس و دبیر شورای زکات استان تهران و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰میلیون ریال زکات واجب، ۵۲۸میلیون و ۵۰۰هزار ریال زکات مستحب، ۲۵۶میلیون و ۵۱۸هزار ریال فطره عام، ۲۳میلیون و ۹۷۱ هزار ریال فطره سادات و در مجموع ۹۵۸میلیون و ۹۸۹هزار ریال زکات از مودیان زکات در شهرستان پیشوا جمع آوری شده است.

   

  دبیرشورای زکات شهرستان پیشوا با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در سال ۹۴، از تعامل بسیار خوب مجموعه جهاد کشاورزی و ارائه بانک اطلاعاتی کشاورزان و آمار سطح زیرکشت غلات به تفکیک محصولات به اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) سخن گفت که در جمع آوری زکات موثر بود.

   

  وی در ادامه از اعلام آمادگی جهاد کشاورزی در خصوص ارائه تسهیلاتی همچون کود، سم و… به کشاورزانی که در بحث زکات ثابت قدم هستند خبر داد.

   

  عبداللهی به همکاری خوب و مطلوب فرمانداری، بخشداران مرکزی و جلیل آباد اشاره کرد و گفت: در شهرستان پیشوا با داشتن ۳۲روستای فعال در حوزه زکات زمینه مناسبی برای جمع آوری زکات فراهم است و بر همین اساس و طی تعاملی که با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها صورت گرفته است، در اسرع وقت جلسه ای با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان و با حضور شوراها، دهیاران و روحانیون مبلّغ زکات در راستای ارائه راهکارهای عملیاتی برای نهادینه کردن این امر الهی برگزار می شود.

   

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مشترک بودن مسئول زکات شهرستان های پیشوا و ورامین را با توجه به تعداد زیاد روستاهای این دو شهرستان معضلی در جمع آوری آمار، برگزاری جلسات، دریافت زکات و… عنوان کرد.

   

  عبداللهی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در حوزه زکات، گفت: برگزاری جلسات متعدد در راستای فرهنگ سازی و تعامل بیشتر میان روحانیون و مودیان زکات به خصوص در روستاها و با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی موجب رغبت و مساعدت بیشتر مردم در این زمینه خواهد شد.

   

  وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در راستای تبلیغ و اطلاع رسانی در حوزه زکات گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱۵مورد آموزش چهره به چهره، ۵۸مورد آموزش گروهی و ۷۳ مورد سخنرانی توسط مسئول زکات در مساجد، حسینه ها و تکایا برگزار شده است.

   

  دبیر شورای زکات شهرستان پیشوا با اشاره به هزینه کرد زکات واجب و مستحب در دو سال اخیر، گفت: در سال ۹۳ ساخت یک مورد مسجد، دو مورد خانه عالم، یک مورد حوزه علمیه، دو مورد حسینیه و زینبیه از محل زکات واجب و مستحب صورت گرفت و در سال ۹۴ نیز یک مسجد، دو خانه عالم، یک حوزه علمیه در دستور کار است که تاکنون واریزی صورت نگرفته است.

   

  وی در پایان ارسال مکاتبات در خصوص فعالیت های صورت گرفته در حوزه زکات در سطح شهرستان پیشوا را به اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) را به عنوان دبیرخانه شورای زکات شهرستان ضروری دانست.

  ۱۴۲ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای